گوگل پس از اینکه مدیر عامل شرکت گفت محل کار برای سیاست نیست، کارگران بیشتری را اخراج می کند | دانش مرکز داده

سان فرانسیسکو – به گفته این گروه فعال، گوگل حدود 20 کارگر دیگر را اخراج کرد که به گفته این گروه در اعتراضات محکوم کردن قرارداد محاسبات ابری این شرکت با دولت اسرائیل شرکت کرده بودند، به گفته این گروه فعال، تعداد کل کارگران اخراج شده در هفته گذشته به بیش از 50 نفر رسید. به نمایندگی از کارگران

سخنگوی گوگل تایید کرد که پس از ادامه تحقیقات خود در مورد اعتراضات 16 آوریل، که شامل تحصن در دفاتر گوگل در نیویورک و سانی ویل، کالیفرنیا بود، کارگران بیشتری را اخراج کرده است.

این اخراج چند روز پس از آن اتفاق افتاد که ساندار پیچای، مدیر اجرایی، در یادداشتی در سراسر شرکت به کارکنان گفت که آنها نباید از شرکت به عنوان یک “سکوی شخصی” یا “دعوا بر سر مسائل مخرب یا بحث های سیاسی” استفاده کنند.

جین چانگ، سخنگوی No Tech for Apartheid، گروهی که از سال 2021 به قراردادهای گوگل و آمازون با دولت اسرائیل اعتراض کرده است، گفت: «شرکت تلاش می کند مخالفت ها را سرکوب کند، کارگران خود را ساکت کند و دوباره قدرت خود را بر آنها تثبیت کند.

اعتراضات در گوگل در میان موجی از مخالفت ها با دولت آمریکا و شرکت هایی است که با دولت و ارتش اسرائیل همکاری می کنند. معترضان طرفدار فلسطین در روزهای اخیر در دانشگاه‌های ییل و کلمبیا دستگیر شده‌اند، که اتهامات سنگینی را از سوی مقامات دانشگاه برانگیخته و موج دیگری از تظاهرات را در دیگر کالج‌های سراسر کشور به راه انداخته‌اند. یک روز قبل از تحصن های گوگل، فعالان بزرگراه ها، پل ها و ورودی فرودگاه ها در سراسر ایالات متحده را در اعتراض به جنگ در غزه مسدود کردند.

در گوگل، این وضعیت به یک دعوای عمومی بین مدیران گوگل و کارکنان اخراج شده تبدیل شده است. گوگل می‌گوید که هر کارگری که اخراج کرده بود، دفاتر آن را مختل می‌کرد، در حالی که کارگران این ادعاها را رد می‌کنند و می‌گویند برخی از اخراج‌شدگان حتی در روز تظاهرات هماهنگ شده علیه شرکت وارد دفتر شرکت نشدند.

حسن ابراهیم، ​​یکی از کارگران گوگل که دستگیر و اخراج شد، روز دوشنبه طی خبری گفت که گوگل کارگرانی را که با میل و رغبت از تحصن خارج شده بودند با درخواست مقامات شرکت اخراج کرد و همچنین تعدادی از کارگرانی را که «تازه برای چت کردن به آنجا رفته بودند» اخراج کرد. کنفرانس.

بیلی تامسون، سخنگوی گوگل گفت، پیش از اخراج آنها، بازرسان گوگل برای شناسایی معترضان از جمله افرادی که ماسک به صورت داشتند و نشان شناسایی آنها قابل مشاهده نبود، کار کردند. «هر یک از کسانی که کارشان قطع شده بود، شخصاً و به طور قطعی در فعالیت های مخرب در داخل ساختمان های ما شرکت داشتند. ما با دقت این موضوع را تأیید و مجدداً تأیید کردیم.

برخی از کارگران معترض گفته اند که این شرکت در مورد اینکه کدام کارمندان را تنبیه می کند، استاندارد دوگانه ای دارد. به گفته این کارگران، سایر کارکنان گوگل اسامی و عکس‌های کارگران طرفدار فلسطین را به صورت آنلاین منتشر کرده‌اند، آنها را «دکس» کرده و آنها را در معرض آزار و اذیت مردم در رسانه‌های اجتماعی قرار داده‌اند.

محمد خاتمی، یکی از کارگران اخراجی، پس از انتشار طوماری در مورد همکاری گوگل با اسرائیل در میان سایر کارمندان، گفت که به جلسه ای با منابع انسانی فراخوانده شده و «متهم به حمایت از تروریسم» شده است.

خاتمی گفت: «از کودکی به من تروریست نمی گفتند و در اوج مهندسی نرم افزار در گوگل، جایی است که دوباره این اصطلاحات را می شنوم.

گوگل در گذشته کارگرانی را که علناً از این شرکت انتقاد می کردند اخراج کرده است، اما این تعداد نفر را به یکباره اخراج نکرده است. برای سال‌ها، گوگل به عنوان رایگان‌ترین و بازترین شرکت در میان شرکت‌های بزرگ فناوری از نظر فرهنگ اداری و همکاری، شهرت داشت. این شرکت فرهنگ داخلی را جشن می‌گرفت که در آن کارکنان می‌دانستند تیم‌های دیگر روی چه چیزی کار می‌کنند و تشویق می‌شدند که تصمیمات رهبران را زیر سوال ببرند.

پیچای در یادداشت خود به کارگران گفت که باز بودن شرکت یک نقطه قوت است اما برای موضوعات کاری و نه سیاست اعمال می شود.

او در یادداشتی که این شرکت به صورت آنلاین منتشر کرد، گفت: «ما فرهنگ بحث‌های پر جنب و جوش و آزاد داریم که به ما امکان می‌دهد محصولات شگفت‌انگیزی ایجاد کنیم و ایده‌های عالی را به عمل تبدیل کنیم. اما در نهایت ما یک محل کار هستیم و سیاست ها و انتظارات ما روشن است: این یک تجارت است.