گوگل یکپارچه سازی Google Analytics 4 و AdSense را اعلام کرد

گوگل اعلام کرد که امکان ادغام ویژگی های Google Analytics 4 (GA4) را با حساب های AdSense فراهم می کند.

این به‌روزرسانی به داده‌های AdSense اجازه می‌دهد تا در گزارش‌ها و کاوش‌های GA4 در دسترس باشند و نمای جامع‌تری از عملکرد وب‌سایت ارائه دهند.

اتصال GA4 و AdSense

ادغام داده های AdSense با سایر تجزیه و تحلیل های وب سایت، مانند منابع ترافیک و رفتار کاربر، درک جامعی از عملکرد وب سایت ارائه می دهد.

می‌توانید از این اطلاعات برای شناسایی الگوها و بینش‌هایی استفاده کنید که می‌توانند به بهینه‌سازی درآمد تبلیغاتی کمک کنند.

این ادغام به Analytics اجازه می‌دهد تا رویدادهای خاصی مانند کلیک‌های تبلیغاتی، نمایش‌های تبلیغاتی و جستجوهای تبلیغاتی را به‌طور خودکار جمع‌آوری کند.

جمع‌آوری خودکار این رویدادها برای هر آگهی می‌تواند تعداد رویدادهای قابل پرداخت را برای 360 ملک افزایش دهد و گزارش دقیقی از تعاملات آگهی ارائه دهد.

این امر اختلافاتی را که قبلاً با ادغام بین Universal Analytics و AdSense دیده شده بود، از بین می برد.

چگونه انجامش بدهیم

برای پیوند یک ویژگی Analytics به حساب AdSense خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • به حساب AdSense خود وارد شوید.
  • کلیک حساب > دسترسی و مجوز > ادغام گوگل آنالیتیکس.
  • کلیک +لینک جدید.
  • ملکی را که می خواهید پیوند دهید از لیست انتخاب کنید.
  • کلیک ایجاد لینک.

دارایی شما اکنون به AdSense پیوند داده شده است.

چگونه این همه کار می کند

ادغام GA4 و AdSense از طریق فرآیندهای کلیدی، از جمله شناسه‌های مشترک، رویدادهای جمع‌آوری‌شده خودکار، و پیوستن به داده‌ها عمل می‌کند.

برای عملکرد یکپارچه، تگ‌های GA4 و AdSense با استفاده از شناسه‌های مشترک ارتباط برقرار می‌کنند تا هر نمایش تبلیغاتی را با رویداد GA4 مربوطه مطابقت دهند.

مطالب پیشنهادی  تقاضای بیشتر از همیشه برای بازاریابان وجود دارد

این ارتباط بین برچسب‌ها تضمین می‌کند که شناسه‌های ثبت‌شده بین GA4 و AdSense برای یک رویداد واحد و نمایش آگهی مربوطه آن یکسان هستند.

GA4 رویدادهای خاص را به طور خودکار از طریق تگ Google جمع آوری می کند.

این ادغام از رویدادهای ad_impression و ad_click برای پر کردن داده‌ها در GA4 استفاده می‌کند. رویداد ad_query برای اتصال داده ها استفاده می شود.

علاوه بر این، GA4 داده‌های خود را با فایل‌های گزارش AdSense با استفاده از شناسه‌های مشترک می‌پیوندد تا داده‌های AdSense را با داده‌های Analytics مطابقت دهد.

اطلاعات و تنظیمات پیکربندی، در دسترس زمانی که هر رویداد رخ می دهد، در این فرآیند یکپارچه سازی استفاده می شود.

پس از راه‌اندازی ادغام گزارش AdSense، داده‌های درآمد AdSense در منوی اصلی Explorations در ویژگی GA4 در دسترس قرار می‌گیرد.

مقابله با اختلاف داده ها

علیرغم ادغام بهبود یافته، ممکن است بین گزارش‌های موجود در حساب AdSense و گزارش‌های موجود در بخش AdSense Analytics اختلاف وجود داشته باشد.

این‌ها می‌توانند ناشی از iframe، امنیت یا سایر نرم‌افزارهای مسدودکننده، ادغام AdSense/Analytics جدید، تنظیمات منطقه زمانی و داده‌های از دست رفته Analytics باشد.

اطمینان حاصل کنید که تگ Google به درستی در وب سایت شما تنظیم شده است و پس از پیوند دادن حساب های AdSense و Analytics شما حداکثر 24 ساعت فرصت دهید تا داده ها در گزارش ها ظاهر شوند.

به طور خلاصه

ادغام GA4 و AdSense اطلاعات زیادی را ارائه می دهد.

با وجود پتانسیل برای بهینه سازی عملکرد وب سایت و درآمد تبلیغاتی، مراقب محدودیت ها باشید.

به این ادغام با درک مزایا، معایب و احتمال وجود اختلاف داده ها نزدیک شوید.

مطالب پیشنهادی  "عملکردهای Swipe" خود را در پیام‌های Google تغییر دهید

تصویر ویژه: M-Production/Shutterstock

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور