10 داستان برتر امنیت مرکز داده در سال 2023 | دانش مرکز داده

امسال شاهد افزایش قابل توجهی در پذیرش هوش مصنوعی بودیم که باعث تشدید تلاش ها برای درک فرصت ها و خطرات بالقوه آن، به ویژه در امنیت سایبری شد.

مراکز داده، به‌عنوان زیرساخت‌های حیاتی، همچنان هدف حملات هستند و سازمان‌ها – علاوه بر تحلیل نقش هوش مصنوعی در آینده امنیت سایبری – همچنان به نظارت بیومتریک و امنیت مرکز داده‌های فیزیکی به‌عنوان خطوط دفاعی در برابر حملات پیچیده‌تر نگاه می‌کنند.

10 داستان برتر امنیتی مرکز داده ما خطرات امنیتی مرکز داده، روندهای ابری، نظارت بیومتریک در مراکز داده و نقش نوظهور هوش مصنوعی را پوشش می دهد.

نگرانی‌های فزاینده‌ای در مورد روشی وجود دارد که هکرها می‌توانند از ChatGPT برای بهبود ایمیل‌های فیشینگ و توانایی‌های کدگذاری، ایجاد بدافزار جدید و بهبود حملات موجود استفاده کنند. در حالی که متخصصان امنیتی از آن به خوبی استفاده می کنند، کسانی که می توانند از آن برای تحقیق و کد و غیره استفاده کنند، همچنین نگرانی هایی در مورد نشت داده برای متخصصان امنیت مرکز داده با استفاده از ChatGPT وجود دارد.

در 18 آگوست، CloudNordic مجبور شد به مشتریان بگوید که یک حمله باج افزار همه چیز را برای آنها تمام کرده است. در حالی که دقیقاً مشخص نیست که حمله باج‌افزار چگونه رخ داده است، شرکت اعلام کرد که این حمله با انتقال سیستم‌های آلوده از یک مرکز داده به مرکز داده دیگر تقویت شده است. درس های آموخته شده از این حمله را اینجا بخوانید.

امنیت مرکز داده فیزیکی می تواند به نقطه کوری برای مدیریت و عملیات کلی تبدیل شود. این وسعت و دید باید برای همگامی با تهدیدات فیزیکی واقعی علیه زیرساخت ها تکامل یابد. مهم است که در مورد امنیت مرکز داده فیزیکی از خود راضی خودداری کنید و سؤال بپرسید، گفتگو کنید و استراتژی های امنیتی خود را توسعه دهید. نکات بیشتری برای جلوتر از خطرات را می توان در این مقاله یافت.

استفاده از برنامه های کاربردی هوش مصنوعی و ML در مراکز داده به سرعت در حال رشد است: تحقیقات جدید نشان می دهد که در پنج سال آینده، 20 درصد از پورت های سوئیچ اترنت به سرورهای مبتنی بر هوش مصنوعی خواهد بود. با این حال، اینکه آیا هوش مصنوعی در تیم های امنیتی فراگیر خواهد بود یا خیر، بستگی دارد. CISO ها باید تجزیه و تحلیل مناسب را انجام دهند تا تعیین کنند که آیا فناوری هوش مصنوعی می تواند قابلیت های SOC را بهبود بخشد، ریسک را کاهش دهد و بازده سرمایه گذاری مثبتی داشته باشد.

امنیت مرکز داده فیزیکی می تواند چالش برانگیزتر از آنچه در ابتدا به نظر می رسد باشد. هک امنیت فیزیکی مبتنی بر نرم‌افزار، دستکاری فیزیکی سخت‌افزار قبل از رسیدن به مرکز داده، جابجایی غیرمجاز در مراکز داده، عوامل مخرب و خطرات امنیتی مرکز داده‌های فیزیکی، و حملات فیزیکی که خدمات مرکز داده را مختل می‌کنند، می‌توانند به راحتی از دست بدهند اما واقعی هستند. تهدیدی برای مرکز داده شما

بلاک چین یک فناوری دفتر کل دیجیتال غیرمتمرکز و توزیع شده است که پتانسیل ایجاد تحول در صنایع مختلف را دارد. در حالی که برخی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا با توجه به مجموعه‌ای از فروپاشی‌ها و شکست‌ها در سال 2022، آیا این قلمرو عاقلانه‌ای است که بتوان آن را کاوش کرد، استفاده‌های بالقوه برای بلاک چین همچنان در حال رشد است و به نظر می‌رسد اعتماد در حال بازگشت است و کسب‌وکارهای بیشتری از این فناوری استفاده می‌کنند و آن را همچنان مرتبط می‌سازد. در سال 2023

نظارت بیومتریک – استفاده از داده‌هایی مانند اسکن صورت و اثر انگشت – روشی را تغییر می‌دهد که اپراتورهای مرکز داده از امکانات خود محافظت کنند. می تواند فرآیندهای احراز هویت و نظارت بر کاربران را کارآمدتر و مقیاس پذیرتر کند. اگرچه برخی چالش‌های مرتبط با بیومتریک وجود دارد، اما به نظر می‌رسد این روند از نظارت و کنترل‌های دسترسی مرسوم به سمت نظارت بیومتریک دور می‌شود.

در این ویدئو، با استفان لاتون همراه باشید تا در مورد آینده رایانش ابری بحث کند و موضوعاتی مانند نقش هوش مصنوعی در امنیت سایبری، اهمیت حاکمیت ابر، انتقال به SASE، باج افزار، رمزگذاری ابری، امنیت بدون عامل و بیمه سایبری را پوشش دهد.

این مقاله به بررسی پنج روند امنیتی از سال 2023 می پردازد. آنها منعکس کننده تغییر به سمت تکنیک های حمله پیچیده تر و تعداد کمتری از پرسنل امنیت سایبری برای دفاع در برابر آنها هستند. در مورد پرسنل امنیت سایبری بیش از حد، افزایش حملات پیچیده‌تر، فرار مهاجمان از حفاظت‌های امنیتی مراکز داده سنتی، چالش‌های فزاینده انطباق با مرکز داده و خطرات امنیتی مرکز داده فیزیکی را اینجا بخوانید.

چالش اصلی برای CIO ها، CISO ها، افسران حفاظت از داده ها و معماران امنیتی آنها انتخاب و ترکیب راه حل ها و روش های نرم افزاری مناسب در یک معماری کارآمد و مقرون به صرفه است. کنترل دسترسی، رمزگذاری، DLP/CAB، پوشاندن، ناشناس سازی و نام مستعار همگی می توانند به ایمن سازی داده های حساس در فضای ابری کمک کنند. این مقاله به شما کمک می کند تا بفهمید که چگونه این قطعات پازل با هم قرار می گیرند.