سفر نرم افزار منبع باز

تصویر
عکس پروفایل ظهر آجی آبراهام هکر

یک راه حل نرم افزاری که دارای کد منبع در دسترس عموم است به عنوان نرم افزار منبع آزاد شناخته می شود. افراد می توانند به راحتی به کد آن دسترسی پیدا کنند. طی دو دهه اخیر توسط ابتکار منبع باز رایج شده است. با این حال ، تصوری وجود دارد که نرم افزار منبع آزاد یک نرم افزار رایگان است. برعکس ، مجوزهای خاصی برای دسترسی به کدها یا انتشار آنها لازم است.

کاربران مجاز می توانند کدها را در سیستم عامل هایی مانند Github منتشر کنند. کدهای منبع دارای مجوزهایی هستند که روند استفاده از آنها را تعریف می کنند. برای یک توسعه دهنده نرم افزار ، نرم افزار منبع باز ضروری است.

تصویر

چندین فرصت را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا بتوانند پروژه های مختلف را یاد بگیرند و کشف کنند و نوآوری های خود را انجام دهند. نرم افزارهایی مانند Android و Linux منشا خود را مدیون نرم افزار Open Source هستند.

توسعه دهندگان می توانند چندین گزینه مانند کار در پروژه های منبع آزاد را کشف کنند ، تلاش های خود را آغاز کنند یا از طریق دستاوردهای خارق العاده خود در توسعه نرم افزار استخدام شوند.

تأثیر اسکریپتهای منبع باز

بر اساس مطالعه IDC ، محبوبیت چشمگیر این نرم افزار از این واقعیت مشهود است که بیش از پنج هزار توسعه دهنده از آن در سطح جهانی استفاده می کنند. اعتقاد بر این است که این نرم افزار انقلابی در مفهوم نرم افزار آماده ایجاد خواهد کرد.

نرم افزار منبع آزاد بر نوآوری در بازار نرم افزار تأکید می کند و انتظار می رود این …