ویدیوی 11 دقیقه ای: نشت Google API باید نحوه سئو توسط بازاریابان و ناشران را تغییر دهد

اخیراً، دوست خوبم ویل رینولدز، پستی در لینکدین نوشت و در آن سؤال کرد که آیا نشت اخیر API جستجوی Google دارای نکات مهمی است که برای کمپین‌های مشتریان قابل اعمال است یا خیر. ویل کریچلو (یکی دیگر از دوستان نزدیک و مدیر اجرایی Searchpilot) در لینکدین نوشت:

“تا کنون، من هیچ تاکتیکی را در پشت این اطلاعات جدید تغییر نمی‌دهم (خیلی علاقه مند هستم که از هر کسی که چنین است بشنوم!)

این من را شوکه کرد، زیرا، حتی به عنوان فردی که زیاد به سئو به عنوان یک کانال بازاریابی کلیدی فکر نمی کند، تعدادی از انتخاب های مختلف در مورد استراتژی و تاکتیک های بازاریابی خود وجود دارد که امیدوارم ما را برای فرصت های جستجوی بالقوه بهتر آماده کند. . بنابراین، برای کسانی که ممکن است گزارش من و غواصی فوق‌العاده مایک در روز دوشنبه/سه‌شنبه را خوانده باشند، اما داستان مربوط به افشای API جستجوی Google را دنبال نکرده باشند، در اینجا جزئیات بیشتری در یک ویدیوی سریع و 11 دقیقه‌ای آورده شده است. (بالاخره بازم دارم در مورد سئو صحبت میکنم و جمعه هست 😎 ).

رونوشت، پیوندها و تصاویر:

خوب، دوستان، یک هفته فوق‌العاده هیجان‌انگیز پس از افشای API جستجوی Google بود، و من سعی می‌کنم شما را در مورد آنچه در حال وقوع است و اتفاقات رخ داده در تنها هفت (اوه… یازده) دقیقه راهنمایی کنم.

پس بزن که بریم. اول از همه، به طور خلاصه، این دو هزار و پانصد و شصت و نه سند است که با چهارده هزار و چهارده ویژگی مختلف به بیرون درز کرده است، ویژگی‌هایی در API که می‌توانید آن‌ها را ببینید، مرور کنید، و در صورت تمایل بررسی کنید. آنها در حال حاضر در hexdocs میزبانی می شوند. تعدادی از افراد هستند که آنها را دانلود کرده و در جاهای دیگر آپلود کرده اند.

این هفته به The Verge و سایر رسانه ها تأیید شد که این مورد از طرف Google است. واقعی است. این اسناد API داخلی آنهاست. قطعاً قصد نداشتند که علنی شود.

این شامل جزئیات قابل توجه و چیزهایی است که با چیزهای دیگری که ما در مورد Google می دانیم از جمله، شواهد وزارت دادگستری، اسناد سفید مرتبط است. آنها درخواست های ثبت اختراع نوشته اند، از این جور چیزها. چه مقدار از آن مربوط به موتور جستجوی واقعی وب گوگل است زیرا چیزهای زیادی در آن وجود دارد؟ خوب، مایک کینگ آن را برای ما به همراه یک سری چیزهای دیگر تجزیه و تحلیل کرد.

هشت هزار ویژگی از چهارده هزار ویژگی به طور خاص مربوط به جستجوی وب هستند. آره. چیزهایی در مورد یوتیوب و نقشه ها و محلی و همه چیزهایی از این دست وجود دارد، اما این عمدتاً API جستجو است. پس بیایید آنچه را که گوگل در هنگام تایید این افشای اطلاعات گفت.

گوگل گفت، به The Verge گفت، ما در مورد فرضیات نادرست در مورد جستجو بر اساس اطلاعات خارج از زمینه، قدیمی یا ناقص هشدار می دهیم. خب، این عمومی است و به نظر می رسد که آنها آن را به یک هوش مصنوعی تغذیه کرده اند، اما خوب است. اساساً، تا زمانی که فقط فرضیات دقیقی داشته باشیم، همه ما خوب هستیم. باشه.

با تشکر، گوگل.

و با توجه به اینکه این درز خارج از زمینه نیست، قدیمی نیست، و اطلاعات ناقصی نیست، فکر می‌کنم می‌توانیم ارزش زیادی از آن به دست آوریم.

ما اطلاعات گسترده‌ای درباره نحوه عملکرد جستجو و انواع عواملی که مشکلی ندارند به اشتراک گذاشته‌ایم. هر چه. من نمی دانم. باشه.

بزرگترین کشفیات اولیه در نشت چه بود؟

خوب، اول از همه، ما از محاکمه وزارت دادگستری، و در واقع، برخی اطلاعات لو رفته در داخل گوگل متوجه شدیم که Navboost را که مبتنی بر داده های کلیکی است، بسیار مهم و شاید مهم ترین عامل رتبه بندی در موتور جستجو و ما اکنون به لطف این نشت می دانیم که از کروم، گوگل کروم می آید. بنابراین این رزومه پل هار است که به عنوان بخشی از دادگاه DOJ به اشتراک گذاشته شد.

و می توانید Navboost را ببینید. این در حال حاضر یکی از قوی ترین سیگنال های رتبه بندی گوگل است. در واقع سند دیگری از آزمایش DOJ وجود دارد که می گوید Navboost مهمترین سیگنال رتبه بندی ما است. در ایمیلی بین کارمندان گوگل بود.

ما می دانیم که از کروم می آید.

بازخورد ارزیابی کیفیت گوگل بنابراین ارزیاب‌های کیفیت افرادی مانند سایرس شپرد هستند که مخفیانه به عنوان رتبه‌دهنده کیفیت جستجو در گوگل کار می‌کردند. نمی دانم چگونه او استخدام شد، اما این کار بسیار قابل توجه است.

ما می دانیم که ورودی آنها به طور مستقیم در API جستجو قابل فراخوانی است. ما نمی دانیم که چقدر وزن دارد، چقدر از آن استفاده می شود، برای چه جستجوهایی استفاده می شود. اما این واقعیت که در آن وجود دارد، تکان دهنده است، کاملاً تکان دهنده.

لیست‌های سفید نیز برای بسیاری از افراد شگفت‌انگیز بود، اگرچه نباید چنین باشد. برای مثال، فرض کنید، می‌دانید، افراد زیادی در طول همه‌گیری کووید وجود داشتند که در تلاش بودند اطلاعات نادرستی منتشر کنند که به معنای واقعی کلمه باعث کشته شدن صدها هزار یا میلیون‌ها نفر می‌شد و البته، متأسفانه، میلیون‌ها نفر جان خود را از دست دادند. .

اما جلوگیری از این نوع اطلاعات نادرست و اطلاعات نادرست با سرکوب منابعی که مخرب هستند یا آگاهانه اطلاعات بد را منتشر می کنند، بدیهی است که مسئولیت گوگل است. خوشحالم که می بینم آنها این کار را انجام می دهند.

بزرگترین اکتشافات جدید در نشت از زمان انتشار پست روز دوشنبه چیست؟ اول از همه، بک لینک های سمی وجود دارند. به این نگاه کن یک بک لینک بد تماس جریمه شده است، ویژگی که می تواند ایجاد شود، فراخوانی شده است. و می‌گوید که امتیاز موستانگ a، به هر حال، سیستم رتبه‌بندی آمیت سینگال است که سال‌ها و سال‌ها در گوگل استفاده می‌شود، توسط برخی دیگر از مهندسان آنجا ذکر شده است. در هر صورت، به نظر من، این واقعیت برای بسیاری از افراد در زمینه بازاریابی جستجو و به ویژه سئوکاران کاملاً معتبر است.

ممکن است گوگل تعداد سایت هایی از نوع خاصی را که در نتایج ظاهر می شوند محدود کند. مایک کینگ به طور خاص در مورد این موضوع در یک وبلاگ زمین موتور جستجو صحبت کرد، که من شما را به آن می فرستم. اما آنها به طور خاص با بلاگ ها تماس می گیرند و انواع سایت های سفر تجاری را شناسایی می کنند. و بنابراین کاملاً ممکن است که گوگل بگوید، اوه، فقط این تعداد وبلاگ می توانند در نتایج ظاهر شوند. فقط همین تعداد زیادی سایت شخصی کوچک می توانند ظاهر شوند. فقط همین تعداد سایت های تجاری می توانند ظاهر شوند. فقط این تعداد سایت محلی می تواند ظاهر شود.

اکتشافات دیگر شامل ماژول ها و ویژگی های زیادی است که به آنها اشاره می شود. اساساً، کلمه یا عبارتی که با موجودیتی مانند نام من، رند فیشکین یا نام شرکت من، SparkToro مرتبط است.

و سپس این اشاره‌ها در سراسر وب می‌تواند بر رتبه‌بندی جستجو تأثیر بگذارد، مشابه روشی که پیوندها انجام می‌دهند. ما به طور قطع نمی دانیم. من می توانم بگویم که این در واقع یکی از زمینه هایی است که ما واقعاً باید در آن جستجو کنیم.

یکی از جذاب‌ترین موارد، اندرو آنسلی که در پست موتور جستجوی خود به آن اشاره کرد، این ایده است که عناوین صفحات دارای مفاهیم گسترده سایت هستند. به این نگاه کن امتیاز مسابقه عنوان برای سایت وجود دارد، نه فقط صفحات جداگانه. این همچنین برای چیزی به نام page to VEC صادق است. یک سایت برای VEC وجود دارد. بنابراین بسیاری از چیزهایی که ما فکر می‌کردیم، من فکر می‌کنم سئوکاران از نظر تاریخی فکر می‌کردند، مطمئناً من زمانی که در این صنعت بودم، انجام می‌دادم، در واقع سیگنال‌های گسترده سایت هستند.

باشه. سوال بزرگ اگر از داده‌های جریان کلیک کروم برای رتبه‌بندی استفاده می‌شود، آیا این بدان معناست که کلیک‌های پولی می‌توانند رتبه‌بندی ارگانیک را افزایش دهند؟

باشه. در طول سال‌ها، بسیاری از مردم متوجه این نوع تأثیر شده‌اند، وقتی که خرید PPC بزرگی انجام می‌دهند، افزایش سئوی بزرگی را مشاهده می‌کنند.

شاید این امکان وجود داشته باشد که گوگل کلیک‌های جستجوی پولی خاص را کاهش دهد. درست؟ وقتی افراد روی آن پیوندها کلیک می‌کنند و آنها را با دوستان یا همکاران یا خانواده به اشتراک می‌گذارند یا آنها را در دستگاه‌های دیگر باز می‌کنند یا آنها را نشانک می‌کنند یا برای بعداً برای خودشان ایمیل می‌کنند، آنها را نادیده می‌گیرند.

به نظر می رسد که این موارد ممکن است تأثیر داشته باشند و بنابراین پرداخت برای کلیک ها می تواند در برخی موارد رتبه بندی ارگانیک شما را افزایش دهد.

من فکر می‌کنم مطمئناً منطقی است که فرض کنیم این ممکن است بر جریان کلیک کروم تأثیر بگذارد و ممکن است تأثیر مثبت ناخواسته‌ای داشته باشد، اگرچه ممکن است Google باشد. آیا گوگل می تواند این را کنترل کند؟ مطمئن. آنها می توانند.

می‌دانید راه‌هایی وجود دارد که می‌توانند مدل‌های یادگیری ماشینی بسازند تا آن را فیلتر کنند و بگویند، خوب، وقتی کسی خرید می‌کند، معمولاً ترافیک بسیار بیشتری را مشاهده می‌کند، و بنابراین ما آن را تخفیف می‌دهیم. این امکان پذیر است. من نمی دانم. من آن را در اسناد ندیده ام.

من هنوز کسی را ندیده ام که آن را کشف کند. ما بر اساس این نشت در واقع چه چیزی را در استراتژی های بازاریابی خود تغییر می دهیم؟ این سوال واقعاً خوبی است. من دیدم که ویل رینولدز در لینکدین چیزی نگفت.

که من را کمی شگفت زده کرد. فکر می کنم، می دانید، ویل یکی از نزدیک ترین دوستان من و یکی از باهوش ترین افراد در جستجو است. متعجبم که یکی دیگه رو عوض کردی من چیزهایی را به شما می گویم که در حال تغییر آنها هستم و به تغییر آنها فکر می کنم.

یکی SparkToro است. ما به استخدام برخی از نویسندگان قراردادی فکر می کردیم که برای ما محتوا بنویسند. ما روی سئو سرمایه گذاری نکرده ایم، اما احتمالاً در چند سال آینده باید این کار را انجام دهیم. الان دارم فکر میکنم میدونی چیه؟

احتمالاً باید یک نویسنده باتجربه را استخدام کنیم که استنادهای زیادی داشته باشد و موجودیت آنها در فهرست گوگل به جای چندین نویسنده قوی باشد.

من سعی می کنم ذهنیت صفر کلیک را متعادل کنم. درست؟ چیزی که من و آماندا روی یک دسته سرمایه گذاری کرده ایم این است که ایده صفر کلیک همه چیز، بازاریابی صفر کلیک است.

و این شامل ایمیل‌های ما می‌شود که همه اطلاعاتی را که ممکن است نیاز به مصرف داشته باشید داشته باشد. اما اکنون به این فکر می‌کنم که شاید واقعاً باید آن را به گونه‌ای نگه داریم که برای رفتن به پست کامل وبلاگ و خواندن آن باید روی یک ایمیل کلیک کنید، زیرا داده‌های جریان کلیک کروم احتمالاً برای نشان دادن Google، که ما، واقعاً ارزشمند است. مهم است و می دانید که ما در حال دریافت آن سیگنال رتبه بندی هستیم. ایجاد لینک در روابط عمومی دیجیتال، به عنوان مثال، من پادکست های زیادی را با افراد بسیار کوچک انجام می دهم، می دانید، ناشران بسیار کوچکی که احتمالاً فقط پنج یا ده شنونده در هر قسمت دارند. اما من فکر می کنم که این برای سئو خوب است زیرا شما می خواهید تنوع زیادی از پیوندها و اشاره ها در سراسر وب داشته باشید. اما میدونی چیه؟ به نظر می رسد گوگل در واقع از داده های جریان کلیک کروم برای کاهش ارزش لینک ها و به طور بالقوه اشاره های موجود از صفحات و سایت هایی که ترافیک زیادی دریافت نمی کنند استفاده می کند. بنابراین احتمالاً باید توجه و انرژی خود را بیشتر روی آن منابع بزرگ متمرکز کنم و کمتر روی انجام کارهای کوچک زیاد.

ایجاد تقاضا برای ویدیو یا تصاویر با تولید ویدیوها، با تولید تصاویر، که می تواند نتایج جستجو را در جهتی که من می خواهم سوگیری کند. من فکر می‌کنم که این احتمالاً یک چیز مفید برای تقریباً همه است: ارزش لینک کردن. من واقعاً متعجب شدم وقتی دیدم که outlinking منحصراً به امتیاز اسپم در اسناد مرتبط است و هیچ چیز دیگری. هیچ چیز در کیفیت سایت، هیچ چیز در رتبه بندی نیست.

من که غافلگیرم کرد من نمی دانم. شاید کسی عمیق‌تر کند و بفهمد که پیوندها به نوعی به هم متصل هستند، اما فکر کردم که پیوند می‌تواند سیگنال بسیار مثبتی باشد. ظاهراً در این اسناد به نظر می رسد که فقط یک نکته منفی است. تطبیق عنوان صفحه، فاکتور بسیار مهمی است. من فکر می‌کردم گوگل این و آن را کنار گذاشته است، می‌دانید، اگر شما منبع مرجع چیزی بودید و اگر بسیاری از صفحات دیگر برای موضوعی به شما اشاره می‌کردند، می‌توانید با عنوان داستانی بیشتر یا خلاقانه‌تر رتبه‌بندی کنید. اما این چیزی نیست که ما تاکنون در این اسناد می بینیم.

ذکر مساوی پیوند است؟

شاید. من فکر می‌کنم اگر بیشتر به این موضوع بپردازیم، اگر بیشتر آزمایش کنیم، ممکن است وسوسه شوم که اصلا نگران پیوندها نباشم و فقط به دنبال ذکر نام تجاری خود و ارتباط با کلمات کلیدی مورد نظرمان باشم. پس مراحل بعدی چیست؟

من واقعاً دوست دارم کسی بفهمد که نمره کتو که در چند سند ذکر شده است چیست. که خیلی جالب است. به نظر می رسد که با نهادها و ذکرها مرتبط است.

من از کسی می خواهم که در مورد موارد ذکر شده تحقیق کند. من آزمایش می خواهم. من می خواهم نتایج را ببینم بدیهی است که من یک سئوکار نیستم، اما می‌دانم که بسیاری از شما در جامعه سئو می‌توانید این موضوع را بررسی کنید و به ما بگویید. و این ممکن است واقعاً رفتار نحوه عملکرد PR دیجیتال و سازنده پیوند را تغییر دهد.

من همچنین هر کسی را که به این موضوع علاقه مند است تشویق می کنم که جدیدترین مایک را در زمین موتور جستجو بخواند. بسیار جامع و کامل است. مثل یک بیست دقیقه خواندن است، اما واقعا خوب است.

مایک همچنین به ما در SparkToro می‌پیوندد، قسمت بیست و هفتم ژوئن ساعت اداری ما. این شگفت انگیز خواهد بود من مطمئن هستم که او چیزهای بیشتری خواهد داشت. اگر این مطالب برای شما جالب است، باید برای آن ثبت نام کنید.

و گوگل، من از همه افراد سئو که می گویند، هی. شما باید از رند فیشکین عذرخواهی کنید. نه. گوگل، می دانید چه کاری باید انجام دهید؟

شما باید بچه های راس جونز را در دانشگاه بگذرانید زیرا او لیاقتش را دارد. و من فکر می‌کنم این روش خوبی برای گفتن این است که متاسفید برای آنچه که او را در آن چند سال گذشته قبل از مرگ او تحمل کردید. بسيار خوب. مراقب باشید دوستان

Source link