10 داستان برتر انرژی مرکز داده در سال 2022 | دانش مرکز داده

تحلیل کردیم دانش مرکز داده10 مقاله محبوب انرژی در طول دوازده ماه گذشته برای نشان دادن آنچه که اخبار انرژی مرکز داده را هدایت می کند.

تلاش‌های پایداری از سوی غول‌های فناوری مانند آمازون، مایکروسافت، گوگل و متا پلتفرم‌ها در سال جاری، و همچنین مصرف انرژی مرکز داده و تأثیر آن بر شبکه های برق. تکمیل کننده لیست، استخراج بیت کوین و بحران انرژی اروپا است که با جنگ روسیه با اوکراین تشدید شده است.

در اینجا 10 داستان پرخواننده انرژی در سال 2022 آورده شده است:

  1. آمازون برای 450 مگاوات دیگر باتری خورشیدی و غول پیکر ثبت نام کرد

تلاش‌های پایدار آمازون در صدر پرخواننده‌ترین داستان‌های انرژی در سال 2022 قرار دارد. CSP توافقنامه‌ای را با Applied Energy Services (AES) برای تامین 450 مگاوات انرژی خورشیدی در کالیفرنیا، قراردادی که شامل 225 مگاوات ذخیره‌سازی انرژی نیز می‌شد، منعقد کرد. این قرارداد بخشی از تلاش‌های بزرگتر آمازون برای تقویت فعالیت‌های جهانی با انرژی‌های تجدیدپذیر تا سال 2025، پنج سال جلوتر از هدف اولیه است.

  1. رگولاتور ارشد می گوید که شبکه های برق ایالات متحده به امنیت سایبری قوی تری نیاز دارند

برای تقویت امنیت سایبری در شبکه های برق ایالات متحده، کمیسیون تنظیم مقررات انرژی فدرال می گوید استانداردهایی برای نظارت بر تجهیزات متصل به سیستم های برق فله ضروری است. هدف استانداردهای پیشنهادی یافتن هکرها در داخل شبکه‌ها است، در مقابل تمرکز تلاش‌ها صرفاً بر روی دفاع‌های محیطی شبکه.

  1. سه چهارم ذخایر برق مرکز داده ایرلند بلااستفاده مانده است

در ژوئن، تنظیم‌کننده‌های ایرلندی دستور توقف ساخت پروژه‌های جدید مرکز داده بدون نیروگاه‌های خود را صادر کردند. هدف از این اقدام رفع نیازهای انرژی مرکز داده است که شبکه برق قدیمی را تحت فشار قرار می دهد. در واقع، دانش مرکز داده گزارش داد که مراکز داده ایرلندی تنها از 25 درصد ظرفیت شبکه رزرو شده خود استفاده می کنند.

  1. مرکز داده Yandex در فنلاند بدون برق مانده است

بحران انرژی ناشی از جنگ در اوکراین عناوین اصلی امسال بود. این داستان به طور خاص نمونه اولیه ای بود از اینکه چگونه درگیری اوکراین و روسیه از دسترسی قابل اعتماد به انرژی به عنوان یک سلاح استفاده می کند. در این مثال، Yandex که گفته می‌شود نسخه روسیه گوگل است، برق مرکز داده‌اش در فنلاند توسط شرکت برق محلی قطع شد تا با تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه توسط کشورهای دیگر اروپای غربی هماهنگ شود.

  1. مراکز داده های فناوری بزرگ در سیاست انرژی اروپا گرفتار می شوند

معاملات مرکز داده اروپا با گوگل و متا پلتفرم ها به دلیل بحران انرژی ناشی از جنگ روسیه علیه اوکراین به حالت تعلیق درآمد. بی‌سابقه قیمت‌های بالای انرژی باعث شد تا کشورهای اتحادیه اروپا در تلاش باشند تا بفهمند چگونه از برق کمتری استفاده کنند و در عین حال مراکز داده را برای پاسخگویی به نیازهای جمعیت افزایش دهند. بسیاری از پروژه ها تا زمانی که انرژی در اروپا ایمن تر شود، متوقف می شوند.

  1. شبکه ایرلندی به دلیل نگرانی برای رشد زمستانی هشدار منبع تغذیه را صادر می کند

شبکه برق ایرلند در تابستان امسال به دلیل باد کم، واردات محدود و قطع نیروگاه، با عرضه کم انرژی مواجه شد. ایرلند 70 درصد از واردات گاز طبیعی خود را به بریتانیا متکی است، که بیش از بسیاری از کشورهای دیگر، این کشور را در برابر اختلالات انرژی ناشی از جنگ آسیب پذیرتر می کند.

  1. ماینرهای برتر بیت کوین توسط قانونگذاران ایالات متحده تحت فشار قرار گرفته اند تا تأثیرات آب و هوا، مصرف برق را به تفصیل بیان کنند

استخراج کریپتو امسال سر و صدای زیادی به پا کرد. قانونگذاران ایالات متحده از ماینرهای بیت کوین خواستند تا جزئیات مربوط به مصرف انرژی تأسیسات خود و تأثیر آن بر قیمت انرژی محلی را ارائه دهند. بیت کوین به انرژی زیادی برای استخراج نیاز دارد و تأسیسات معمولاً انتشار کربن بالایی دارند که نگرانی های زیست محیطی را افزایش می دهد.

  1. ماینرهای کریپتو، شبکه انرژی ضعیف را در پایان جهان تهدید می کنند

استخراج کریپتو تقریباً 25 درصد از کل برق را در استان سیرا دل فوئگو آرژانتین مصرف می کند. در حالی که استخراج کریپتو در آرژانتین به دلیل یارانه های برق رونق گرفته است، مقامات محلی نگران هستند که فشار ناشی از آن بر شبکه انرژی و زیرساخت های انرژی قدیمی ممکن است باعث خاموشی ساکنان شود.

  1. چین می‌خواهد بازار به افزایش سرعت ذخیره‌سازی باتری کمک کند

برای کاهش انتشار کربن، دولت چین سیاستی را طراحی کرد که به تأسیسات ذخیره انرژی اجازه خرید و فروش برق را بدهد. هدف این سیاست دستیابی به بی‌طرفی کربن با ایجاد انگیزه‌هایی برای سودآور کردن ذخیره انرژی جدید برای اپراتورها است.

  1. صندوق حمایت شده توسط مایکروسافت 200 میلیون دلار برای استارت آپ های آب و هوایی جمع آوری می کند

Energy Impact Partners، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر با حمایت مایکروسافت، 200 میلیون دلار برای یک بازوی سرمایه گذاری جدید به نام Deep Carbonization Frontier Fund جمع آوری کرد. هدف این صندوق مبارزه با تغییرات آب و هوایی از طریق سرمایه گذاری در تجاری سازی انرژی های پاک و فناوری های تولیدی است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور