گوگل 2 میلیارد دلار در مرکز داده مالزی، صنعت ابر سرمایه گذاری می کند

(بلومبرگ) — گوگل متعهد به درآمد 2 میلیارد دلاری شد سرمایه گذاری ها در مالزی، از جمله توسعه اولین مرکز داده و یک مرکز ابری.

به گفته روث پورات، مدیر ارشد مالی آلفابت، این تعهد بزرگترین سرمایه گذاری برنامه ریزی شده گوگل در کشور آسیای جنوب شرقی است.

به گفته وزارت بازرگانی مالزی، مرکز داده و تسهیلات منطقه ابری گوگل از 26500 شغل در بخش‌های مختلف کشور پشتیبانی می‌کند که ارزش کل تأثیر اقتصادی آن 3.2 میلیارد دلار است. محل سرمایه گذاری ها در پارک تجاری المینا متعلق به Sime Darby Property در ایالت سلانگور خواهد بود.

غول‌های فناوری ایالات متحده در ماه‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های خود را در آسیای جنوب شرقی افزایش داده‌اند و میلیاردها دلار را متعهد شده‌اند که به دنبال فرصت‌های رشد جدید هستند. مدیران عامل شرکت‌های مایکروسافت، اپل و شرکت انویدیا همگی در منطقه سفر کرده‌اند تا برنامه‌های استراتژیک را ترسیم کنند و با سران کشورها ملاقات کنند.

ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت در این ماه گفت که این شرکت علاوه بر تعهدات مشابه برای اندونزی و تایلند، 2.2 میلیارد دلار در مالزی سرمایه گذاری خواهد کرد. مایکروسافت و گوگل به شدت برای رهبری در خدمات هوش مصنوعی رقابت می کنند و به دنبال مشتریانی هستند که پیشنهادات خود را در این زمینه رو به رشد بپذیرند.

گوگل گفت که علاوه بر توسعه ابر خدمات محاسباتی، از برنامه های سواد هوش مصنوعی برای دانش آموزان و مربیان پشتیبانی می کند.


Source link