10 داستان برتر مرکز داده پایداری 2023 | دانش مرکز داده

افزایش حجم داده ها و تقاضای فزاینده برای هوش مصنوعی در سال جاری، جستجو برای ذخیره سازی داده های پایدار را ضروری تر کرده است.

دانش مرکز داده10 داستان برتر پایداری مرکز داده در سال، نگرانی‌های پیرامون پایداری مرکز داده را بررسی می‌کند – مانند مصرف انرژی، صرفه‌جویی در آب، آلودگی صوتی، استفاده مجدد از سخت‌افزار، و خنک‌سازی مرکز داده – و اقدامات بسیاری را که برای مبارزه با مراکز داده انجام می‌شود، بررسی می‌کند. اثرات زیست محیطی.

بازار مرکز داده شاهد رشد بی سابقه ای در استقرار خنک کننده مایع است. اپراتورهای مرکز داده سرمایه‌گذاری‌های خود را بر روی تجهیزات با چگالی بالاتر متمرکز کرده‌اند که برای بارهای کاری هوش مصنوعی در نظر گرفته شده است – کلاسی از سرورهایی که باید کاندیدای انتخابی برای استقرار خنک‌کننده مایع باشند. با این حال، تقاضا برای خنک کننده هوا با راندمان بالا نیز در حال افزایش است. این مقاله به بررسی این پدیده می پردازد.

باتری‌های لیتیوم یون فواید زیادی دارند، از این رو محبوبیت آن‌ها به‌وجود می‌آید، و با توجه به اینکه بسیاری از ایالت‌ها قصد دارند در سال‌های آینده به خودروهای با سوخت فسیلی پایان دهند، انرژی باتری اهمیت فزاینده‌ای خواهد داشت. با این حال، نگرانی قابل توجه و فزاینده ای در مورد پیامدهای زیست محیطی تولید باتری لیتیوم یون وجود دارد. در مورد این مسائل و همچنین اقداماتی برای کمک به کاهش تأثیر (از جمله بازیافت و بهبود منبع و طراحی) در اینجا بخوانید.

مراکز داده مقدار زیادی انرژی مصرف می کنند و خنک کننده تراشه به تنهایی می تواند 40 درصد از کل مصرف انرژی در یک مرکز داده را تشکیل دهد. به این ترتیب، محققان در حال بررسی روش‌های خنک‌کننده تراشه‌ها برای کاهش بار انرژی و بهبود کارایی در داخل آنها هستند. این مقاله به تحقیقات دانشگاه پوردو می‌پردازد، دریافت‌کننده کمک هزینه ۱.۸ میلیون دلاری تحت برنامه COOLERCHIPS، که هدف آن انقلابی کردن روش‌های خنک‌کننده تراشه از طریق رویکردهای نوآورانه مانند برخورد جت دو فاز و تماس مستقیم با مایع است.

یکپارچه سازی مرکز داده شما می تواند باعث صرفه جویی در هزینه، افزایش کارایی عملیاتی و کاهش ریسک شود. با این حال، مهم است که قبل از شروع فرآیند، یک برنامه دقیق تهیه کنید. پنج مرحله ذکر شده در این راهنما جزئیاتی را در مورد تهیه موجودی دارایی‌های شما، شناسایی فرصت‌های یکپارچه‌سازی، در نظر گرفتن انتقال بار کاری به خارج از مرکز داده، ارزیابی انرژی مورد نیاز و نظارت بر بارهای کاری پس از ادغام ارائه می‌دهد.

بیل کلیمن برخورد خود با معترضان در رویداد DICE Bisnow در ویرجینیا را بازگو می کند. نگرانی های این گروه شامل پاکسازی و عدم صداقت در مرکز داده، صرفه جویی در مصرف آب، مصرف انرژی و تجاوز به مناطق روستایی بود. در این مقاله، او به این نگرانی‌ها می‌پردازد و به این موضوع می‌پردازد که چگونه این صنعت می‌تواند در عین تلاش برای همسایه‌های بهتر پیش برود.

سرورها، سوئیچ‌های شبکه و سایر منابع سخت‌افزاری که مراکز داده را تامین می‌کنند، در نهایت نیاز به تعویض خواهند داشت. با این حال، به جای دور انداختن آنها، راه های مختلفی برای استفاده از آنها وجود دارد. کسب‌وکارهایی که می‌خواهند هزینه‌ها را بهینه کنند و ردپای کربن را کاهش دهند، باید قبل از جستجوی راه‌های خلاقانه برای بازیافت سخت‌افزار – برای مثال، استفاده مجدد از سخت‌افزار در کسب‌وکار یا استفاده مجدد از اجزای سخت‌افزار، اطمینان حاصل کنند که تا زمانی که ممکن است از سخت‌افزار خود استفاده می‌کنند.

گرین گرید ابزار جدیدی به نام tggTCO منتشر کرده است که نشان می دهد روش های مختلف خنک کننده مایع چگونه بر بازگشت سرمایه مالی و عملیاتی مرکز داده تأثیر می گذارد. این ابزار وعده می دهد که مصرف برق مرکز داده را تا 50 درصد افزایش دهد و به تحلیلگران اجازه می دهد تا مبادلات و بازگشت سرمایه بالقوه را قبل از طراحی و ساخت مرکز داده بزرگ ارزیابی کنند.

مراکز داده باعث آلودگی صوتی می شوند و با یافتن راه هایی برای بسته بندی تراکم هرچه بیشتر تجهیزات در مراکز داده، حتی پر سر و صداتر می شوند. این مقاله توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانید سطوح سر و صدا را به حداقل برسانید تا به نفع کارمندان و همسایگانتان باشد – استراتژی‌های کاهشی که در اینجا ذکر شده است شامل عایق صدا، خنک‌کننده مایع و بهینه‌سازی جریان هوا است.

چالشی که به طور فزاینده ای مهم است، یافتن یک رویکرد جدید برای خنک کردن مراکز داده است که هم از نظر انرژی کارآمد و هم مقیاس پذیر باشد. دانشگاه فلوریدا یکی از دریافت کنندگان کمک هزینه COOLERCHIPS است و از بودجه خود برای توسعه راه حلی برای خنک کردن CPU و GPU استفاده می کند. این تحقیق را اینجا بخوانید.

نرم افزار DCIM یک نمای متمرکز از تمام عناصر تشکیل دهنده یک مرکز داده کامل، مانند سرورهای محاسباتی، ذخیره سازی، تجهیزات شبکه و سیستم های خنک کننده ارائه می دهد. DCIM برای نظارت بر مصرف برق و یافتن نقاط داغ مازاد مصرف خوب است، اما در کمک به دستیابی به اهداف پایداری کم است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور