10 داستان برتر رایانش ابری در سال 2023 | دانش مرکز داده

چشم انداز رایانش ابری امسال شاهد انبوهی از محصولات و خدمات جدید بوده است. علاوه بر این، کارایی، هزینه ها و پایداری در مرکز گفتگوها در مراکز داده خصوصی و ابرهای عمومی برای شرکت ها بوده است. اینجا هستند دانش مرکز داده10 داستان برتر رایانش ابری در سال 2023:

استیون هیل یک گشت مجازی از مراکز داده مایکروسافت انجام داد و مطالب خود را به اشتراک گذاشت. به نظر می‌رسد مایکروسافت رویکرد معقولی را برای هوش مصنوعی در پیش گرفته است و به نظر می‌رسد که طیف انعطاف‌پذیری از خدمات و منابع مبتنی بر GPU را ارائه می‌دهد که می‌توانند برای برآورده کردن بهترین ترکیب از قیمت، عملکرد و نتایج برای تقریباً هر مورد استفاده مشتری مقیاس شوند.

HPE در حال راه‌اندازی یک سرویس ابری ابررایانه هوش مصنوعی به نام HPE GreenLake برای مدل‌های زبان بزرگ (LLM) است که به سازمان‌ها در هر اندازه‌ای امکان می‌دهد پروژه‌های هوش مصنوعی را بدون هزینه و پیچیدگی خرید، نصب و مدیریت سخت‌افزار مخصوص هوش مصنوعی دنبال کنند. همچنین مجموعه ای از خدمات جدید را اعلام کرد، از جمله افزودن خدمات ابری خصوصی در Equinix، سوئیچ های مرکز داده HPE به ارائه شبکه به عنوان سرویس و OpsRamp.

برای کاهش هزینه‌ها و کارآمدتر، شرکت‌ها به دنبال گزینه‌های مختلف محاسبات مجازی برای اجرای برنامه‌های کاربردی در فضای ابری هستند، از جمله ماشین‌های مجازی (VM)، کانتینرها و پلتفرم‌های بدون سرور. برای تصمیم گیری اینکه کدام فناوری بهترین است، چندین فاکتور باید در نظر گرفته شود، اگرچه به طور کلی VM ها برای سازگاری، کانتینرها برای انعطاف پذیری و بدون سرور برای کارایی هستند.

ارائه دهندگان Colocation راه حل های IaaS را ارائه می دهند که می توانند جایگزین های عالی برای راه حل های عمومی ابری IaaS باشند. اما اینکه آیا باید برای برآورده کردن نیازهای IaaS خود به یک شرکت کولوکیشن مراجعه کنید به عواملی مانند میزان کنترلی که بر زیرساخت خود نیاز دارید، میزان هزینه ای که مایل به پرداخت هستید و انواع خدمات نظارت و پشتیبانی نیاز دارید بستگی دارد.

در کنفرانس VMware Explore، این شرکت نرم‌افزار و سرویس‌های ابری جدیدی را معرفی کرد که کار را برای شرکت‌ها سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند تا به چند ابری بروند و برنامه‌های کاربردی جدید را در فضای ابری بسازند. این مقاله شما را با برخی از محصولات تازه معرفی شده آشنا می کند.

انتخاب سرورهای بدون فلز در فضای ابری عمومی سریع، آسان برای راه اندازی است و انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهد، اما کنترل کمتری بر نحوه راه اندازی زیرساخت ها فراهم می کند. دلیل اصلی استقرار سرور بدون فلز در یک مرکز داده خصوصی این است که کنترل کاملی بر نحوه پیکربندی سرورها می دهد. بنابراین، سازمان‌ها باید در نظر بگیرند که آیا راحتی و انعطاف‌پذیری باید بر کنترل، عملکرد و بهینه‌سازی هزینه اولویت‌بندی شود یا خیر.

روندهای رایانش ابری به این معنی است که OpenStack، که محبوبیت آن در اواسط دهه 2010 به اوج خود رسید، می‌تواند شاهد افزایش مجدد علاقه باشد. معماری‌های چند ابری به جریان اصلی تبدیل شده‌اند و روند بازگرداندن ابری رو به رشد است به این معنی که OpenStack، یک پلتفرم زیرساخت منبع باز طراحی شده برای ساخت ابرهای خصوصی، می‌تواند طی چند سال آینده شاهد افزایش پذیرش باشد. شاید این روزها چیز زیادی در مورد OpenStack نشنیده باشید، اما همچنان بسیار فعال است و آینده آن ممکن است حتی درخشان تر از هر نقطه ای در دهه گذشته باشد.

به جای مقایسه «مراکز داده» با «ابر» به صورت دودویی، صنعت فناوری اطلاعات باید بیشتر بر درک تفاوت های ظریف پیرامون مراکز داده خصوصی و ابرهای عمومی تمرکز کند. این مقاله تفاوت‌های بین هر دو نوع راه‌حل را بررسی می‌کند و نشان می‌دهد که از بسیاری جهات آنقدر که در ابتدا به نظر می‌رسد بی شباهت نیستند.

این مقاله به بررسی پایداری ابر و on-prem می‌پردازد. به طور کلی، کلاد مصرف انرژی کمتری نسبت به میزبانی بارهای کاری در مرحله اولیه یا در مراکز داده خصوصی دارد. با این حال، برای تعیین اینکه آیا این مورد برای حجم کاری خاص شما است یا خیر، باید محل قرارگیری امکانات میزبانی، اندازه و مصرف انرژی آنها و نحوه پیکربندی حجم کاری شما را در نظر بگیرید.

بازار ابزارهای مدیریت و بهینه‌سازی هزینه‌های ابری در حال رونق است و تصمیم‌گیری برای اینکه کدام راه‌حل برای نیازهای یک سازمان مناسب‌تر است، دشوار است. این راهنمای خریدار به 14 ابزار پیشرو نگاه می‌کند و مجموعه‌ای از ویژگی‌های اصلی را مقایسه می‌کند – برای مثال، اگر توصیه‌های پس‌انداز خودکار ارائه می‌دهند و اینکه آیا آنها در چندین ابر کار می‌کنند یا خیر – تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور