گوگل ویژگی های جدید هوش مصنوعی را به Google Maps اعلام کرد

گوگل چندین به‌روزرسانی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را به‌زودی برای Google Maps اعلام کرده است که هدف آن کمک به کاربران برای برنامه‌ریزی سفر، پیمایش در مناطق ناآشنا، یافتن ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی و کشف مکان‌ها و فعالیت‌های جدید است.

نمای فراگیر

پیشرفته ترین ویژگی بصری جدید، نمای همه جانبه برای مسیرها است که پیش نمایش دقیقی از سفر خود را از ابتدا تا انتها در اختیار کاربران قرار می دهد.

گوگل ادعا می کند که با استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته برای ترکیب میلیاردها نمای خیابان و تصویر هوایی، این امکان را به کاربران می دهد که سفرهای شبیه سازی شده را به گونه ای تجربه کنند که گویی در آنجا هستند.

پیش نمایش Immersive View یک تجربه تعاملی است که به کاربران این امکان را می دهد تا مسیرها را از نقاط دیدنی مختلف کاوش کنند، بزرگنمایی کنند، حرکت کنند و حتی زمان روز یا شرایط آب و هوایی را تغییر دهند. این به کاربران این حس را می دهد که قبل از شروع سفر چگونه خواهد بود.

Immersive View از دید کامپیوتری، هوش مصنوعی و میلیاردها نمای خیابان و تصویر هوایی استفاده می‌کند تا نمایش‌های سه بعدی بسیار دقیق مسیرها را ایجاد کند.

علاوه بر مسیرها، نمای Immersive برای اولین بار در اوایل سال جاری برای مکان‌ها و مکان‌های مشخص راه‌اندازی شد. توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند از طریق ابزارهای جدید نقشه‌برداری سه بعدی در پلتفرم Google Maps، تجربیات همهجانبه‌ای ایجاد کنند.

نمای همه جانبه برای مسیرها از این هفته در Android و iOS در شهرهایی مانند آمستردام، بارسلونا، لاس وگاس، لندن، لس آنجلس، نیویورک، پاریس، سانفرانسیسکو، سیاتل و توکیو آغاز خواهد شد.

به روز رسانی به لنز

Google Maps در حال گسترش قابلیت لنز خود است که به کاربران امکان می دهد با بلند کردن دوربین گوشی خود را در مناطق ناآشنا هدایت کنند.

با استفاده از هوش مصنوعی و واقعیت افزوده، لنز اطلاعاتی درباره رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، ایستگاه‌های حمل‌ونقل اطراف و موارد دیگر را درست در بالای نمای دوربین نشان می‌دهد. پس از راه اندازی در چند شهر در سال گذشته، لنز به بیش از 50 شهر دیگر در سراسر جهان می آید.

به روز رسانی برای رانندگان وسایل نقلیه الکتریکی

چندین به روز رسانی با هدف ارائه اطلاعات مفیدتر به رانندگان وسایل نقلیه الکتریکی برای کاهش “اضطراب شارژ” در سفرها انجام می شود.

کاربران اکنون مشخصاتی مانند سازگاری، تعداد، نوع، سطح قدرت شارژرها و اطلاعات مربوط به آخرین زمان استفاده از شارژرها را مشاهده خواهند کرد تا از خرابی آنها جلوگیری شود.

این ویژگی ها از این هفته در سراسر جهان شروع به کار می کنند.

نتایج بصری مبتنی بر هوش مصنوعی

Google Maps با نتایج بصری جدید مبتنی بر هوش مصنوعی، جستجو را دوباره طراحی می‌کند. کاربرانی که در جستجوی فعالیت‌های خاصی مانند «حیوان لاته آرت» هستند، اکنون نتایج عکس مکان‌های منطبق را خواهند دید.

نتایج جستجوی موضوعی بر اساس میلیاردها عکس است که توسط مدل‌های بینایی کامپیوتری پیشرفته آنالیز شده است. کاربران می توانند برای مشاهده جزئیات، نظرات، مسیرها و موارد بیشتر در مورد هر مکان، روی نتایج عکس ضربه بزنند.

گوگل می گوید این نوآوری های جستجوی بصری به بینایی کامپیوتری، تشخیص تصویر و پیشرفت های هوش مصنوعی آن متکی است. تجربه جستجوی بصری جدید این هفته در فرانسه، آلمان، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده راه اندازی می شود.


تصویر ویژه: اسکرین شات از blog.google/products/maps/google-maps-october-2023-update/، اکتبر 2023.