3 شاخص PPC برای ردیابی و اندازه گیری موفقیت

معیارهای بسیار زیادی وجود دارد که می توانید هنگام اجرای کمپین تبلیغاتی گوگل ردیابی کنید. بله، داشتن داده های بیشتر در اختیار شما به شما کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه تری بگیرید، اما برای شخصی که تازه به جستجوی پولی می پردازد، همه داده ها می تواند بسیار زیاد باشد. از کجا شروع می کنی؟ آیا برخی از معیارها برای موفقیت حیاتی تر هستند؟

این مقاله چند معیار برای ردیابی را پوشش می دهد تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه تر در مورد استراتژی بازاریابی خود کمک کند.

من عمداً محبوب‌ترین معیارها (مثلاً کلیک‌ها، هزینه‌ها، تبدیل‌ها) را نادیده می‌گیرم، زیرا اگرچه مهم هستند، اما کل داستان عملکرد حساب و چرایی آن را بیان نمی‌کنند.

درعوض، می‌خواهم روی چند معیار تمرکز کنم که می‌تواند به ارائه درک عمیق‌تر از عملکرد حساب شما و مسیرهای بهبود در هنگام استفاده در ارتباط با KPIهای اصلی شما کمک کند. این معیارها ارزش و بینش بیشتری را ارائه می‌کنند، اما ممکن است در خلاء مفید نباشند.

1. نرخ تبدیل (CVR)

نرخ تبدیل یک معیار بسیار آسان برای درک است. این درصد کاربرانی است که روی یک تبلیغ کلیک می‌کنند و در نهایت تبدیل به آن می‌شوند.

در حالی که این به خودی خود مفید است، به ویژه زمانی مفید است که در ارتباط با نرخ کلیک (CTR) استفاده شود. این دو معیار می توانند به برجسته کردن بخشی از سفر مشتری شما به بهبود کمک کنند.

CTR معیاری است که کیفیت ترافیکی را که شما ایجاد می کنید نشان می دهد. اگر CTR شما بالا باشد، کاربران هدف شما احتمالاً با محصول و پیام شما طنین انداز می شوند. اگر کم باشد، ممکن است مخاطبان اشتباهی را هدف قرار داده باشید یا باید پیام‌های خود را بیشتر تغییر دهید.

بیایید این را با یک مثال زنده کنیم: فرض کنید یک کمپین PPC دارید و نرخ تبدیل بسیار کمتر از بقیه حساب است.

بسیاری از چیزها می توانند باعث کاهش CVR شوند، اما احتمالاً در یکی از دو دسته قرار می گیرند: استراتژی تبلیغات Google یا صفحه فرود / وب سایت شما. فقط با نگاهی به CVR، سخت است که بدانید چه ناحیه ای نیاز به بهبود دارد، اما اگر به CTR نیز نگاه کنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر نرخ تبدیل پایینی دارید اما نرخ کلیک بالایی دارید، می تواند به این معنی باشد که مخاطبان شما با تبلیغ شما طنین انداز شده اند، اما پس از کلیک بر روی تبلیغ و رفتن به صفحه فرود، ارتباط قطع می شود.

در این مورد، من بر روی بهبود تجربه مشتری در سایت وب سایت تمرکز می کنم. اگر CVR پایین و CTR پایینی دارند، ممکن است مشکل از هدف گذاری شما باشد و ممکن است برخی کارها روی کلمات کلیدی و کپی تبلیغات شما درست باشد.

عمیق تر حفاری کنید: صفحات فرود PPC: چگونه یک تجربه برنده پس از کلیک ایجاد کنیم

2. سهم برداشت

بنابراین، شاید مدتی است که کمپین های تبلیغاتی گوگل خود را اجرا می کنید و همه چیز به خوبی پیش می رود و به دنبال افزایش بودجه هستید.

از کجا شروع می کنی؟ چه کمپین هایی جا برای رشد بیشتر دارند و کدامیک نه؟ اینجاست که سهم تاثیر فوق العاده مفید است.

سهم تأثیر، درصد نمایش‌هایی را که آگهی شما دریافت کرده است در مقایسه با تعداد کل نمایش‌های موجود اندازه‌گیری می‌کند. دو عامل اصلی بر سهم تأثیر تأثیر می گذارد: بودجه و رتبه آگهی. دانستن اینکه کدام یک کمپین شما را محدود می کند بسیار مهم است.

خوشبختانه، با معیارهای زیر می توانید ببینید کدام یک از این دو مورد شما را محدود می کند: جستجوی گمشده (بودجه) و جستجو از دست رفته است (رتبه).

این دو معیار به شما نشان می‌دهند که چه تعداد از بازدیدها را از دست داده‌اید و چرا.

  • اصلاح سهم برداشت از دست رفته به دلیل بودجه آسان است. شما به سادگی بودجه را افزایش می دهید. هیچ افزایش پیشنهادی لازم نیست، بنابراین اگر بودجه خود را از این طریق افزایش دهید، احتمالاً هزینه فعلی خود را برای هر تبدیل حفظ خواهید کرد.
  • از دست رفتن سهم به دلیل رتبه به این معنی است که برای به دست آوردن آن سهم تأثیر، یا باید پیشنهاد بیشتری بدهید یا نمره کیفیت خود را بهبود ببخشید.

بازگشت به سناریوی اصلی ما: استفاده از این سه معیار سهم نمایش راهی عالی برای نشان دادن جایی است که می‌توانید به راحتی بودجه خود را بدون تأثیر بر عملکرد افزایش دهید.

اگر کمپین‌ها نشان می‌دهند که سهم تأثیر زیادی به دلیل بودجه از دست رفته است، فرصت بزرگی برای افزایش بودجه آن کمپین بدون کاهش هزینه‌های هر تبدیل وجود دارد.

اگر بیشتر سهم برداشت از دست رفته به دلیل رتبه است، باید در نظر بگیرید که ارزش آن را دارد که در مناقصه تهاجمی تر عمل کنید یا اصلاً می خواهید بودجه را افزایش دهید.

عمیق تر حفاری کنید: چگونه می‌توان بینش‌هایی را از سهم برداشت برای افزایش عملکرد PPC جمع‌آوری کرد

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


3. ارزش مادام العمر

باشه یه کم تقلب کردم ارزش مادام العمر معیاری نیست که بتوانید در Google Ads پیدا کنید، اما ارزش آن را دارد، به خصوص اگر کسب و کاری با مشتریان مکرر راه اندازی کنید.

ارزش مادام العمر دقیقاً همان چیزی است که می گوید: ارزش کل یک مشتری در طول رابطه او با کسب و کار شما است. این به معنای چیزهای متفاوتی برای صنایع مختلف است.

  • اگر شرکت شما جوراب می فروشد، این شامل خریداران مکرر نیز می شود.
  • اگر اشتراکی را بفروشید، محاسبه می‌کند که کاربر معمولی چه مدت قبل از لغو اشتراک مشترک شده است.
  • اگر خدماتی با قیمت بالاتر می فروشید (مانند یک آژانس بازاریابی)، میانگین اندازه قرارداد و طول متوسط ​​را در نظر می گیرد.

محاسبه این برای برند شما یک تمرین فوق العاده ارزشمند است که می تواند به شدت تعیین کند که موفقیت در PPC چگونه به نظر می رسد. بیایید این را با استفاده از مثال جورابی که ذکر کردم توضیح دهیم:

شرکتی که جوراب می‌فروشد یک حساب Google Ads ایجاد می‌کند و جوراب‌ها را به قیمت 10 دلار به ازای هر جفت می‌فروشد. می داند که برای سودآوری، حداقل به بازده 3:1 هزینه تبلیغات خود نیاز دارد. آن‌ها حساب را بهینه می‌کنند تا سعی کنند بازدهی 3:1 را در هر خرید منفرد دریافت کنند.

در نهایت، آنها تصمیم می گیرند ارزش طول عمر یک مشتری را محاسبه کنند و متوجه می شوند که مشتری متوسط ​​در نهایت ده بار دیگر خرید می کند! اکنون که آنها یک LTV مشتری دارند، با بازده اولیه کمتر احساس راحتی می‌کنند، زیرا می‌دانند که هر خرید منجر به خریدهای بیشتری در آینده می‌شود.

استراتژی حساب با اضافه شدن یک متریک کاملاً تغییر کرد. بدون LTV، مدیر حساب نمی‌توانست بازده کمتری را بپذیرد، زیرا داده‌های کافی برای منطقی کردن آن را نداشت.

اما هنگامی که ارزش طول عمر را به معادله اضافه کردید، داده‌هایی برای پشتیبان‌گیری از استراتژی‌های تهاجمی‌تر دارید که اگرچه در ابتدا سود کمتری داشتند، اما منجر به رشد طولانی‌مدت بیشتر می‌شوند.

عمیق تر حفاری کنید: نحوه افزایش LTV با PPC

با ردیابی این معیارها، کمپین های تبلیغاتی گوگل خود را بهینه کنید

هر معیاری در Google Ads به نوعی مفید است. دیدن ارزش برخی (تبدیل های بیشتر = خوب!) بسیار آسان است، اما برخی نیاز به زمینه بیشتری دارند.

هرچه بتوانید از معیارهای بیشتری برای تصمیم گیری آگاهانه استفاده کنید، ارزیابی مشکلات آسان تر خواهد بود و خودتان را برای موفقیت آماده خواهید کرد.

کاوش عمیق تر: تعیین اهداف PPC: نحوه تنظیم KPI و معیارها برای هر مرحله قیف

نویسندگان مشارکت کننده برای ایجاد محتوا برای سرزمین موتورهای جستجو دعوت می شوند و به دلیل تخصص و کمک به جامعه جستجو انتخاب می شوند. همکاران ما تحت نظارت کارکنان تحریریه کار می کنند و مشارکت ها از نظر کیفیت و ارتباط با خوانندگان ما بررسی می شوند. نظراتی که بیان می کنند، نظر خودشان است.

Source link