گوگل یک رویکرد جهانی برای مقررات هوش مصنوعی پیشنهاد می کند

گوگل یک دستور کار سیاستی را برای ترویج رویکرد مشترک بین شرکت‌های هوش مصنوعی بخش خصوصی و دولت‌ها منتشر کرد تا چارچوبی قانونی برای مقرراتی که فرصت‌های هوش مصنوعی را به حداکثر می‌رساند و در عین حال به جلوگیری از آسیب به جامعه مدنی می‌پردازد، ارتقا دهد.

چارچوب قانونی طرفدار هوش مصنوعی

انعطاف‌پذیری در چارچوب‌های قانونی که طرفدار نوآوری هوش مصنوعی هستند، تمرکز قوی برنامه فرصت‌های Google است.

فراخوان برای یک چارچوب قانونی طرفدار نوآوری، نوآوری را تشویق می کند که توسط مقررات وصله کاری از آژانس های مختلف نسبتاً بدون محدودیت است.

چارچوب قانونی حامی نوآوری گوگل بر چهار اصل استوار است:

  1. دولت ها برای ایجاد مقررات نیاز به هماهنگی بین سازمانی دارند تا از رویکردی تکه تکه ای که اهداف مختلف را در بین سازمان های مختلف بدون هماهنگی جدا می کند اجتناب کنند.
  2. دولت ها باید از چارچوب حق چاپ حمایت کنند که به توسعه دهندگان هوش مصنوعی اجازه می دهد تا مدل های هوش مصنوعی را بر روی داده های در دسترس عموم ایجاد کنند
  3. یک رویکرد مبتنی بر ریسک برای مقررات اتخاذ کنید که مشخص می کند کدام نهادها (مانند توسعه دهندگان، توسعه دهندگان، یا کاربران) در قبال آسیب های خاص مسئول هستند.
  4. دولت ها باید مقررات حفظ حریم خصوصی ایجاد کنند که به توسعه دهندگان هوش مصنوعی اجازه دهد از اطلاعات در دسترس عموم استفاده کنند.

ادغام هوش مصنوعی در دولت

دستور کار سیاست نه تنها یک چارچوب قانونی برای مقررات سازگار با هوش مصنوعی پیشنهاد می‌کند، بلکه راه‌هایی را نیز پیشنهاد می‌کند که دولت‌ها می‌توانند هوش مصنوعی را در هر آژانس ادغام کنند، از جمله دعوت از کارشناسان هوش مصنوعی برای مشاوره به آژانس‌های دولتی.

مطالب پیشنهادی  گوگل در نظر دارد میزان خزیدن صفحه وب را کاهش دهد

این بخش از دستور کار، به کارگیری کارشناسان هوش مصنوعی بخش خصوصی در هر سطح از دولت به عنوان مشاور و همچنین تشویق ادغام فناوری هوش مصنوعی در داخل خود دولت را تشویق می کند.

این سند ادغام هوش مصنوعی در خدمات عمومی را تشویق می کند:

«مسابقه‌های فناوری اغلب برنده می‌شوند – نه اولین کسانی که اختراع می‌کنند – بلکه توسط بهترین‌هایی که به کار می‌روند.

دولت‌ها، با همکاری نزدیک با بخش خصوصی و جامعه مدنی، می‌توانند این هدف را با اتخاذ هوش مصنوعی برای ارتقای خدمات عمومی و کمک به کسب‌وکارهای کوچک برای دسترسی به هوش مصنوعی پیش ببرند.»

دستور کار گوگل همچنین افزایش تخصص هوش مصنوعی در سطح دولت را تشویق می کند:

هر آژانسی به تخصص هوش مصنوعی نیاز دارد، دولت‌ها باید یک منبع متمرکز از کارشناسان ایجاد کنند که بتوانند به آژانس‌های سراسر دولت مشاوره دهند.»

رویکرد مبتنی بر ریسک به مقررات هوش مصنوعی

یکی از ویژگی‌های جالبی که به نفع توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی است، رویکرد مبتنی بر ریسک به مقررات است که مسئولیتی را به نهادی که مستقیماً مسئول آسیب‌ها است یا در موقعیتی است که آن را کنترل کند، تعیین می‌کند.

این بدان معناست که به جای اینکه کسانی که این فناوری را ایجاد کرده‌اند مسئول آسیب‌هایی باشند که در پایین دست آنها اتفاق می‌افتد، مقررات باید روی توسعه‌دهندگان، توسعه‌دهندگان یا کاربران فناوری که مستقیماً مسئول هستند، تمرکز کند تا به‌طور غیرمستقیم.

دستور جلسه توصیه می کند:

«… اتخاذ یک رویکرد مبتنی بر ریسک برای مقررات هوش مصنوعی… به تنظیم‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا شناسایی کنند که کدام طرف‌ها (توسعه‌دهندگان، توسعه‌دهندگان، یا کاربران) به احتمال زیاد بر پیشگیری و کاهش آسیب کنترل دارند و بنابراین باید پاسخگو باشند.»

فراخوان برای حمایت از جریان های داده های فرامرزی و سرمایه گذاری

یک رویکرد جهانی به حریم خصوصی و مقررات منجر به شرایطی شده است که قوانین حفظ حریم خصوصی و حفظ داده‌ها نه تنها بر اساس کشور، بلکه بر اساس منطقه نیز متفاوت است.

مطالب پیشنهادی  در اینجا نحوه بازنشانی Pixel Buds Pro آمده است

آنچه که دستور کار فرصت ها ترویج می کند، یک رویکرد جهانی برای تنظیم جریان داده های فرامرزی است به طوری که هر مرحله از توسعه هوش مصنوعی توسط مقررات کشور به کشور در مورد داده ها مختل نشود.

توانایی به حداکثر رساندن تجارت و سرمایه گذاری فرامرزی نیز جزء تشویق گوگل به جهانی شدن مقررات هوش مصنوعی است.

دستور کار سیاست پیشنهاد می کند:

از آنجایی که هوش مصنوعی طبیعتاً یک فناوری فرامرزی است، تلاش‌های سیاستی فردی باید به سیاست‌های تجاری و سرمایه‌گذاری قوی که از همکاری بین‌المللی قابل اعتماد در زمینه هوش مصنوعی، از جمله جریان‌های داده برون مرزی ضروری برای توسعه و استقرار هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند، مرتبط باشد.

یکی از مهم‌ترین گام‌هایی که سیاست‌گذاران تجاری می‌توانند برای حمایت از هوش مصنوعی مسئول انجام دهند، متعهد شدن به حمایت از جریان‌های داده‌های بین‌مرزی قابل اعتماد است.

با توجه به ماهیت فرامرزی هوش مصنوعی، ایجاد چارچوب های تجاری و سرمایه گذاری برای توسعه، استقرار و اداره هوش مصنوعی ضروری است.

مقررات جهانی هوش مصنوعی

درخواست گوگل از دولت‌ها برای تمرکز بر مزایای هوش مصنوعی و اینکه چگونه می‌توان از آن به نفع شهروندان در مقیاس جهانی استفاده کرد، رویکردی متعادل به مقررات است. مقررات نباید همه درباره کارهایی باشد که نمی توان انجام داد.

دولت‌ها همچنین باید مراقب باشند که تعادلی برای محافظت از شهروندان در برابر آسیب پیدا کنند و در عین حال از خفه‌کننده‌های بی‌ضرور نوآوری اجتناب کنند.

شاید نکته مهم در دستور کار گوگل تمرکز بر فرصت هایی باشد که در مقیاس جهانی هستند.

بیانیه خط مشی گوگل را بخوانید:

مطالب پیشنهادی  هاب سوال Google در ایالات متحده و این هفته اخبار دیجیتال مارکتینگ راه اندازی می شود [PODCAST]

دستور کار فرصت هوش مصنوعی (PDF)

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور