مدیر عامل HPE: در آینده ، فقط GreenLake است

پیش از کنفرانس مجازی Discover این هفته پیشگویی غیرمعمول در جمع خبرنگاران ، آنتونیو نری مدیر عامل شرکت Hewlett Packard Enterprise اظهار داشت که ساده سازی سبد محصولات شرکت وی در دست انجام است. نری با استفاده از این طعمه و اجرای آن بیش از یک بار ، با این تصور که مارک خدمات HPE در حال حاضر بیش از حد پیچیده است موافقت کرد. وی گفت ، پس از یک دور ساده سازی ، نام تجاری GreenLake – که دو سال پیش به عنوان یک مارک جذاب برای خدمات ابری HPE رونمایی شد – باید حداقل به همان اندازه HPE در اذهان عمومی شناخته شود ، اگر نه بیشتر.

نری به خبرنگار مستقل Moises Polishuk گفت: “من فکر می کنم این یک انتقال است که در حین صحبت اتفاق می افتد.” “شما باید به آینده فقط GreenLake بیندیشید و در زیر آن ، به منابع صحیح دسترسی پیدا خواهید کرد ، خواه محاسبه ، ذخیره سازی ، خدمات داده یا اتصال به این موضوع باشد.”

روز سه شنبه ، HPE از لایه جدیدی از پلت فرم خدمات ابری GreenLake خود که Lighthouse نامیده می شود ، رونمایی کرد. نری آن را به عنوان یک “پلت فرم لبه به ابر” توصیف کرد که قادر به ارائه مکان های داخلی ، چندین ارائه دهنده عمومی ابر و مکان های استقرار لبه ها به عنوان یک فضای واحد به شرکت ها است. پس از آن سیستم بار قادر به تعیین سریعترین و / یا اقتصادی ترین مکان برای هر دوره تولید ، بارهای توزیع شده در این فضا قابل استفاده است.

این قطعاً مطابق با وعده نری است که دو سال پیش در Discover کشف کرد: انتقال به سمت “همه چیز به عنوان سرویس” ، احتمالاً در زمان کشف 2022.

اینجاست که سردرگمی به وجود می آید: وقتی نری برای اولین بار نیاز به چنین بستری را ترسیم کرد ، به نظر می رسید GreenLake همان سیستم عامل است. از آن زمان ، HPE از Ezmeral ، سرویس مارک دار خود Kubernetes رونمایی کرد که در آن زمان این شرکت به عنوان یک پلت فرم لبه به ابر برای استقرار “برنامه های مدرن” (بسته های کانتینر شده تحت چارچوب های DevOps توسعه یافته) توصیف کرد.

اکنون ، اینجا فانوس دریایی آمده است ، که به عنوان یک راه حل “بومی ابر” توصیف می شود که از انتها به انتهای دیگر گسترش می یابد. که باعث می شود همه چیز به اندازه عبارتی بازاریابی که برای مدتی محبوب بود ، مانند “اکسی مورون” به نظر برسد: “محلی در همه جا”. حجم کار چگونه می تواند باشد بومی به چیزی اگر آن را فقط به عنوان خانه در یک مکان از سیستم عامل به عنوان هر جای دیگر است؟

210621 آنتونیو نری - HPE.jpg

نری گفت: “فکر کنید در این شرکت گسترده و توزیع شده ، ابر در همه جا زندگی خواهد کرد.” ابر برای ما مقصد نیست. این یک تجربه برای همه برنامه ها و داده های شما است. اما بیشتر و بیشتر ، ما در یک شرکت توزیع شده زندگی می کنیم. بنابراین اگر برای اجرای چندین بار کاری به قابلیت ابر احتیاج دارم ، اکنون می توانم این کار را با HPE GreenLake Lighthouse انجام دهم ، که یک راه حل واقعی برای ابر است. “

مدیرعامل ادامه داد: Lighthouse آخرین تلاش در تولید سیستم استقرار کلید در دست است. مقیاس استقرارهای آن در زمینه “کوچک / متوسط ​​/ بزرگ” به مدیر ارائه می شود ، جزئیات پیکربندی زیر هود را مدیریت می کند و منابع محاسبه ، ذخیره سازی و زمان اجرا را به هم وصل می کند.

به نظر می رسد هر طبقه جدید از سیستم عامل – از پایگاه GreenLake تا Ezmeral و اکنون به Lighthouse – HPE را به هدف اصلی خود نزدیک می کند ، همانطور که نری ابتدا آن را ترسیم کرد. اما همانطور که خبرنگاران و تحلیلگران به وضوح از خود می پرسیدند ، اگر ابر همانطور که وی می گوید “یک تجربه” است ، چرا باید آن را به عنوان یک راه پله به جای آسانسور به مشتری ارائه دهد؟

به نظر می رسد نری نه تنها موافق است ، با این حال ، به نظر می رسید که مایل است کل ایده ساده سازی مارک را یک گام بزرگ ، بسیار جسورانه تر بردارد. با وجود بخش مالی بخش خدمات HPE به فناوری DXC که همچنان در ذهن خبرنگاران وجود دارد ، بیش از یک بار ، آنها ممکن است متوجه شده اند که نری به نوعی ساده سازی اشاره دارد که فقط از طریق بازسازی انجام می شود.

بنابراین هنگامی که یکی از خبرنگاران از نری س askedال کرد که آیا وی احساس می کند GreenLake در عرض 5 سال به مارک وسیع تری از خود HPE تبدیل می شود ، شاید پاسخ مدیرعامل بیش از آنچه انتظار داشت ، آشکار بود.

“بله کاملا!” او گفت. “این هدف است ، درست است؟ این هدف است. به همین دلیل ما دیدگاهی را ارائه می دهیم که GreenLake مترادف HPE باشد. کاملا. این محصول پیشرو ، پیشنهاد پیشرو ، تجربه برجسته ما خواهد بود ، جایی که هر چیز دیگری در زیر آن است ، می دانید ، بخشی از این تجربه است – خواه اتصال باشد ، خواه یک سرویس باشد. . . بهینه سازی حجم کار ، خواه یادگیری هوش مصنوعی / ماشین باشد ، همه این موارد برای آن سیستم عامل مناسب است. به همین دلیل ما GreenLake را پلت فرم لبه به ابر می نامیم. “

بعداً ، نری تا آنجا پیش رفت که تاریخ مهم بعدی را پیش بینی کرد. به گفته وی ، تیم بازاریابی وی مشغول کار بر روی یک پروژه ساده سازی نام تجاری با یک بازه زمانی شش ماهه است. وی گفت: “هر وقت به ماه دسامبر می رسیم ، همه چیز در جای دیگری قرار خواهد گرفت.”

عدم وجود ProLiant ، یا هر م hardwareلفه سخت افزاری HPE ، در جلسات مطبوعاتی نری ، فقط از زاویه مخالف ، کاندیدای توجه مجدد این دیدگاه اصلاح شده HPE می شود – دیدگاهی که به گفته خود آنتونیو نری وجود دارد ، مکان متفاوت