گوگل گزارش تجربه صفحه کنسول جستجو را ساده می کند

گوگل تغییرات آتی را در کنسول جستجو اعلام کرده است که برای کمک به مالکان وب‌سایت‌ها در بهبود تجربه صفحه طراحی شده است.

در یک پست وبلاگ، گوگل می‌گوید گزارش تجربه صفحه فعلی به صفحه جدیدی تبدیل می‌شود که به راهنمای عمومی پیوند می‌دهد.

گزارش به روز شده همچنین شامل نمای داشبورد از گزارش‌های Core Web Vitals و HTTPS است که بخشی از پلتفرم باقی خواهند ماند.

گوگل در پستی در X، قبلا توییتر، نمونه ای از گزارش به روز شده را به اشتراک می گذارد:

گوگل گزارش تجربه صفحه کنسول جستجو را ساده می کندتصویر از: twitter.com/googlesearchc، نوامبر 2023.

تغییرات، دید جامع تری از عناصر یک تجربه صفحه خوب را امکان پذیر می کند. این شامل Core Web Vitals، HTTPS و سایر فاکتورهای قابلیت استفاده است.

عوامل تجربه زمینه در صفحه

تجربه صفحه در چند سال گذشته به یک جزء کلیدی در رتبه بندی جستجوی گوگل تبدیل شده است.

این شامل معیارهای Core Web Vitals مانند Largest Contentful Paint، First Input Delay، و Cumulative Layout Shift است که عملکرد و پاسخگویی سایت را اندازه گیری می کند.

تجربه صفحه همچنین شامل سازگاری با تلفن همراه و رمزگذاری HTTPS است.

تغییرات در گزارش تجربه صفحه کنسول جستجو، راهنمایی تلفیقی را در مورد همه این عوامل در یک مکان ارائه می دهد و نه از طریق گزارش های پراکنده.

در حالی که ممکن است نگران از دست دادن داده‌های اصلی از گزارش‌های فردی باشید، Google اطمینان داده است که داده‌های جمع‌آوری شده از طریق گزارش Core Web Vitals در دسترس خواهند بود.

گوگل به سوالات کلیدی تجربه صفحه پاسخ می دهد

در بخش پرسش‌های متداول در پایین پست وبلاگ گوگل، این شرکت توضیح می‌دهد که چگونه تجربه صفحه بر رتبه‌بندی و نتایج جستجو تأثیر می‌گذارد.

وقتی از گوگل پرسیده شد که آیا تجربه صفحه خوب برای قرار دادن چرخ فلک در داستان بالا لازم است یا خیر، گوگل گفت تا زمانی که محتوا مطابق با خط مشی ها باشد، این یک شرط واجد شرایط بودن نیست.

گوگل همچنین خاطرنشان کرد که تجربه صفحه بر اساس یک صفحه خاص از طریق سیستم های رتبه بندی اصلی آن ارزیابی می شود. در حالی که محتوای مرتبط در اولویت باقی می ماند، تجربه صفحه می تواند به سایت ها کمک کند زمانی که چندین صفحه با کیفیت بالا برای یک پرس و جو در دسترس هستند، برجسته شوند.

گوگل به جای تمرکز بر نمرات معیارهای فردی، بر بهینه‌سازی یک جامع نگر تأکید دارد. به‌روزرسانی‌های گزارش تجربه صفحه «کنسول جستجو» راهنمایی ساده‌ای را برای آسان‌تر کردن این فرآیند ارائه می‌کند.

افکار بسته

این تغییرات منعکس کننده روش در حال تکامل گوگل برای برقراری ارتباط داده ها و توصیه های مرتبط با سئو در اطراف سیستم رتبه بندی تجربه صفحه است.

در حالی که بخش‌هایی از گزارش تجربه صفحه در حال بازنشستگی است، تمرکز بر روی یکپارچه‌سازی بینش‌ها و راهنمایی‌هایی است که می‌توانید برای بهبود تجربیات بازدیدکنندگان روی آنها عمل کنید.