10 ویژگی برتر Google Sheets برای کارهای روزمره

\ از آخرین حضورم مدتی می گذرد، اما خوشحالم که برمی گردم و چیزی واقعاً خاص را با شما به اشتراک می گذارم. در این مقاله، 10 ویژگی برتر Google Sheets را بررسی می‌کنیم که تضمین شده است بهره‌وری شما را افزایش می‌دهد، گردش کار شما را سرعت می‌بخشد، و کارآمدتر کردن داده‌های شما را مدیریت می‌کند. بنابراین، بدون هیچ مقدمه ای، بیایید به این ابزارهای تغییر دهنده بازی شیرجه بزنیم!

\

تکمیل خودکار

یکی از ساده‌ترین و در عین حال مؤثرترین ویژگی‌های Google Sheets تکمیل خودکار است. تصور کنید باید اعداد 1 تا 100 را وارد کنید – به جای تایپ هر یک، به سادگی دنباله را شروع کنید، نقطه آبی را در گوشه سلول بگیرید و به پایین بکشید. Google Sheets بقیه را برای شما پر می کند. این نه تنها با اعداد، بلکه با روزهای هفته و ماه‌های سال نیز کار می‌کند و در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند.

\

حذف فضای خالی و تکراری

هنگام کار با مجموعه داده های بزرگ، پاک کردن داده ها بسیار مهم است. Google Sheets این کار را با ابزارهایی برای حذف فضای خالی ناخواسته و موارد تکراری آسان می کند. فقط محدوده خود را انتخاب کنید، از گزینه “Trim whitespace” در قسمت Data Cleanup و voilà—سلول های تمیز و مرتب استفاده کنید. به طور مشابه، ویژگی “حذف موارد تکراری” تضمین می کند که فقط مقادیر منحصر به فرد باقی می مانند و داده های شما را برای تجزیه و تحلیل بهتر ساده می کند.

\