گوگل پاسخ می دهد که چگونه یک متا تگ خاص غیر استاندارد را مدیریت می کند

مارتین اسپلیت گوگل به سوالی در مورد نحوه پاسخ ربات گوگل به متا تگ پیش از رندر که دارای مقدار 404 صفحه یافت نشد پاسخ داد. این یک سوال خوب است زیرا این یک نوع متا تگ است، یک عنصر متا غیر استاندارد، که اغلب با آن مواجه نمی‌شویم، بنابراین خوب است بدانیم وقتی چیزی شبیه به این می‌آید چه باید کرد.

شخصی که این سؤال را می‌پرسد می‌خواست بداند که چگونه Google ممکن است به یک متا تگ در قسمت head که نام “prerender-status-code” و مقدار “404” دارد، پاسخ دهد که به این معنی است که صفحه درخواستی پیدا نمی‌شود.

این سوال توسط شخصی به نام مارتین پرسیده شد و مارتین اسپلیت از گوگل همان کسی است که به آن پاسخ داده است.

این سوال است:

مارتین می‌پرسد: Googlebot وقتی پیدا می‌کند چه می‌کند؟ ؟”

مارتین اسپلیت پاسخ داد:

«خب مارتین، گفتن آن آسان است، Googlebot در حال حاضر این کد وضعیت را نادیده می گیرد.

من حدس می‌زنم که این از یک برنامه تک صفحه‌ای می‌آید که در سمت کلاینت رندر شده است و می‌خواهید از soft-404 جلوگیری کنید، در این صورت اضافه کردن را در نظر بگیرید یا به صفحه ای هدایت کنید که سرور با کد وضعیت 404 پاسخ می دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آن به اسناد ما در developers.google.com/search مراجعه کنید.”

Prerender-Status-Code چیست؟

عنصر متا-وضعیت-کد پیش اجرا (که گاهی به عنوان متا تگ از آن یاد می شود) یک متا تگ رسمی نیست و هیچ سندی در مورد آن در کنسرسیوم جهانی وب (W3C.org)، جایی که استانداردهای رسمی HTML ایجاد می شود، وجود ندارد.

این بیشتر یک عنصر متا اختصاصی یا غیر استاندارد است. عناصر متا غیر استاندارد بخشی از مشخصات رسمی HTML W3C نیستند. برخی از عناصر متا غیر استاندارد مختص مرورگر هستند یا برای اهداف خاصی ایجاد شده اند. در نتیجه، ممکن است توسط مرورگرهای مختلف یا موتورهای جستجو پشتیبانی نشوند. و رفتار آنها ممکن است در مرورگرهای مختلف سازگار نباشد

عنصر متا پیش‌اجرای-وضعیت-کد نمونه‌ای از یک متا عنصر غیراستاندارد است که اتفاقاً توسط Google نیز پشتیبانی نمی‌شود.

یکی دیگر از عناصر متا غیر استاندارد که توسط گوگل پشتیبانی نمی شود، عنصر متا کلمات کلیدی است. هیچ مرجعی به آن در W3C.org وجود ندارد و هرگز بخشی از استانداردهای رسمی HTML نبوده است. این یک عنصر متا بود که توسط موتورهای جستجو در دهه 1990 اختراع شد.

عنصر متای X-UA-Compatible نمونه‌ای از یک عنصر متا غیر استاندارد مخصوص مرورگر است که یک متا عنصر قدیمی است که مخصوص مرورگر وب قدیمی اینترنت اکسپلورر بود.

این یک نمونه از متا عنصر X-UA-Compatible است:

نکته مهمی که در پاسخ مارتین در مورد عنصر متا پیش اجرا-وضعیت-کد وجود دارد این است که بسیاری از عناصر متا غیر استاندارد توسط گوگل پشتیبانی نمی شوند.

نکته دیگر این است که هر متا تگ بخشی از استانداردهای رسمی HTML نیست که در وب سایت کنسرسیوم وب جهانی (W3C.org) یافت می شود. آن عناصر متا غیر رسمی را عناصر متا غیر استاندارد می نامند.

اطلاعات بیشتر را می‌توانید در صفحه پشتیبانی Google درباره متا تگ‌های پشتیبانی‌شده، که آخرین بار در 1 دسامبر 2023 به‌روزرسانی شده است، بیابید.

متا تگ ها و ویژگی هایی که گوگل پشتیبانی می کند

به ویدیوی ساعات کاری Google Office در دقیقه 3:46 گوش دهید:

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Jaaak

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور