10 ملاحظه برای خنک کننده مایع مستقیم Data Center

با افزایش تراشه های TDP ، تمایل به پشتیبانی از هوش مصنوعی (AI) و بارهای فشرده تحقیقاتی از طریق محاسبات با کارایی بالا (HPC) ، و نیاز به افزایش کارایی در حالی که TCO کاهش می یابد ، جای تعجب نیست که مراکز داده در حال بررسی گزینه های جدید برای خنک کردن امکانات خود هستند . گرچه خنک کننده مستقیم مایع (DLC) اگرچه مفهوم جدیدی نیست ، به سرعت محبوبیت خود را کسب کرده و به یک روش خنک کننده کاملاً پذیرفته شده برای سیستم های HPC تبدیل شده است و به عنوان یک راه حل جدی برای هر مرکز داده سازمانی با تمرکز بر کارایی و کاهش OPEX مورد توجه قرار گرفته است. هم اکنون تمام OEM های اصلی سرور SKU های سرور با مایعات خنک شده را ارائه می دهند و به تصویب سریع این فناوری کمک می کنند.

شناخت مزایای DLC مهم است که بدانید با استراتژی مرکز داده شما همسو است یا خیر. در اینجا لیستی از بهترین مزایای خنک کننده مستقیم مایعات ارائه شده به مرکز داده و نقشه راه محاسبات طولانی مدت آن ارائه شده است.

10 برتر

  1. تراکم – افزایش قدرت محاسبه در هر فوت مربع. این نبردی است که مراکز داده هنگام برنامه ریزی برای استقرار جدید با آن روبرو هستند. از آنجا که مرکز داده های خنک کننده هوا حداکثر بین 20-30 کیلووات سرعت دارند ، خنک کننده مستقیم مایع می تواند محدودیت های بیش از 100 کیلووات در هر رک را افزایش دهد ، به استقرار مراکز داده جدید اجازه می دهد تا سیستم های قدرتمندتری را در کسری از فضا نسبت به سیستم های قبلی خود ایجاد کنند.
  2. بهره وری انرژی و TCO پایین تر – خنک کننده هوا و تهویه هوا برای کار به مقدار قابل توجهی برق نیاز دارد در حالی که خنک کننده مستقیم مایع می تواند از آب گرم برای خنک سازی مناسب سرورها استفاده کند. صورتحساب کم انرژی همراه با تعمیر و نگهداری کم و قابلیت اطمینان بالا منجر به کاهش هزینه های تاسیساتی مداوم می شود. بیشتر سیستمهای خنک کننده مایع مستقیم دارای ROI 1 سال یا کمتر هستند و در مقایسه با سیستمهای قبلی خنک کننده هوا در طول زمان صرفه جویی قابل توجهی می کنند.
  3. عملکرد – خنک کننده بسیار سازگار و دقیق برای مطابقت با نیازهای جدیدترین تراشه های اینتل ، AMD و انویدیا که در بالاترین عملکرد خود کار می کنند ، مورد نیاز است. با خنک کننده هوا ، نقاط گرم و خاموش شدن حرارتی هنگام کارکردن این سیستم ها با گاز کامل متداول است ، در حالی که خنک کنندگی مایع مستقیم ، کارها را به صورت روان ادامه می دهد.
  4. قابلیت سرویس دهی – در مقایسه با تعمیر و نگهداری سیستم خنک کننده هوا ، خنک کننده مستقیم مایع به همان سادگی است. اجزای سطح سرور مانند CPU و DIMM به راحتی قابل دسترسی و دسترسی سریع هستند. مشابه اتصالات برق blind-mate که به یک اپراتور مرکز داده اجازه می دهد سرور را بدون ایجاد اتصالات اضافی به داخل شاسی بکشد ، اتصالات مایع blind-mate نیز موجود است.
  5. کاهش صدا – صدای مرکز داده Direct Liquid Cooled شگفت انگیز است. شما می توانید همکاران را بشنوید و برای مدت زمان طولانی در مرکز داده کار کنید بدون اینکه جیغ جیغ هزاران طرفدار سرور را با حداکثر کارایی تجربه کنید.
  6. استفاده مجدد از حرارت – تسهیلاتی با تمرکز بر بهره وری انرژی می توانند با یک برنامه استفاده مجدد از حرارت ، سود بیشتری را کسب کنند. مایعات گرم شده خروجی از سرورها را می توان به سیستم گرمایشی ساختمان هدایت کرد و OPEX ساختمان را برای تاسیسات بیشتر کاهش داد.
  7. از زیرساخت های موجود استفاده کنید – برخلاف فناوری Immersion که به مخازن افقی سفارشی برای قرار دادن قفسه های مرکز داده همراه با مایعات اختصاصی نیاز دارد ، خنک کننده مستقیم مایع با قفسه ها و زیرساخت های موجود در مرکز داده کار می کند. در تأسیساتی که مبدلهای حرارتی در ردیف یا درب عقب متصل به آب تأسیسات دارند ، می توان خنک کننده مستقیم مایع را به همان شبکه لوله کشی متصل کرد.
  8. ارتباطات – خنک کنندگی مایع مستقیم از طریق Modbus ، SNMP یا رابط وب با شبکه های BMI موجود ادغام می شود. اپراتورهای مرکز داده می توانند به همان اندازه که می خواهند خنک کننده مستقیم مایع در صورت جفت شدن با واحد توزیع خنک کننده هوشمند (CDU) ، به طور مستقل بر سیستم خنک کننده کنترل کنند.
  9. با خنک کننده هوا خوب بازی می کند – برخی از مراکز داده به سادگی به مرکز داده 100٪ خنک کننده مایع احتیاج ندارند و می خواهند از برخی زیرساخت های موجود خنک کننده هوا برای پایین نگه داشتن CAPEX استفاده کنند در حالی که تراکم بالقوه را به حداکثر می رسانند. اجزای خنک کننده مستقیم مایعات به اندازه کافی کوچک هستند که مانع مسیر جریان هوا در سرورها نمی شوند و می توانند به طور موازی کار کنند تا 100٪ گرما را از طریق این روش ترکیبی جذب کنند. این امر خصوصاً برای اپراتورهای مرکز داده که برای اولین بار در حال جستجوی خنک کننده مایع مستقیم هستند و می خواهند با گذشت زمان خنک کننده مایع بیشتری اضافه کنند ، جذاب است.
  10. در دسترس بودن – همه OEM های اصلی سرور از جمله HPE ، Dell EMC ، Intel و Gigabyte سرورهای خنک کننده مستقیم مایع همراه با ضمانت کارخانه خود را ارائه می دهند. مشتریان می توانند بدانند که توسط شرکایشان پشتیبانی می شوند و دیگر از کشف فناوری حاشیه ای استفاده نمی کنند.

برنامه ریزی آینده مرکز داده خود

راه حل خنک کننده مناسب اطمینان حاصل خواهد کرد که امکانات شما می تواند به آینده محاسبات متمایل شود به جای اینکه در استفاده از آن تردید کنید. با افزایش تراكم تراشه ها و افزایش هزینه های ساخت ، مراكز داده باید با گزینه های خود برای خنك سازی موثرتر و پتانسیل آنها آشنا شوند.

برای دیدن اینکه آیا CoolIT Systems راه حل های خنک کننده مناسبی را برای سازمان شما ارائه می دهد ، با ما تماس بگیرید coolitsystems.com/contact/ برای کسب اطلاعات بیشتر.

CAPTION Direct Liquid Cooled Intel S9200WK Server System.jpg

Direct Server Liquid Cooled Intel S9200WK Server Server