10 داستان برتر ساخت/ساخت مرکز داده در سال 2023 | دانش مرکز داده

در سال گذشته اپراتورهای مراکز داده با شمشیر دولبه افزایش تقاضا و افزایش موانع رشد دست و پنجه نرم کردند.

10 پیشرفت ساخت/ساخت مرکز داده ما به بررسی ماهیت این چالش‌ها، از جمله تغییرات آب و هوا و افزایش هزینه‌ها، و روش‌های سازگاری اپراتورها می‌پردازد.

گزارش JLL نشان می‌دهد که حجم کاری هوش مصنوعی و ادامه پذیرش ابر، تقاضای انفجاری برای مراکز داده را افزایش می‌دهد و منجر به کمبود فضای هم‌مکانی و افزایش قیمت‌ها می‌شود. بیشتر عرضه مرکز داده در نیمه آخر سال‌های 2023 و 2024 از پیش اجاره شده است یا تحت قراردادهای انحصاری قرار دارد و طبق این گزارش، انتظار می‌رود عدم تعادل زنجیره تامین تا سال 2024 و تا سال 2025 ادامه داشته باشد.

علیرغم انگیزه های سرمایه گذاری در رشد مرکز داده، این صنعت با موانع متعددی مواجه است. اینها شامل کمبود فضا و مکان مناسب برای ساخت مراکز داده است. قیمت بالای انرژی کاهش سودآوری؛ افزایش قوانین پیرامون پایداری مرکز داده؛ شیوع بیشتر بلایای طبیعی به این معنی است که اپراتورها باید در فناوری‌های احتمالی (مانند منابع تغذیه پشتیبان) سرمایه‌گذاری کنند. و چالش مداوم استخدام و حفظ کارمندان.

ماهیت ساخت یک مرکز داده در سال 2023 با حتی پنج سال پیش بسیار متفاوت است. نحوه استفاده از آنها و بارهای کاری مستقر در آنها به سرعت در حال تغییر است. حجم کاری در حال تغییر است، پیچیدگی داده ها در حال افزایش است و نگرانی ها در مورد مصرف برق مرکز داده در خط مقدم قرار گرفته است. هنگام ساخت یک مرکز داده، باید آنچه را که در آینده به آن نیاز خواهید داشت، پیش بینی کنید.

وقتی مرکز داده شما دیگر مناسب نیازهای شما نیست، جایگزین کردن آن با مرکز جدید ممکن است مقرون به صرفه ترین یا پایدارترین رویکرد نباشد. در برخی موارد، گزینه بهتر این است که مرکز داده خود را بازسازی کنید. مقاوم سازی همیشه بهترین راه حل برای بهبود مقرون به صرفه بودن مراکز داده یا رفع نیازهای جدید نیست، اما اگر تغییراتی که می خواهید ایجاد کنید در مقیاس محدود هستند، احتمالاً مقاوم سازی سریع تر، مقرون به صرفه تر و پایدارتر خواهد بود. راهی برای سرعت بخشیدن به مرکز داده شما

سه سال گذشته درک صنعت از عرضه، تقاضا و چالش های ساخت و ساز مرکز داده را به شدت بهبود بخشیده است. سازمان‌ها در حال سازگاری با این چالش‌ها هستند تا سریع‌تر زیرساخت‌ها را به بازار برآورده کنند: سازندگان مرکز داده و معماران در ساخت‌وساز خلاق‌تر می‌شوند، ما شاهد استفاده از مصالح ساختمانی جدید و همچنین راه‌های بهتر برای مدیریت پروژه‌های بزرگ خواهیم بود.

سهام انویدیا پس از آن افزایش یافت که جنسن هوانگ، مدیرعامل این شرکت گفت که به لطف محاسبات سریع و هوش مصنوعی مولد، یک تریلیون دلار تعمیرات اساسی تجهیزات مرکز داده را در نظر دارد. با این حال، سوالاتی در مورد هزینه و مقیاس این جایگزینی وجود دارد.

تغییرات آب و هوایی می تواند مکان های مرکز داده برتر امروزی را در آینده بسیار جذاب تر کند و اپراتورهایی که می خواهند از مشکلات جلوگیری کنند باید از هم اکنون برای پیشرفت گام بردارند. مؤثرترین راه برای مقاوم‌سازی مراکز داده، ساختن آن‌ها در جایی است که کمتر در معرض تأثیرات منفی تغییر آب و هوا هستند – مکان‌هایی که می‌توانند به انرژی پاک تکیه کنند، مستعد سیل نیستند، و بیمه‌گران از پوشش آن خودداری نمی‌کنند.

اپراتورهای مراکز داده با سرمایه گذاری نکردن بیشتر در مراکز داده واقع در کشورهای در حال توسعه فرصت ها را از دست می دهند. مزایا شامل دسترسی به منابع انرژی تجدیدپذیر، کاهش هزینه های املاک و مستغلات، و مکان های کمتر در معرض بلایای طبیعی، و همچنین ارائه خدمات دیجیتال بهتر به مردم کشورهای در حال توسعه است. ایجاد انگیزه برای ساخت مرکز داده در این مناطق به ایجاد زیرساخت های سیاسی، آموزشی و عملیاتی مناسب خلاصه می شود.

پشت بام ها نقشی اساسی در شکل دادن به عملیات مرکز داده، تاثیر بر بهره وری انرژی، انعطاف پذیری در برابر بلایای طبیعی، هزینه و فضای قابل استفاده دارند. هیچ سقفی به هر یک از اولویت ها به طور یکسان پاسخ نمی دهد و اپراتورها باید بر اساس اولویت های خود تصمیم بگیرند که کدام رویکرد بیشترین سود را با کمترین هزینه ارائه می دهد.

از بسیاری جهات، یکی از مهم ترین عوامل در شکل دادن به کارایی و اثربخشی مرکز داده، چیزی است که در پایین هر مرکز داده قرار دارد: کف. طراحی کف و مواد نقش کلیدی در خنک سازی مرکز داده و بهره وری انرژی دارند. قابلیت اطمینان، نصب و نگهداری تجهیزات؛ فضای کابل کشی؛ و هزینه های ساختمان

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور