گوگل “یادداشت ها” را برای افزودن نظرات کاربران در نتایج جستجو راه اندازی می کند

گوگل از راه اندازی آزمایش جدیدی به نام Notes خبر داد که به کاربران امکان می دهد نکات را در کنار نتایج جستجو مشاهده و به اشتراک بگذارند، طبق اعلامیه ای که صبح سه شنبه منتشر شد.

Notes از طریق آزمایشگاه جستجوی Google منتشر می‌شود، که پیش‌نمایش‌های اولیه ویژگی‌های آزمایشی را ارائه می‌دهد تا کاربران بتوانند قابلیت‌های جدیدی را که هنوز به طور گسترده در دسترس نیستند، آزمایش کنند.

گوگل قبلاً آزمایش‌های جستجوی دیگری مانند دستیار هوش مصنوعی خود بارد را از طریق آزمایشگاه‌ها منتشر کرده است.

یادداشت ها چگونه کار می کنند

با یادداشت‌ها، کاربرانی که از طریق آزمایشگاه‌های جستجوی Google شرکت می‌کنند، دکمه «یادداشت‌ها» را در زیر نتایج جستجوی خاص و مقالات Discover در برنامه Google مشاهده خواهند کرد.

گوگل

با ضربه زدن روی دکمه یادداشت‌هایی که دیگران درباره آن صفحه گذاشته‌اند نشان داده می‌شود.

گوگل

براد کلت، مدیر ارشد مهندسی جستجوی گوگل، گفت: همچنین می توانید یادداشت های خود را ایجاد کنید تا “تخصص خود را با جهان به اشتراک بگذارید”.

گوگل

یادداشت ها ممکن است شامل متن، عکس، برچسب و سایر عناصر قابل تنظیم باشد. گوگل به زودی تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی را نیز به یادداشت ها اضافه خواهد کرد.

ارائه نکات مرتبط

کلت گفت: «ما در تحقیقات خود دیده‌ایم که مردم به آنچه افرادی مانند آنها درباره یک صفحه وب می‌گویند علاقه‌مند هستند. یادداشت‌ها طوری طراحی شده‌اند که با محتوای موجود در وب کار کنند و لایه جدیدی از بینش انسانی را به نتایج جستجوی شما اضافه کنند.»

کلت نمونه هایی از نحوه کمک Notes به کاربران ارائه کرد، مانند کشف نکات محله در مقالاتی در مورد شهرهای جدید یا تغییر سطح ادویه دستور غذا بر اساس تجربیات دیگر کاربران.

او اظهار داشت: “هدف ما از این آزمایش آزمایشگاهی جدید، دسترسی به نکات مفید در مورد یک مقاله یا موضوع از سوی متخصصان و افراد عادی است.” “این نه تنها به شما کمک می کند تا مرتبط ترین اطلاعات را محدود کنید، بلکه ممکن است به شما کمک کند تا ببینید چه چیزی برای دیگرانی که قبلاً آنجا بوده اند، مفید بوده است.”

اولویت بندی ایمنی و کیفیت

گوگل تاکید کرد که ایمنی و کیفیت محتوا از اولویت های حیاتی است. Notes از محافظت‌ها و تعدیل محتوای انسانی مشابه نتایج جستجوی استاندارد استفاده می‌کند. این شرکت گفت، این ویژگی در آزمایش آزمایشی آزمایشی بتا باقی خواهد ماند «تا قبل از ارائه این قابلیت‌ها به مخاطبان گسترده‌تر در جستجو، آزمایش کند و یاد بگیرد چه چیزی برای کاربران بهتر است.

رسیدگی به نگرانی های صاحب سایت

در رابطه با نگرانی‌های مالک سایت، گوگل اظهار داشت: «در ماه‌های آینده، ما به‌طور فعال راه‌هایی را برای ارائه دیدگاه‌های صاحبان سایت در مورد یادداشت‌های محتوایشان بررسی خواهیم کرد. ما می‌دانیم که این یک نیاز مهم برای وب‌سایت‌ها است و متعهد هستیم که با آنها کار کنیم تا تعیین کنیم چه ابزارها و بینش‌هایی سودمندتر هستند.»

دسترسی

از امروز، Notes به زبان انگلیسی در ایالات متحده و به زبان انگلیسی و هندی در هند از طریق گزینه Google Search Labs در Android و iOS در دسترس است.