2022 مطالعه آینده کار به یک واقعیت کاری ترکیبی اشاره می کند | دانش مرکز داده

Foundry هفته گذشته خود را منتشر کرد مطالعه آینده کار 2022، ارائه بینشی در مورد شیوه ای که عملیات فناوری اطلاعات و سازمان ها به طور کلی احتمالاً در سال های آینده کار خواهند کرد.

جای تعجب نیست که این مطالعه نشان داد که 94٪ از سازمان ها به دلیل همه گیری COVID-19 به کار ترکیبی روی آورده اند. آنچه جالب بود این یافته بود که 72 درصد از تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات گفتند که طرز فکر آنها در مورد کار از راه دور و ترکیبی به سمت مثبت تر شدن تغییر کرده است. با وجود چنین رقم بالایی، تنها 62 درصد از پاسخ دهندگان با این جمله موافق بودند تغییر کار از خانه باعث ایجاد جریان‌ها و فرآیندهای جدید و کارآمدتر شده است.

با نگاهی به آینده، تنها 29 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که انتظار دارند نیروی کارشان فقط در دفتر باشد، در حالی که 30 درصد گفتند که نیروی کارشان فقط از راه دور خواهد بود. این کار ترکیبی را ترک می کند: 41٪ از پاسخ دهندگان معتقدند کار ترکیبی آینده خواهد بود.

چالش ها و نگرانی ها در مورد آینده کار ترکیبی

چالش‌های متعددی وجود دارد که سازمان‌ها همچنان در شرایط عادی جدید کار ترکیبی با آن‌ها مواجه هستند.

گزارش آینده کار 2022 نشان داد که سازمان‌ها هنوز با استعداد و استخدام دست و پنجه نرم می‌کنند. تنها 42 درصد از تصمیم‌گیرندگان فناوری اطلاعات موافق بودند که تغییر کار از خانه، استخدام برای موقعیت‌های باز و یافتن استعدادهای لازم را آسان‌تر کرده است. با این حال، این تغییرات بر اساس محیط محل کار تغییر می کند – 64٪ از آن دسته از تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات که می گویند محیط کار آنها از راه دور خواهد بود، فقط می گویند تغییر کار از خانه باعث آسان تر یافتن استعدادها شده است، در مقایسه با تنها 20٪ برای اداره و 39 درصد برای کارهای هیبریدی.

استیسی راپ، مدیر بازاریابی و تحقیقات در Foundry، گفت: “این نشان می دهد که متخصصان فناوری اطلاعات به دنبال مشاغل اداری از راه دور هستند و آن سازمان ها مزایای استخدام استعدادهای مناسب را می بینند.” ITPro امروز.

این گزارش همچنین نگرانی‌های متعددی را در مورد اینکه چگونه کار ترکیبی بر محیط کار تأثیر می‌گذارد، شناسایی کرد. از جمله نگرانی‌هایی که پاسخ‌دهندگان به آن اشاره کردند، چالش‌های مربوط به همکاری کارآمد، روحیه و فرسودگی شغلی و همچنین حفظ امنیت بود.

چگونه کار ترکیبی عملیات فناوری اطلاعات را تغییر می دهد

چندین راه وجود دارد که کار ترکیبی عملیات فناوری اطلاعات را تغییر داده است، زیرا سازمان‌ها مجبور به حمایت از کارکنان در محل و از راه دور شده‌اند.

این مطالعه نشان داد که 73 درصد از تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات نحوه مدیریت تیم های فناوری اطلاعات خود را در نتیجه کار ترکیبی تغییر داده اند. راه اصلی که فناوری اطلاعات به آن پاسخ داده است، استفاده بیشتر از ابزارهای مدیریت پروژه و همکاری است.

21 درصد از پاسخ‌دهندگان نیز تماس‌های اعلامی روزانه را اجرا کرده‌اند، در حالی که 14 درصد ساعت‌های میز راهنمای فناوری اطلاعات را برای پشتیبانی از کاربران در مناطق زمانی مختلف تنظیم کرده‌اند.

درباره نویسنده

شان مایکل کرنر یک مشاور فناوری اطلاعات، علاقه‌مند به فناوری و قلاب‌زن است. او در مورد مسائل فناوری با سازمان های صنعتی و رسانه ای مشورت می کند.