ساعت‌های Google برای نحوه قرارگیری سایت‌ها در اینترنت کلی

جان مولر از گوگل به این سوال پاسخ داد که چقدر طول می کشد تا گوگل کیفیت سایت را تشخیص دهد. در طول پاسخ به این سؤال، او به چیزی اشاره کرد که کمی بیشتر به آن توجه کرد و آن مفهومی است که چگونه برای گوگل مهم است که بفهمد چگونه یک وب سایت در متن کلی اینترنت قرار می گیرد.

چگونه یک وب سایت در اینترنت قرار می گیرد

بیانیه جان مولر در مورد اینکه چگونه گوگل به دنبال درک تناسب یک وب سایت با اینترنت کلی به عنوان بخشی از ارزیابی کیفیت یک سایت است، جزییات کوتاهی دارد، با این حال تاکید او بر این موضوع و اظهاراتش مبنی بر اینکه ممکن است ماه ها طول بکشد تا ارزیابی را تکمیل کند، دلالت بر این دارد که این چیز مهمی است

  • آیا او در مورد الگوهای پیوند صحبت می کند؟
  • آیا او در مورد متن محتوا صحبت می کند؟

اگر برای گوگل مهم است، برای سئو نیز مهم است.

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

ارزیابی مجدد یک وب سایت چقدر طول می کشد؟

شخص سوال کننده از مثال سایتی استفاده کرد که برای مدتی از کار افتاد و مدت زمانی که ممکن است گوگل برای بازگرداندن ترافیک طول بکشد و اصطلاحا”قدرت“، چیزی نیست که گوگل از آن استفاده می کند.

این سوال در مورد کیفیت سایت گوگل است:

آیا شرایطی وجود دارد که Google اعتبار سایتی را که قابل بازیابی نیست، حتی اگر علت آن اصلاح شده باشد، نفی کند.

بنابراین، با فرض اینکه علت آن یک آشفتگی کوتاه مدت با مسائل فنی یا تغییرات محتوا باشد، تا کی باید گوگل وب سایت را مجدداً ارزیابی کند و اعتبار، موقعیت جستجو و ترافیک را به طور کامل بازیابی کند؟

آیا گوگل چنین حافظه‌ای دارد؟»

چگونه گوگل کیفیت سایت را تعیین می کند

مولر ابتدا در مورد وضعیت آسانی که یک سایت برای مدت کوتاهی از کار می افتد بحث می کند.

پاسخ جان مولر:

برای مسائل فنی، می‌توانم بگویم که ما تقریباً هیچ حافظه‌ای نداریم، به این معنا که اگر نتوانیم یک وب‌سایت را برای مدتی بخزیم یا اگر چیزی برای مدتی ناپدید شود و دوباره برگردد، دوباره آن محتوا را داریم، آن اطلاعات را داریم. دوباره، ما می توانیم آن را دوباره نشان دهیم.

این چیزی است که تقریباً بلافاصله دوباره پیدا می شود.

و این چیزی است که من فکر می کنم ما باید داشته باشیم زیرا اینترنت گاهی اوقات بسیار ضعیف است و گاهی اوقات سایت ها برای یک هفته یا حتی بیشتر آفلاین می شوند.

و آنها برمی گردند و مثل اینکه چیزی تغییر نکرده است اما سرورها را تعمیر کرده اند.

و ما باید با آن مقابله کنیم و کاربران همچنان به دنبال آن وب سایت ها هستند.”

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

کیفیت کلی و ارتباط یک وب سایت

مولر در ادامه به مشکل دشوارتر گوگل در درک کیفیت کلی یک سایت و به ویژه این ایده در مورد اینکه چگونه یک سایت در بقیه اینترنت قرار می گیرد، می پردازد.

مولر ادامه می دهد:

«من فکر می‌کنم وقتی صحبت از کیفیت به‌طور کلی می‌شود، جایی که ارزیابی کیفیت کلی و ارتباط یک وب‌سایت خیلی آسان نیست، بسیار پیچیده‌تر است.

زمان زیادی طول می‌کشد تا بفهمیم چگونه یک وب‌سایت با بقیه اینترنت مطابقت دارد.

و این بدان معناست که از یک طرف زمان زیادی طول می کشد تا ما تشخیص دهیم که شاید چیزی آنطور که فکر می کردیم خوب نیست.

به همین ترتیب، زمان زیادی طول می کشد تا ما دوباره برعکس را یاد بگیریم.

و این چیزی است که نمی‌دانم به راحتی چند ماه، نیم سال، گاهی حتی بیشتر از نیم سال طول می‌کشد تا تغییرات قابل توجهی در کیفیت کلی سایت تشخیص دهیم.

زیرا ما اساساً مراقب این هستیم که چگونه این وب سایت با بافت کلی وب مطابقت دارد و این فقط زمان زیادی می برد.

بنابراین، این چیزی است که می‌توانم بگویم، در مقایسه با مسائل فنی، تازه‌سازی چیزها در این زمینه بسیار بیشتر طول می‌کشد.»

زمینه یک سایت در کل وب

اینکه چگونه یک سایت در بافت کلی وب قرار می گیرد، به نظر می رسد مانند جنگل در مقابل درختان.

به‌عنوان سئوکار و ناشران، به نظر می‌رسد که ما روی درخت‌ها، سرفصل‌ها، کلمات کلیدی، عناوین، معماری سایت و لینک‌های ورودی تمرکز می‌کنیم.

اما در مورد اینکه چگونه سایت در بقیه اینترنت قرار می گیرد چطور؟ آیا این مورد در نظر گرفته می شود؟ آیا این بخشی از چک لیست ممیزی داخلی سایت هر کسی است؟

شاید به این دلیل که عبارت “چگونه یک سایت در کل اینترنت قرار می گیرد” بسیار کلی است و می تواند موارد زیادی را در بر گیرد، من گمان می کنم که همیشه در ممیزی سایت یا برنامه ریزی سایت مورد توجه قرار نمی گیرد.

مثال فرضی ارزیابی کیفیت سایت A

بیایید سایت مثال الف را در نظر بگیریم. این عبارت می تواند در زمینه پیوندها به معنی سایت هایی باشد که به سایت مثال A پیوند می دهند و سایت نمونه A به آن پیوند می دهد و شبکه به هم پیوسته ای که ایجاد می کند و نحوه انعکاس آن از نظر موضوع و موضوع کیفیت سایت

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

آن شبکه به هم پیوسته ممکن است متشکل از سایت ها یا صفحاتی باشد که بر اساس موضوع مرتبط هستند. یا ممکن است از طریق سایت‌هایی که Site Site A به آن‌ها پیوند دارد، با هرزنامه مرتبط باشد.

جان مولر همچنین می تواند به خود محتوا اشاره کند و اینکه چگونه آن محتوا با سایت های دیگر در یک موضوع مشابه متفاوت است، چگونه اطلاعات بیشتری را شامل می شود، چگونه محتوا در مقایسه با سایت های دیگر بهتر یا بدتر است.

و آن سایت های دیگر چیست؟ آیا آنها در مقایسه با سایت های دارای رتبه برتر هستند؟ یا فقط در مقایسه با همه سایت های عادی غیر اسپم؟

مولر مدام به این موضوع اشاره می‌کند که گوگل چگونه تلاش می‌کند بفهمد چگونه یک سایت در کل وب قرار می‌گیرد و شاید دانستن کمی بیشتر مفید باشد.

نقل قول

مدت زمانی طول می کشد تا گوگل بفهمد سایت چگونه با اینترنت کلی جا می شود

تماشا کنید که جان مولر در مورد چگونگی ارزیابی کیفیت سایت توسط گوگل در دقیقه ۲۲:۳۷ دقیقه بحث می کند: