معامله Pinterest به نمودارهای برتر در سال 1 تریلیون دلار M&A Tech

(بلومبرگ)-تصاحب احتمالی PayPal Holdings Inc بر شرکت رسانه های اجتماعی Pinterest Inc. در صدر جدول رکوردزنی قرار می گیرد و برای اولین بار حجم معاملات و معاملات صنعت را از مرز 1 تریلیون دلار عبور می دهد.

به گزارش بلومبرگ نیوز ، ارائه دهنده پرداخت های آنلاین در حال مذاکره برای خرید حدود 45 میلیارد دلار Pinterest است. این امر به عنوان بزرگترین تصاحب در صنعت فناوری در سال جاری خواهد بود و از پیشنهاد 29 میلیارد دلاری Square Inc. برای خرید “اکنون خرید ، بعداً پرداخت کنید” شرکت Afterpay Ltd. و قرارداد 20 میلیارد دلاری مایکروسافت برای پیشگام تشخیص گفتار پیشی خواهد گرفت. Nuance Communications Inc.

بر اساس داده های جمع آوری شده توسط بلومبرگ ، شرکت های فناوری 971 میلیارد دلار ادغام و خرید در سال جاری اعلام کرده اند که دو برابر آمار مشابه در سال 2020 است. به لطف مجموعه ای از معاملات بلندپروازانه مانند خرید 12 میلیارد دلاری Intuit Inc. از شرکت بازاریابی ایمیلی Mailchimp و شرکت امنیت سایبری NortonLifeLock Inc. تا سقف 8.6 میلیارد دلار از رقیب Avast Plc ، این سال شلوغ ترین سال ثبت شده است.

سرمایه گذاران Pinterest از اخبار مربوط به علاقه PayPal استقبال کردند و سهام شرکت را در روز چهارشنبه 13 درصد افزایش داد. این پنجشنبه بخشی از این سود را جبران کرد و سهام در ابتدای معاملات نیویورک تا 3.2 درصد کاهش یافت.

تعدادی از مدیران فناوری در ماه های اخیر بزرگترین خریدهای خود را پخت کرده اند که با افزایش ارزش سهام و شرایط آسان اعتباری شجاع شده اند. با این حال ، شور و اشتیاق آنها در میان تنظیم کننده های قاطع در ایالات متحده به مشکل می خورد

رئیس جدید کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده ، لینا خان ، قول داده است که قدرت آژانس را برای به دست آوردن شرکت های غالب در خنثی کردن رقابت ها بازگرداند. او به طور خاص از صنعت فناوری نام برده است ، جایی که او در حال بررسی شیوه های حفظ حریم خصوصی و معامله های زیر رادار است. موضع تهاجمی خان برخی را در بازار به وحشت انداخته است ، زیرا معامله گران در مورد اینکه آیا می توان معاملات عمده را به اتمام رساند ، هشدار داده اند.

این نگرانی ها هنوز سرعت معامله را کند نکرده است. داده های بلومبرگ نشان می دهد امسال یک قرارداد جدید میلیارد دلاری در زمینه فناوری اعلام شده است.