چرا قفل شدن نقدینگی برای ارز رمزپایه مهم است

تصویر
عکس پروفایل Mudra Manager Hacker Noon

بیایید با درک اینکه نقدینگی برای ارز رمزپایه چیست و چرا ممکن است بخواهید آن را قفل کنید ، شروع می کنیم.

به بیان ساده ، نقدینگی مجموعه ای از بودجه است که توسعه دهندگان رمز ارز باید برای ایجاد سرمایه گذاران خود برای خرید و فروش فوری ، ایجاد کنند. بدون این استخر ، سرمایه گذاران باید منتظر بمانند تا کسی با سفارش خرید یا فروش خود مطابقت داشته باشد و هیچ تضمینی برای انجام تجارت وجود ندارد.

نقدشوندگی با ایجاد یک توکن در رمز جدید همراه با رمز دیگری با ارزش تعیین شده (به عنوان مثال ، ETH یا BNB یا پایدار کوین مانند Tether) در مبادله ای مانند Uniswap یا PancakeSwap ایجاد می شود. این مجموعه وجوه در صرافی واریز می شود و تأمین کننده نقدینگی در ازای آن نشانه های نقدینگی (LP) دریافت می کند ، که می تواند در مرحله بعد برای برداشت وجوه ذخیره استفاده شود.

چرا باید نقدینگی قفل شود؟

اگر قفل نقدینگی باز شود ، توسعه دهندگان رمز می توانند کاری را انجام دهند که معروف است “rugpull”.

هنگامی که سرمایه گذاران شروع به خرید رمز از صرافی کردند ، مجموعه نقدینگی سکه های بیشتری با ارزش تعیین شده جمع می کند (به عنوان مثال ETH یا BNB یا Tether).

این بدان دلیل است که سرمایه گذاران اساساً این نشانه های ارزش را برای دریافت رمز جدید به صرافی می فرستند. توسعه دهندگان می توانند این نقدینگی را از صرافی خارج کرده و با تمام ارزش پول نقد کرده و با آن تمام کنند.

نقدینگی توسط …