11 برنامه، محصول و خدمات پرطرفدار که به طور بالقوه تحت تأثیر قانون RESTRICT قرار گرفته اند

قانونگذار دو حزبی که اخیراً معرفی شده است ممکن است به کاربران و قانونگذاران به طور یکسان مقداری بیشتر از آنچه که برای آن چانه زنی کرده اند بدهد.

قانون محدود کردن ظهور تهدیدات امنیتی که خطر فناوری اطلاعات و ارتباطات را تهدید می کند (RESTRICT) به وزارت بازرگانی ایالات متحده این اختیار را می دهد که محصولات و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) مورد استفاده آمریکایی ها را بررسی کند.

اگر یک محصول فناوری اطلاعات و ارتباطات (مانند TikTok) با میلیون‌ها کاربر آمریکایی (به طور خاص 150 میلیون نفر) توسط یک نهاد (ByteDance) مرتبط با کشوری که برچسب دشمن خارجی (چین) دارد ساخته شود – ممکن است تحت این لایحه 55 صفحه‌ای معرفی شده قرار گیرد. توسط سناتور مارک وارنر (D-VA).

اما هدف قانون محدودیت برای جلوگیری از چه چیزی است؟

اساساً، این قانون با هدف جلوگیری از خرابکاری محصولات یا خدمات ICT، آسیب رساندن به زیرساخت های حیاتی، مداخله در انتخابات فدرال، هدایت سیاست ها و مقررات ایالات متحده برای منافع خارجی، یا ایجاد خطرات دیگر برای امنیت ملی یا امنیت افراد ایالات متحده، از سوی دشمنان خارجی متوقف می شود.

در مورد خطراتی که این محصولات و خدمات ICT ممکن است ایجاد کنند، هدف اصلی قانون محدود کردن احتمالاً محافظت از زیرساخت‌های حیاتی (مثلاً مخابرات و انرژی) است که از دفاع ملی، دولت و اقتصاد در برابر خرابکاری‌های به اصطلاح حمایت می‌کنند. دشمنان خارجی

این می‌تواند ایالات متحده را از خطرات مرتبط با دسترسی یک دشمن خارجی به محتوایی که آمریکایی‌ها به‌طور عمومی و «خصوصی» با فناوری پردازش، ذخیره، بازیابی یا انتقال اطلاعات یا داده‌ها به صورت الکترونیکی به اشتراک می‌گذارند، محافظت کند.

اما این فناوری‌ها بسیار فراتر از فناوری‌هایی مانند TikTok هستند.

آنها می توانند شامل خطراتی برای موارد زیر باشند:

افرادی که از تلفن هوشمند (مانند آیفون با اجزای چینی) استفاده می کنند، در ایستگاه های کاری بیمارستان که داده های پزشکی بیمار را ذخیره می کنند، با Kaspersky (روابط روسی) ایمن می شوند.

افراد ممکن است هنگام کار در بانکی که در مورد اطلاعات مالی و اعتباری مصرف کننده صحبت می کنند، میکروفون و دوربین تلفن هوشمند خود را برای پیام رسان تلگرام یا برنامه دوستیابی Badoo (که توسط میلیون ها نفر استفاده می شود و در روسیه توسعه یافته است) فعال کنند.

افراد در سازمان‌ها به Lenovo، شرکتی که در پکن تأسیس شده است، برای راه‌حل‌های دولتی، مراقبت‌های بهداشتی و شرکت‌های بزرگ که اطلاعات حساس و شخصی را پردازش می‌کنند، متکی هستند.

افرادی که با استفاده از روتر TP-Link، در چین، در خانه ای که با دوربین های Blink ایمن شده، مونتاژ شده در چین، در مورد پرونده های حقوقی از یک دفتر خانه بحث می کنند.

افراد دارای مشاغل میزبانی شده در خدمات وب آمازون یا خدمات Rackspace در چین.

چه اتفاقی برای فناوری پرخطر تحت قانون محدودیت می افتد؟

در حالی که میلیون‌ها خریدار آمریکایی ممکن است از ممنوعیت برنامه مد مورد علاقه‌شان در چین، SHEIN، هراس داشته باشند، این تنها یک نتیجه بالقوه برای فناوری است که تحت قانون محدودیت بازبینی شده است.

شایان ذکر است که کشورهایی مانند چین، روسیه و ایران شهروندان را از استفاده از فیس بوک و توییتر بر اساس نگرانی های مربوط به حریم خصوصی، آنچه به عنوان اطلاعات نادرست تلقی می شود و امنیت ملی مسدود می کنند. هند به دلایل مشابه TikTok را مسدود می کند.

وزیر بازرگانی ایالات متحده می‌تواند از این قانون برای تحت فشار قرار دادن نهادها از برخی کشورها برای فروش دارایی‌های خود در فناوری مورد استفاده آمریکایی‌ها استفاده کند – دقیقاً مانند سایر بخش‌های دولت ایالات متحده که تلاش می‌کند تا ByteDance را که در پکن تأسیس شده است، جدا کند تا TikTok US را از شرکت مادر فعلی چین جدا کند. .

یا، این قانون می‌تواند شرکت‌ها را برای به‌روزرسانی فرآیندهای مدیریت داده‌ها و ایجاد سیاست‌های شفاف تحت فشار قرار دهد.

به نظر می رسد آخرین تعهدات TikTok در مورد ایمنی و شفافیت روی سیاستمدارانی که خواهان ممنوعیت آن هستند تأثیری نداشته باشد.

انطباق با قوانین منطقه ای می تواند برای شرکت هایی که کاربران جهانی دارند پرهزینه باشد. کسانی که می خواهند موفق شوند باید منابع کافی برای رعایت همه قوانین و مقررات داده های محلی را داشته باشند.

حمایت دو حزبی از قانون RESTRICT شامل 25 حامی، وزارت بازرگانی و کاخ سفید است.

این به دنبال لوایح دیگری است که اخیراً توسط مجلس نمایندگان و سنا برای جلوگیری از دسترسی چین به اطلاعات حساس شخصی شهروندان آمریکایی، جاسوسی از طریق اینترنت، سانسور ارزش های آمریکایی، تأثیرگذاری بر سیاست آمریکا، یا آموزش سیستم های الگوریتمی با داده های شخصی آمریکایی ها ارائه شده است.

در حالی که امنیت ملی و ثبات زیرساخت‌ها باید اولویت‌های اصلی باشند، زبان قانون محدود کردن، آمریکایی‌ها را با نگرانی مواجه می‌کند.

چه نوع فناوری می تواند تحت قانون محدودیت گنجانده شود؟

برخلاف پیشینیان خود، مانند قانون DATA و جلوگیری از تهدید ملی نظارت بر اینترنت، سانسور و نفوذ ظالمانه، و یادگیری الگوریتمی توسط قانون حزب کمونیست چین، دامنه قانون RESTRICT فراتر از یک برنامه رسانه اجتماعی است.

این می‌تواند هر سخت‌افزار، نرم‌افزار، محصول، خدمات یا برنامه‌ای باشد که به نهادی در یک کشور خارجی مرتبط است که رقیب تلقی می‌شود.

این شامل فعالیت های مختلفی است: میزبانی وب، شبکه های تحویل محتوا، ذخیره سازی مبتنی بر ابر، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، وب کم، هواپیماهای بدون سرنشین، برنامه های دسکتاپ و موبایل، بازی، پرداخت ها، تجارت الکترونیک، بازارها، خدمات مدیریت شده، انتقال داده و موارد دیگر.

چه داده هایی می تواند در طول بررسی ICT خارجی برای دولت در دسترس باشد؟

هر شرکت دستورالعمل هایی در مورد شرایط ارائه داده های کاربر به مجری قانون و سازمان های دولتی دارد.

TikTok ضمن تایید حقوق کاربر، دستورالعمل هایی را ترسیم می کند. اپل یک سند 20 صفحه ای در مورد روند خود ارائه می دهد. Blink به سیاست های آمازون پایبند است. Badoo یک پورتال مجری قانون را مدیریت می کند.

با توجه به اینکه، داده‌هایی که در طول این تحقیقات در اختیار ایالات متحده قرار می‌گیرد می‌تواند شامل اطلاعات، اسناد و گزارش‌های مربوط به یک فعالیت تحت بررسی باشد. وزیر می‌تواند اطلاعاتی را که در دسترس عموم نیست یا به صورت تجاری در دسترس است، در صورتی که منافع ملی باشد یا توسط قانون فدرال مجاز باشد، منتشر کند.

آیا دولت افرادی را که از طریق شبکه خصوصی مجازی (VPN) یا سرویس‌های پیاز سعی می‌کنند از برنامه‌های ممنوعه‌شده توسط قانون RESTRICT استفاده کنند، مجازات می‌کند؟

با توجه به الف توییت از وارنر:

“این لایحه مجازات های کیفری یا مدنی را علیه هیچ کس – صرف نظر از سن آنها – فقط برای استفاده از VPN برای دسترسی به یک برنامه ممنوعه فعال نمی کند. هدف این لایحه مستقیماً شرکت‌ها است، نه کاربران.»

این احتمالاً بدان معنی است که دولت خدمات VPN را که به افراد اجازه می دهد به برنامه ممنوعه متصل شوند مجازات می کند.

اما عبارت در بخش مجازات‌های قانون RESTRICT قبل از فهرست کردن مجازات‌های مدنی (تا 250000 دلار) و مجازات‌های کیفری (تا 1,000,000 دلار و/یا 20 سال زندان) 12 بار از کلمه “شخص” استفاده می‌کند.

«تخلف، اقدام به تخطی، توطئه برای نقض یا ایجاد تخلف از هر گونه مقررات، دستور، دستورالعمل، اقدام تخفیف، ممنوعیت، یا سایر مجوزها یا بخشنامه های صادره به موجب این قانون، از جمله هر یک از قوانین، غیرقانونی است. اعمال غیرقانونی شرح داده شده در بند (2).

افراد به عنوان شهروندان یا اتباع ایالات متحده یا هر کشور خارجی تعریف می شوند.

این لایحه دارای هشت عمل خلاف شرع (تخلف) است که یکی از آنها به شرح زیر است:

«هیچ‌کس نمی‌تواند به قصد طفره رفتن از مقررات این قانون یا هر آیین‌نامه، دستور، دستور، اقدام تخفیف‌دهنده، ممنوعیت یا سایر مجوزها یا بخشنامه‌های صادره به موجب آن، دست به معامله یا اقدام دیگری بزند.»

در پرونده های مدنی و کیفری، ایالات متحده می تواند هر گونه اموال یا عواید واقعی یا مشهود را که مربوط به اعمال غیرقانونی تعریف شده در قانون باشد، مصادره کند.

چرا همه اینها مهم است؟

حفظ حریم خصوصی داده ها و نگرانی های امنیتی بر شرکت های فناوری در مقیاس جهانی تأثیر می گذارد.

ممنوعیت اخیر ایتالیا در ChatGPT یادآور این است که اگر یک سازمان دولتی تشخیص دهد که محصول مورد علاقه هر کسی خطرناک است، دسترسی به آن سخت‌تر و گران‌تر می‌شود.

قانون RESTRICT یکی از پربازدیدترین و ردیابی ترین صورتحساب ها در ایالات متحده است


تصویر ویژه: مارک reinstein/Shutterstock

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور