گوگل مشوق های مالیاتی انبوه را از قانونگذاران اوکلاهاما حذف کرد | دانش مرکز داده

قانونگذاران اوکلاهاما تلاش کردند تا از معافیت مالیاتی کسب و کار که صدها میلیون دلار برای ایالت هزینه داشته است، مهار کنند، اما گوگل هنوز هم می تواند به لطف استثنایی که در قانون ایالت برای فعالیت های گسترده خود در مناطق روستایی اوکلاهاما نوشته شده، برای سال های آینده از مزایای آن بهره مند شود. یک پاراگراف در قوانین ایالتی که در سال 2021 به تصویب رسید، به گوگل برای 15 سال دیگر معافیت های مالیاتی اعطا کرد زیرا نگران این بود که این شرکت سرورها و سایر منابع به ارزش میلیاردها دلار را به خارج از اوکلاهاما منتقل کند.

مرکز داده گوگل در پارک صنعتی MidAmerica در پرایور دومین مرکز بزرگ این شرکت در جهان است. و در طول دهه گذشته، اوکلاهاما بیش از 239 میلیون دلار مالیات ارزشی بر املاک و مستغلات این شرکت و سایر اموال در تأسیسات مایس کانتی را دریافت کرده است. این بیش از 113.9 میلیون دلار اعتبار مالیات بر درآمد است که گوگل نیز از سال 2017 در اوکلاهاما از طریق یک برنامه تشویقی متفاوت که همچنین به شرکت ها برای ایجاد شغل و سرمایه گذاری در ایالت پاداش می دهد، مطالبه کرده است.

گوگل تنها در سال 2021 بیش از 45.9 میلیون دلار معافیت مالیاتی برای تسهیلات کانتی میز دریافت کرد که آن را به بزرگترین ذینفع از برنامه بازپرداخت مالیات ارزشی اوکلاهاما تبدیل کرد. این مشوق معافیت های مالیاتی بر املاک و مستغلات و سایر دارایی ها را برای برخی مشاغل جدید یا در حال توسعه به مدت پنج سال مجاز می کند. ایالت اوکلاهاما قرار است درآمد مالیات بر دارایی از دست رفته را برای تأمین مالی مدارس محلی از طریق یک ظرف پولی که از طریق مالیات بر درآمد شخصی و شرکتی تأمین می شود، بازپرداخت کند.

اما درآمد مالیات بر درآمد به دلیل افزایش هزینه های برنامه تشویقی و ایجاد بار مالی فزاینده برای دولت، سرعت خود را حفظ نکرده است. معافیت های مالیاتی گوگل در مایس کانتی حدود یک سوم هزینه کل برنامه تشویقی 138.6 میلیون دلاری در سال گذشته در اوکلاهاما را تشکیل می دهد. طبق گزارش یکی از مشاوران ایالتی، تسهیلات کانتی مایز گوگل بیش از 97 درصد از معافیت های مالیاتی ایالتی را برای مراکز داده بین سال های 2016 تا 2020 به خود اختصاص داده است.

چگونه دولت های محلی مشاغل مراکز داده فناوری بزرگ را به مناطق روستایی جذب می کنند

قانونگذار اوکلاهاما در سال 2021 به دنبال محدود کردن هزینه ها، لایحه 609 سنا را تصویب کرد که مراکز داده را از برنامه تشویقی حذف کرد. در حرکت رو به جلو، گوگل باید مالیات بر دارایی را برای توسعه جدید بپردازد. اما ایالت به مدت پنج سال به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گوگل بر روی سرورهای رایانه ای جدید و سایر تجهیزاتی که این شرکت برای تأسیسات مایز کانتی خود خریداری می کند که قبلاً تا سال 2036 معافیت های مالیاتی داشتند، ادامه خواهد داد.

در پاسخ به سوالات کتبی از مرزاندرو سیلوستری، رئیس سیاست و امور عمومی گوگل در اوکلاهاما، گفت که این شرکت هیچ برنامه ای برای ترک مایس کانتی ندارد. اما او همچنین گفت که گوگل در مورد مکان سرمایه گذاری در 14 مرکز داده خود در سراسر ایالات متحده تا حدودی بر اساس مشوق های تجاری موجود تصمیم می گیرد.

سیلوستری در بیانیه‌ای گفت: «برنامه‌های توسعه اقتصادی محلی رقابتی هنگام تصمیم‌گیری برای انجام سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز برای ادامه قدرت ابزارها و خدمات دیجیتالی که به مردم و کسب‌وکارها کمک می‌کنند، نقش مهمی ایفا کنند.»

کاسیا تارکزینسکا، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی در سازمان نظارت بر یارانه های تجاری Good، گفت که مالیات بر دارایی اوکلاهاما هزینه قابل توجهی برای شرکتی به اندازه گوگل نیست و صدها میلیون دلار یارانه ای که ایالت به آنها داده است “یک سطل در سطل است”. مشاغل اول.

شرکت مادر گوگل، Alphabet Inc.، یکی از بزرگترین شرکت های سهامی عام در جهان است که دارای ارزش بازار بیش از 1.5 تریلیون دلار در اوایل ژوئن 2022 است. درآمد آلفابت در سال گذشته از 257.6 میلیارد دلار فراتر رفت.

تارکزینسکا گفت که گوگل و سایر شرکت‌هایی که مراکز داده را اداره می‌کنند، ابتدا عواملی مانند زمین‌های فراوان و خدمات شهری مقرون‌به‌صرفه را در هنگام تصمیم‌گیری برای مکان‌یابی می‌سنجید.

او گفت، حتی اگر انگیزه ها چندان در تصمیم گیری های مکان یابی نقشی نداشته باشد، شرکت ها از دولت های ایالتی و محلی انتظار دارند که میلیون ها دلار معافیت های مالیاتی و سایر مزایا را به عنوان یک امر طبیعی ارائه دهند.

تارکزینسکا گفت: «متأسفانه، یارانه‌ها ده‌ها سال است که در حال انجام است و شرکت‌ها دوست دارند آن‌ها را دریافت کنند. “در نهایت، این پس انداز نیست، بلکه پول بیشتری برای سهامداران آنها است.” در طول دهه گذشته، مدارس در شهر کوچک پرایور به طور فزاینده ای به ارزش املاک قابل توجه گوگل در شهرستان میز وابسته شده اند.

پول بزرگ فناوری برای اقتصادهای محلی

بر اساس آمار ارائه شده توسط این شرکت، گوگل تا به امروز 4.4 میلیارد دلار در این شهرستان سرمایه گذاری کرده است.

در نتیجه، ارزش اموال در منطقه مدرسه پریور از سال 2009 تا کنون حدود 957 درصد افزایش یافته است. مدارس پرایور دیگر هیچ کمکی برای دانش آموزان از طریق فرمول بودجه وزارت آموزش و پرورش ایالت اوکلاهاما دریافت نمی کنند زیرا ارزش املاک در منطقه بسیار بالا است.

لیزا مولر، سرپرست منطقه گفت که به لطف افزایش ارزش‌های دارایی توسط Google، مدارس پرایور توانسته‌اند معلمان بیشتری استخدام کنند و برای برنامه‌های بعد از مدرسه رایگان از جمله کلاس‌های کاراته و رقص و یک باشگاه دوچرخه‌سواری BMX بپردازند.

از سال 2009، این منطقه همچنین مجموعه ای از اوراق قرضه را برای نوسازی مدارس و ساخت یک مجموعه جدید سافت بال و بیسبال و سایر امکانات بر اساس ارزیابی اموال گوگل تصویب کرده است. اما توانایی منطقه برای پرداخت این اوراق در آینده به ادامه عملیات و سرمایه گذاری شرکت در شهرستان بستگی دارد.

جیسون جانسون، مدیر ارشد مالی منطقه گفت، زمانی که قانون تهدید کرد مراکز داده را از برنامه معافیت ارزشی حذف می کند، آینده مالی مدارس دولتی پرایور را نیز تحت تأثیر قرار داد. اگر اوکلاهاما قانون را تغییر دهد، گوگل می‌تواند تصمیم بگیرد سرورهای خود را با انگیزه‌های بهتر به ایالت دیگر منتقل کند و ارزش‌گذاری املاک در منطقه مدرسه را کاهش دهد.

جانسون گفت: «گوگل روشن کرد که این بدان معناست که به محض مقرون به صرفه بودن آن را ترک خواهند کرد. جانسون گفت که اگر این اتفاق بیفتد، ناحیه مدرسه ظرف چند سال اوراق قرضه خود را نکول می کند.

او گفت: «این برای ما بسیار فاجعه‌بار خواهد بود.

مشوق‌های مالیاتی برای مراکز داده به عقب برمی‌گردد

در حالی که مدارس پرایور در دهه گذشته پیشرفت کرده‌اند، قانون‌گذاری اوکلاهاما مجبور شده است هر سال بخش قابل توجهی از اعتبارات تکمیلی ایالت را برای پوشش هزینه‌های برنامه بازپرداخت ارزشی منحرف کند. تنها در سال 2020، قوه مقننه مجبور شد 109 میلیون دلار بودجه اضافی برای کمک به جایگزینی درآمدهای مالیات بر دارایی به شهرستان ها برای این برنامه اختصاص دهد.

رای دهندگان اوکلاهاما برای اولین بار در سال 1985 یک معافیت مالیاتی 5 ساله برای برخی مشاغل را به عنوان راهی برای توسعه تولید در ایالت و ایجاد مشاغل جدید تصویب کردند، اما پس از اینکه ایالت این معافیت را در طول سال ها گسترش داد و همه چیز از باد را پوشش داد، هزینه ها افزایش یافت. مزارع به مراکز توزیع خرده فروشی. مشاور ایالتی در سال 2020 دریافت که این برنامه با ایجاد سرمایه‌گذاری جدید، سود خالص اقتصادی برای دولت ایجاد می‌کند. اما در این گزارش آمده است که اوکلاهاما از سال 2001 تاکنون رشد قابل توجهی در ایجاد شغل نداشته است تا با افزایش هزینه ها مطابقت داشته باشد.

اوکلاهاما همچنین از سال 2003 درآمد کافی از مالیات بر درآمد شخصی و شرکتی برای پوشش هزینه های برنامه ایجاد نکرده است.

بین سال‌های مالی 2016 و 2020، هزینه ایالت برای بازپرداخت به شهرستان‌ها بیش از دو برابر شد و در سال 2020 به 161.2 میلیون دلار رسید – حدود 2.5٪ از بودجه درآمد عمومی اوکلاهاما برای سال 2020.

قانونگذاران ایالتی در سال 2015 لایحه ای را برای حذف تدریجی مزارع بادی از این برنامه تصویب کردند، اما هزینه بازپرداخت مالیات اوکلاهاما تا حدی به دلیل سرمایه گذاری هنگفت گوگل در این ایالت کاهش قابل توجهی نداشته است.

مشاور ایالتی در سال 2020 پیش‌بینی کرد که اوکلاهاما بین سال‌های 2021 تا 2024 بیش از 422 میلیون دلار بازپرداخت مالیات بر دارایی برای همه شرکت‌ها پرداخت خواهد کرد، حتی اگر امکانات جدیدی به برنامه اضافه نشود.

قانونگذار اوکلاهما 95.2 میلیون دلار دیگر را به عنوان بودجه تکمیلی در ماه مه اختصاص داد تا به پوشش هزینه بازپرداخت مالیات ارزشی برای شرکت ها در سال 2021 کمک کند.

قانونگذاران ایالتی در سال 2020 قانونی را برای لغو برنامه بازپرداخت ارزشی تصویب کردند. یکی از نویسندگان این لایحه، نماینده رئیس تخصیص بودجه و بودجه مجلس نمایندگان، کوین والاس، آر-ولستون، به رسانه خبری NonDoc گفت که این برنامه تشویقی باعث تخلیه مالی دولت شد و از گوگل به عنوان نمونه ای از آنچه او «رفاه شهرستانی شرکتی» نامید نام برد. ” اما فرماندار کوین استیت این لایحه را وتو کرد و گفت که این لایحه ابزار حیاتی ایالت را برای استخدام مشاغل جدید حذف می کند.

استیت در بیانیه ای با اعلام وتوی خود گفت: “من می خواهم جهان بداند که اوکلاهما برای تجارت باز است.”

راجر تامپسون، رئیس تخصیص سنا، R-Okemah، در مصاحبه اخیر با مرز که او از وتوی استیت حمایت کرد زیرا او و سایر قانونگذاران نمی دانستند به دلیل تغییرات لحظه آخری در لایحه به چه چیزی رأی می دهند.

تامپسون گفت که می‌داند هزینه‌های ایالت ناشی از برنامه بازپرداخت ارزشی باید کنترل شود، اما او همچنین نمی‌خواهد مشوق‌هایی را که اوکلاهاما قبلاً به شرکت‌ها وعده داده است، حذف کند. “ما معامله ای انجام دادیم. تامپسون گفت: بیایید به توافق خود احترام بگذاریم. “من هر از گاهی در تجارت خود معاملات بدی انجام می دهم. من باید به آنها احترام بگذارم.»

مراکز داده گوگل بر امور عمومی تأثیر می گذارد

به درخواست وزارت بازرگانی اوکلاهاما، قانونگذاران ایالتی لایحه متفاوتی را با حمایت دو حزبی در سال 2021 ارائه کردند که چندین اصلاحات را پیشنهاد می کرد.

امی بلکبرن، سخنگوی وزارت بازرگانی اوکلاهاما در نامه‌ای گفت: «می‌توانم بگویم که هدف این لایحه محدود کردن هزینه‌ها به ایالت و ایجاد اطمینان در مورد هزینه‌های برنامه بود – نه ارائه معافیت‌های بیشتر.» پاسخ به مرز.

کایل هیلبرت، نماینده R-Bristow، یکی از نویسندگان لایحه 2021، گفت که میلیاردها دلار سرمایه گذاری گوگل در املاک، سرورها و سایر تجهیزات، محرک بزرگ هزینه های آینده نامشخص بود.

او گفت که هر بار که Google تجهیزات جدیدی را برای مرکز داده Mayes County خریداری می‌کند، این شرکت می‌تواند یک معافیت مالیاتی پنج ساله جدید را مطالبه کند، و برای همیشه شرکت را برای برنامه تشویقی مجدد واجد شرایط می‌کند و هزینه‌های انباشته‌ای را برای ایالت ایجاد می‌کند.

هیلبرت گفت: «ما می‌خواهیم وقتی این شرکت‌ها از کار بیفتند، برای تجارت باز باشیم، اما در عین حال، نمی‌خواهیم دولت را در این فرآیند ورشکست کنیم».

اصلاحیه‌ای که هیلبرت به SB 609 اضافه کرد، معافیت‌های آتی برای مراکز داده را حذف کرد، اما به Google اجازه داد که به مدت 15 سال دیگر به دریافت معافیت‌های مالیاتی 5 ساله با یارانه دولتی در تجهیزات جدید در تأسیسات فعلی خود ادامه دهد. او معتقد است که مصالحه خوبی برای تصویب این لایحه بود.

هیلبرت گفت: “در پایان روز، ما قانونی را در خط پایان دریافت کردیم که به نظر می رسید همه می توانند با آن زندگی کنند.”

در حرکت رو به جلو، دولت های محلی می توانند با ایجاد مناطق تامین مالی افزایش مالیات بدون بازپرداخت از سوی ایالت، به مراکز داده وقفه ای در مالیات های ارزشی ارائه دهند.

دیوید استوارت، مدیر پارک صنعتی MidAmerica در پریور، گفت که افزایش انگیزه برای Google “فقط مناسب” بود، زیرا این شرکت تا حدی بر اساس این وعده که دولت معافیت مالیاتی را ارائه خواهد کرد، تصمیمات تجاری گرفته بود.

استوارت معتقد است هر سرمایه گذاری آتی گوگل در پرایور ممکن است تحت تاثیر هزینه اضافی مالیات بر دارایی باشد. استوارت گفت: “من فکر نمی کنم این یک اولتیماتوم بود، اما فکر می کنم واضح بود که این بخشی از تصمیمات تجاری آنها بود.”

گوگل مجلس قانونگذاری اوکلاهاما را جذب می کند

در ماه مه، گوگل پذیرایی برای مطبوعات و سیاستمداران برگزار کرد تا 75 میلیون دلار توسعه در Mayes County در سال جاری را اعلام کند، که این شرکت می‌گوید واجد شرایط بازپرداخت مالیات جدید ارزشی نخواهد بود. در این رویداد یک گاو نر مکانیکی و کلوچه های شکری مات شده با رنگ های روشن گوگل رنگ آمیزی شده بود و به شکل ایالت اوکلاهاما بود.

لری لیز، شهردار پرایور، گوگل را به خاطر تأمین مالی برنامه های علوم و ریاضی برای دانش آموزان و سایر کمک های خود به جامعه، از جمله ارائه اینترنت بی سیم عمومی رایگان برای مرکز شهر، تحسین کرد. نمایندگان گوگل گفتند که این شرکت تا به امروز بیش از 800 شغل در پرایور ایجاد کرده است. این رقم شامل موقعیت های تمام وقت و تامین کنندگان خارجی از تکنسین کامپیوتر و مشاغل مهندسی گرفته تا کار در خدمات غذایی، امنیت و نگهداری است.

استیت همچنین صحبت کرد و سرمایه‌گذاری گوگل در ایالت را به عنوان نمونه‌ای از سیاست‌های تجاری دوستانه خود ستود، اما او همچنین اذعان کرد که عوامل دیگری در جذب شرکت نقش داشتند.

استیت به حضار گفت: «وقتی از گوگل می‌پرسیم که در وهله اول چه چیزی آنها را به اوکلاهاما رساند، دو چیز به اوج رسیدند: نیروی موجود، نیروی پاک… و همچنین آب».