11 مورد از بهترین ابزارهای رایگان که هر سئو باید درباره آنها بداند

کار در سئو به ابزارهای مختلفی برای تحقیق و تحلیل نیاز دارد.

ما باید عملکرد وب سایت، روندهای بازار، رفتار کاربر، فعالیت رقبا و تلاش مورد نیاز برای رسیدن به اهداف خود را درک کنیم.

در حالی که ابزارهای ممتاز بسیاری از ویژگی های مفید را ارائه می دهند، چندین ابزار رایگان می توانند تلاش های سئوی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

اگر شما یک فریلنسر هستید که به تازگی شروع به کار کرده اید یا با بودجه کمی برای صرف ابزار و نرم افزار در خانه کار می کنید، موارد زیر می توانند (تقریبا) هر آنچه را که نیاز دارید در اختیار شما قرار دهند.

1. Screaming Frog SEO Spider

Screaming Frog SEO Spider احتمالا بهترین ابزار رایگان موجود است. این یک خزنده وب سایت قدرتمند است که به شما امکان می دهد عملکرد سئو وب سایت خود را به روش های مختلف تجزیه و تحلیل کنید.

نسخه رایگان این امکان را به شما می دهد که تا 500 URL را جستجو کنید، که آن را برای وب سایت های کوچک تا متوسط ​​ایده آل می کند. این به شناسایی مسائل فنی و تجزیه و تحلیل عناصر روی صفحه مانند عناوین صفحه و ابرداده کمک می کند.

2. همچنین پرسیده شد

AlsoAsked ابزاری فوق العاده برای درک سوالاتی است که افراد در رابطه با کلمات کلیدی هدف شما می پرسند. این داده‌ها را از ویژگی «مردم هم می‌پرسند» گوگل جمع‌آوری می‌کند و نمایشی بصری از نحوه ارتباط سؤالات ارائه می‌دهد.

این یک وب سایت عالی برای شناسایی موضوعاتی است که باید در مورد آنها بنویسید، به خصوص برای پست های وبلاگ. شما بر اساس یک موضوع خاص جستجو می کنید، و نتایج کلی ایده به شما می دهد.

در حالی که Ahrefs عمدتا یک ابزار پولی است، ابزارهای وب مستر آن به صورت رایگان در دسترس هستند. این مجموعه شامل ابزارهایی برای بررسی سلامت وب سایت شما، تجزیه و تحلیل بک لینک ها و انجام تحقیقات کلمات کلیدی است.

پایگاه داده بک لینک گسترده و قابلیت های تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی Ahrefs آن را برای هر حرفه ای سئو ضروری می کند.

عمیق تر حفاری کنید: 5 ابزار سئو و افزونه رایگان که باید امتحان کنید

4. Microsoft Clarity

Microsoft Clarity یک ابزار تجزیه و تحلیل رفتار کاربر رایگان است که بینش عمیقی در مورد نحوه تعامل کاربران با وب سایت شما ارائه می دهد. نقشه های حرارتی، ضبط جلسات و داشبوردهای جامع را ارائه می دهد تا به شما در درک رفتار کاربر و شناسایی زمینه های بهبود کمک کند.

وضوح به ویژه برای بهبود تجربه کاربر و نرخ تبدیل مفید است. برای ارائه یک مثال واقعی، اگر وب سایتی با عملکردهای زیاد دارید که سرعت وب سایت را کند می کند، می توانید ببینید آیا کاربران از آن استفاده می کنند یا خیر.

5. سئو لرزه

SEOquake یکی از افزونه های مرورگر مورد علاقه شخصی من است. این تعداد زیادی از معیارهای سئو، از جمله ممیزی SEO در صفحه، تجزیه و تحلیل تراکم کلمات کلیدی و معیارهای اجتماعی را ارائه می دهد.

SEOquake را می توان با کنسول جستجوی گوگل و گوگل آنالیتیکس ادغام کرد و آن را به ابزاری همه کاره برای بررسی و تجزیه و تحلیل سریع سئو تبدیل کرد.

6. AnswerThePublic

AnswerThePublic یک ابزار عالی برای ایده پردازی محتوا و تحقیق کلمات کلیدی است. مانند AlsoAsked، این منبع عالی برای درک عبارات دم بلندتری است که افراد در رابطه با یک موضوع خاص جستجو می کنند.

پرس و جوهای جستجو را به روشی منحصر به فرد و شهودی تجسم می کند، سوالات، حروف اضافه و مقایسه های مربوط به کلمات کلیدی انتخابی شما را نمایش می دهد. همچنین می تواند به شما در درک مقصود کاربر کمک کند.

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


7. کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل یک ابزار ضروری برای هر حرفه ای سئو است. این اطلاعات جامعی را در مورد عملکرد وب سایت شما در جستجوی Google ارائه می دهد، از جمله ترافیک جستجو، وضعیت نمایه سازی و هرگونه مشکلی که بر سایت شما تأثیر می گذارد.

کنسول جستجو برای نظارت بر سلامت سایت شما و شناسایی فرصت های بهبود بسیار ارزشمند است. همچنین عبارات کلیدی را که یک وب سایت برای آنها رتبه بندی می کند مشخص می کند که ممکن است قبلاً از آنها مطلع نبوده باشید.

8. گوگل آنالیتیکس

Google Analytics ابزاری قدرتمند برای ردیابی و تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت است. بینش دقیقی در مورد رفتار کاربر، منابع ترافیک و ردیابی تبدیل ارائه می دهد. با درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با سایت شما، می توانید تصمیمات مبتنی بر داده را برای بهبود استراتژی سئو خود بگیرید.

می‌توانید از آن به همراه ابزارهایی مانند استودیو Looker برای جمع‌آوری و دستکاری داده‌ها استفاده کنید و به شما امکان می‌دهد تا اطلاعات مورد نیاز خود را بررسی کنید. در حالی که بسیاری از داده ها اکنون پنهان هستند، هنوز یک ابزار ضروری است.

9. کلمه کلیدی Surfer

Keyword Surfer یک افزونه مرورگر است که حجم جستجوی کلمات کلیدی را مستقیماً در نتایج جستجوی Google ارائه می دهد. همچنین پیشنهادات کلیدواژه مرتبط و تخمین ترافیک سطح دامنه را ارائه می دهد.

این ابزار فوق‌العاده راحت است و اگرچه برای کار عمیق‌تر طراحی نشده است، اما به‌عنوان راهی برای ارائه یک نمای کلی در سطح بالا بسیار مفید است.

10. GTmetrix

GTmetrix یک ابزار رایگان است که سرعت و عملکرد وب سایت شما را تجزیه و تحلیل می کند. گزارش های دقیقی در مورد سرعت بارگیری سایت شما ارائه می دهد، مشکلاتی را که سرعت آن را کاهش می دهد شناسایی می کند و توصیه هایی برای بهبود ارائه می دهد.

سرعت صفحه یک عامل بسیار مهم برای تجربه کاربر و بنابراین سئو است و GTmetrix را به ابزاری ارزشمند برای بهینه‌سازی عملکرد سایت تبدیل می‌کند.

11. رتبه ریاضی

Rank Math یک افزونه SEO رایگان برای وردپرس است که بهینه سازی وب سایت را ساده می کند. مجموعه ای از ابزارها را برای بهبود سئوی صفحه ارائه می دهد، از جمله نشانه گذاری طرحواره، ردیابی کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل محتوا.

رابط کاربر پسند Rank Math و توصیه‌های دقیق آن را به یک انتخاب عالی برای کاربران وردپرس تبدیل کرده است و به سرعت با افزونه‌های مشابه پیش می‌رود.

با تشکر از جامعه SEO زنان در فناوری به خاطر کمک آنها به این مقاله.

عمیق تر حفاری کنید: پشته ابزار SEO خود را برای سال 2024 با هوش مصنوعی شارژ کنید

نویسندگان مشارکت کننده برای ایجاد محتوا برای سرزمین موتورهای جستجو دعوت می شوند و به دلیل تخصص و کمک به جامعه جستجو انتخاب می شوند. همکاران ما تحت نظارت کارکنان تحریریه کار می کنند و مشارکت ها از نظر کیفیت و ارتباط با خوانندگان ما بررسی می شوند. نظراتی که بیان می کنند، نظر خودشان است.

Source link