3 گام برای پیشرفت در دنیای جستجوی AI-First

بهینه سازی هوش مصنوعی (AIO) به طور فزاینده ای مهم می شود – و دلیل خوبی دارد. جستجوی سنتی که با هوش مصنوعی مولد تقویت شده است، مانند تجارب مولد جستجوی گوگل، اکنون در خارج از آزمایشگاه‌ها آزمایش می‌شود و انتظار می‌رود بر 84 درصد از جستارهای جستجو تأثیر بگذارد. موتورهای جستجوی هوش مصنوعی مانند Perplexity نرخ رشد ماهانه 40٪ را تجربه می کنند. این نوآوری‌ها این پتانسیل را دارند که مشتریان را با برندها به روش‌های جدید و هیجان‌انگیز مرتبط کنند. در حالی که موتورهای سنتی به نمایه سازی متکی هستند، هوش مصنوعی Generative رویکرد متفاوتی را به کار می گیرد – نمایش محتوا از حوزه های مختلف. در نتیجه، AIO شامل بهینه سازی محتوا به طور خاص برای این موتورهای پیشرفته و اولین AI است. AIO شباهت هایی با SEO سنتی دارد اما تفاوت های ظریف منحصر به فرد خود را دارد. برای استفاده از مزایای کامل AIO، رهبران بازاریابی باید بدانند که تیم آنها برای موفقیت در این رسانه جدید چه کاری باید انجام دهند.

درک بهینه سازی هوش مصنوعی

AIO نشان‌دهنده تغییر از هدف سنتی برای تضمین رتبه‌های بالاتر در نتایج جستجو به تنظیم دقیق محتوا برای مدل‌های هوش مصنوعی است که پاسخ‌های مستقیم به کاربران ارائه می‌دهد. این تغییر راه را برای تعاملات جدید و منحصر به فرد با کاربران هموار می کند که در یک مدل جستجوی سنتی امکان پذیر نبود. به عنوان مثال، با جستجوی AI-first، کاربر می تواند بگوید که در حال برنامه ریزی برای تعطیلات به پاریس است و به معماری علاقه مند است و سپس درخواست یک برنامه سفر برای یک سفر 5 روزه کند. موتور می تواند آن برنامه سفر را همانطور که خواسته شده است ارائه دهد. این نوع نتایج پویا و شخصی در یک مدل جستجوی سنتی امکان پذیر نیست. مدل‌های پشت موتورهای جستجوی هوش مصنوعی مانند ChatGPT، SGE و Perplexity وظیفه شناسایی منابع قابل اعتماد دانش برای پاسخگویی به پرسش‌هایی مانند مورد بالا را دارند. بنابراین، AIO فراتر از اصول اولیه SEO مانند برچسب های عنوان بهینه شده و قرار دادن کلمات کلیدی است. از محتوایی استفاده می کند که با هدف کاربر و زمینه پرس و جو هماهنگی بهتری داشته باشد. دستیابی به موفقیت با AIO مستلزم آن است که تیم های بازاریابی دیجیتال به داده های مناسب مجهز باشند و به گونه ای عمل کنند که انجام AIO را بهینه کند.

سه راه برای شروع عملیاتی کردن AIO

خبر خوب برای بازاریابانی که در حال حاضر سئو را انجام می دهند این است که با ایجاد محتوای مرتبط و جذاب، بیشتر کارهای سنگین از قبل انجام شده است. اما بازاریابان می توانند برای اطمینان از اینکه دارایی های دیجیتالی آنها برای موتورهای جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی آماده است، اقدامات بیشتری انجام دهند:

  1. با نحوه کار موتورهای مجهز به هوش مصنوعی آشنا شوید: درک و استفاده از موتورهای جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی برای تیم‌های SEO که قصد دارند جلوتر بمانند، بسیار مهم است. BrightEdge Generative Parser™ یک فناوری اولین صنعت است که چگونگی ارائه نتایج را توسط موتورهای جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی بررسی می‌کند. راهنمای جامع نهایی ما برای Google SGE و Perplexity برای ابهام زدایی از پیچیدگی های این موتورهای پیشرفته طراحی شده است. آنها به طور مرتب با جدیدترین ماژول ها و الگوهای در حال ظهور به روز می شوند، با مثال های عملی و توصیه های استراتژیک پر می شوند و تیم ها را برای اصلاح استراتژی های SEO خود برای حداکثر عملکرد تجهیز می کنند.
  2. ایجاد محتوای مبتنی بر هدف را اولویت بندی کنید: در بهینه‌سازی جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی، هدف فقط رتبه‌بندی بالا نیست، بلکه تبدیل شدن به یک منبع قابل اعتماد برای پاسخ‌های تولید شده به صورت پویا است. همانطور که موتورهای جستجو درک عمیق‌تری از طریق هوش مصنوعی ایجاد می‌کنند، تلاش می‌کنند تا هدف جستجوگر را درک کنند و پاسخ‌هایی تولید کنند که نه تنها به پرس و جوی فوری پاسخ می‌دهد، بلکه پرس و جوهای مرتبط بعدی را نیز پیش‌بینی می‌کند. ضروری است که محتوا با هدف موضوع مطابقت داشته باشد تا بتواند وب سایت شما را به عنوان یک معتبر معرفی کند. مدل‌های زبان بزرگ (LLM)، مانند مدل‌هایی که موتورهای جستجوی پیشرفته را تقویت می‌کنند، محتوای سایت‌هایی را که در زمینه‌های مربوطه معتبر شناخته شده‌اند، اولویت‌بندی می‌کنند، و این امر باعث می‌شود که اعتبار موضوع شما را افزایش دهید.

    علاوه بر این، درک و آماده شدن برای “محله های هدف” که مدل های هوش مصنوعی احتمالا ایجاد خواهند کرد، مهم است. اینها دسته‌ای از پرسش‌ها و نگرانی‌های مرتبط هستند که موتورهای جستجو پیش‌بینی می‌کنند که کاربران در آینده بررسی خواهند کرد. پلتفرم‌های سازمانی مانند BrightEdge داده‌های مورد نیاز برای ترسیم این محله‌های هدف را فراهم می‌کنند. هنگام ایجاد محتوا، مطمئن شوید که نه تنها به نیازهای فوری یا درخواست اولیه کاربران، بلکه به پرس و جوهای در حال تکامل آنها نیز رسیدگی می کنید. به عنوان مثال، هنگام بهینه سازی یک صفحه وب در مورد یادگیری نواختن گیتار، مهم است که نه تنها تکنیک های نوازندگی، بلکه سایر نیازهای مرتبط مانند لوازم جانبی گیتار، نحوه ذخیره و نگهداری ساز و انواع موسیقی را نیز در نظر بگیرید. سبک‌هایی که ممکن است زبان‌آموزان به آن‌ها علاقه داشته باشند. هوش مصنوعی می‌تواند از این مقاصد متنوع برای ایجاد پاسخ‌های جامع استفاده کند که کاربران هنگام جستجوی نکات یادگیری گیتار در موتورهای جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی مانند Perplexity، ChatGPT یا SGE مشاهده کنند.

    BrightEdge's Copilot for Content Advisor این فرآیند را در مرحله برنامه ریزی محتوای اولیه ساده می کند. با حرکت فراتر از وابستگی های سنتی به کلمات کلیدی، Copilot پرس و جوهای مرتبط را از جستجوهای استاندارد ارزیابی می کند و محتوای موضوعی را از صفحات با رتبه برتر بررسی می کند، که در نتیجه یک طرح محتوایی ایجاد می شود که کل دامنه یک کلمه کلیدی یا موضوع را پوشش می دهد. شروع با چنین بینش های جامعی، تیم ها را قادر می سازد تا محتوایی تولید کنند که الزامات مدل های جستجوی هوش مصنوعی را برآورده کند. Content Advisor از هوش مصنوعی برای تولید خلاصه‌هایی که از هدف کاربر و محتوای وب منطبق برمی‌آیند، استفاده می‌کند و توسعه استراتژی‌های محتوا را هدایت می‌کند که با نیازهای پیچیده موتورهای جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی هماهنگ است.

  3. تقویت قدرت موضوعی از طریق خوشه بندی هوشمند: ایجاد سایت خود به عنوان یک منبع معتبر در مورد موضوعات مرتبط در چشم انداز بهینه سازی هوش مصنوعی بسیار مهم است. تنها تکیه بر نقل قول ها و بک لینک ها کافی نیست. یک رویکرد استراتژیک برای اتصال محتوای مشابه موضوعی نیز ضروری است. موتورهای جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی مانند Google's Search Generative Experience (SGE) در حال تغییر پارادایم هستند. آنها تنها به عوامل رتبه بندی سنتی متکی نیستند، همانطور که با این واقعیت که تنها 38٪ از صفحات منبع SGE نیز در 10 نتایج جستجوی سنتی ظاهر می شوند، مشهود است. این نشان می‌دهد که حتی محتوایی که رتبه بالایی ندارد، اگر از لحاظ موضوعی منسجم و به خوبی مرتبط باشد، می‌تواند دیده شود.

    فناوری هایی مانند BrightEdge Autopilot با استفاده از هوش مصنوعی برای گروه بندی هوشمندانه محتوای مرتبط در سایت شما، نقش مهمی در این فرآیند ایفا می کند. این نه تنها به نفع SEO است، بلکه با نشان دادن روابط موضوعی واضح بین صفحات، محتوای شما را برای AIO بهینه می‌کند، که برای موتورهای جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی برای درک و اعتماد به اعتبار محتوای شما ضروری است. علاوه بر این، فناوری‌های BrightEdge مانند SearchIQ و Oncrawl شکاف‌های موجود در داده‌های ساختاریافته شما را تجزیه و تحلیل و پر می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که هر قسمت از محتوا به درستی طبقه‌بندی شده و به راحتی توسط الگوریتم‌های جستجو تفسیر می‌شود و قدرت موضوعی شما را بیشتر افزایش می‌دهد.

بهینه‌سازی هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که راه‌های جدیدی را برای ارجاع ترافیک، پیش‌صلاحیت‌سازی مشتریان و ایجاد تجربیات بهتر باز کند. رهبران بازاریابی اکنون می توانند اقداماتی را انجام دهند تا اطمینان حاصل کنند که تیم ها و دارایی های دیجیتال آنها در موقعیت خوبی برای برنده شدن با تکامل این مرز جدید قرار دارند. در اینجا در BrightEdge، ما در خط مقدم هستیم و نحوه آشکار شدن این فناوری‌های جدید را اندازه‌گیری می‌کنیم. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا آنها را با شما مرور کنیم!

Source link