2 دلیل حذف محتوا از نتایج جستجو

رابط جستجوی گوگل ، دنی سالیوان ، دو دلیل حذف محتوا از نتایج جستجو را توضیح می دهد.

سالیوان می گوید گوگل قصد دارد دسترسی آزاد به اطلاعات را فراهم کند ، اما در بعضی مواقع باید محتوا را حذف کرد یا برای محافظت از کاربران یا مطابقت با قانون.

حذف محتوا از نتایج جستجو عملی نیست که Google با کمال میل انجام دهد. حتی سایتهایی که با SEO کلاه سیاه قوانین گوگل را نقض می کنند برای همیشه از فهرست خارج نمی شوند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

چه عواملی باعث می شود Google محتوا را از نتایج جستجو حذف کند؟ در اینجا دو دلیل وجود دارد.

حذف محتوا برای انطباق با قانون

وقتی محتوای قانونی لازم باشد ، Google نتایج را از نتایج جستجو حذف خواهد کرد.

تعهدات قانونی Google ، از آنجا که مربوط به قوانین مربوط به حریم خصوصی و افترا است ، از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

سالیوان می گوید این شرکت در هنگام برآورده ساختن الزامات قانونی حذف صفحات از نتایج جستجو ، از استاندارد بالایی برخوردار است.

در بیشتر موارد ، Google به تنهایی قادر به تشخیص محتوای قانون شکنی نیست. Google به افراد و مقامات متکی است تا محتوایی را گزارش دهند که به دلایل قانونی ممکن است حذف شود.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

با پر کردن این فرم ، هر کسی می تواند درخواست حذف محتوایی را که به نظر او نقض قانون است ، ارسال کند.

Google درخواست را بررسی کرده و در مورد اینکه آیا محتوا شرایط قانونی حذف را دارد ، تصمیم می گیرد.

در صورت امکان ، Google از طریق Search Console در مورد درخواست های حذف به صاحبان سایت اطلاع می دهد.

حذف محتوا برای محافظت از کاربران

Google ممکن است محتوا را حذف کند ، حتی اگر شرطاً به آن الزامی نباشد ، اگر حاوی اطلاعات کاملاً شخصی باشد.

نمونه هایی از این مطالب شامل اطلاعات مالی یا پزشکی ، شناسنامه های صادر شده توسط دولت و تصاویر صمیمی منتشر شده بدون رضایت است.

با توجه به احتمال صدمه ناشی از افتادن اطلاعات شخصی به دست اشتباه ، Google این امکان را به همه می دهد که درخواست حذف محتوا از نتایج جستجو را داشته باشند.

وقتی صفحات مربوط به خودشان در سایتهایی با خط مشی حذف بهره برداری ظاهر می شود ، افراد همچنین می توانند محتوا را از نتایج جستجوی Google حذف کنند.

صفحاتی که شامل اطلاعات تماس همراه با تهدیدهای شخصی ، نوعی doxxing هستند ، ممکن است واجد شرایط حذف نیز باشند.

تصمیم برای حذف محتوا با ارزیابی اینکه آیا آسیب احتمالی ممکن است بیش از ارزشی باشد که برای جستجوگران ارائه می کند ، تعیین می شود.

سالیوان اظهار داشت:

“در این موارد ، اگرچه ممکن است افراد بخواهند برای یافتن اطلاعات بالقوه مفید یا درک سیاستها و عملکردهای خود به این سایتها دسترسی پیدا کنند ، اما این صفحات ارزش کمی دارند یا علاقه عمومی ندارند و ممکن است منجر به صدمه ای به اعتبار یا حتی جسمی شود که هدف ما کمک به محافظت از آنها است. در برابر.”

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

استفاده از بینش برای حل مسائل در مقیاس

حذف جداگانه صفحات از نتایج جستجو به اندازه وب باز نمی شود.

با این حال ، Google از بینش درخواست های حذف برای طراحی سیستم هایی استفاده می کند که در همه نتایج جستجو مشکلات را حل می کنند.

به عنوان مثال ، اگر یک وب سایت حجم بالایی از درخواستهای معتبر حذف محتوای مربوط به نقض قانون حق چاپ را دریافت کند ، در این صورت Google ظاهر آن سایت را در نتایج جستجو به حداقل می رساند.

اقدامات مشابهی برای وب سایتهایی که حجم بالایی از درخواستهای حذف صفحات حاوی اطلاعات شخصی را دریافت می کنند ، اعمال شده است.

سالیوان به همه یادآوری می کند که اگرچه محتوا از Google حذف می شود اما ممکن است همچنان در وب وجود داشته باشد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

“در آخر ، مهم است که به یاد داشته باشید که حتی وقتی محتوا را از جستجوی Google حذف می کنیم ، ممکن است در وب وجود داشته باشد و فقط یک مالک وب سایت می تواند محتوا را به طور کامل حذف کند. اما ما با اثرات مضر اطلاعات حساس شخصی که در نتایج ما ظاهر می شود مبارزه می کنیم و برای اطمینان از انطباق ما با قانون اقدامات سختگیرانه ای را انجام می دهیم. “

منبع: گوگل

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>