گوگل قابلیت‌های ریاضی و منطقی بارد را افزایش می‌دهد

گوگل از ارتقای چت ربات مکالمه خود، Bard خبر داده است.

با ترکیب پیشرفت‌های مدل زبان مسیرهای شرکت (PaLM)، قابلیت‌های ریاضی و منطقی Bard به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

جک کراچیک از تیم هوش مصنوعی گوگل می گوید توییتر:

“امیدوارم فرصتی برای شروع آزمایش بارد داشته باشید! ما دائماً روی توسعه ویژگی‌های جدید برای آن کار می‌کنیم – امروز می‌خواستم به اشتراک بگذارم که با ترکیب برخی از پیشرفت‌هایی که در PalM توسعه داده‌ایم، قابلیت‌های بارد را در ریاضیات و منطق بهبود بخشیده‌ایم.

پس این به چه معناست؟ اکنون Bard با کدنویسی به زودی، بهتر می‌فهمد و به درخواست‌های شما برای کلمات چند مرحله‌ای و مسائل ریاضی پاسخ می‌دهد. این بهبود بارد را برای افرادی که از آن استفاده می کنند مفیدتر می کند.

طبق اطلاعات منتشر شده در وبلاگ Google Research، با توجه به آنچه در مورد PalM می‌دانیم، در اینجا روش‌های مختلفی وجود دارد که مدل زبان Google می‌تواند قابلیت‌های Bard را افزایش دهد.

Bard & Palm: یک ترکیب قدرتمند

Bard، یک ربات چت که برای شبیه سازی مکالمات انسانی طراحی شده است، از مدل زبان برای برنامه های گفتگو (LaMDA) برای تولید پاسخ های متنی واقعی استفاده می کند.

از سوی دیگر، PaLM یک مدل ترانسفورماتور با پارامتر 540 میلیاردی است که فقط از رمزگشایی متراکم استفاده می کند و می تواند به طور کارآمد چندین کار را به طور همزمان مدیریت کند.

یکی از پالم ها توانایی های اصلی در حال انجام محاسبات و حل معادلات ریاضی است.

با ادغام قابلیت‌های PalM، پتانسیل بارد برای رسیدگی به مسائل ریاضی بسیار افزایش می‌یابد.

این به کاربران ابزار همه کاره تر و کاربردی تری را برای مقابله با مسائل کلمات چند مرحله ای و ریاضی ارائه می دهد.

چگونه PalM توانایی های ریاضی بارد را افزایش می دهد

بارد اکنون به لطف توانایی های حل ریاضی PalM می تواند عملیات پیچیده حسابی را انجام دهد و معادلات ریاضی را به طور موثرتری حل کند.

همکاری بین PalM و Bard می تواند به چندین مزیت در این زمینه منجر شود، از جمله:

  • حل مسئله با آگاهی از زمینه: تعداد پارامترهای زیاد و آموزش PalM با سیستم Pathways به آن اجازه می دهد تا زمینه مسائل ریاضی را درک کند و راه حل های دقیق ارائه دهد. این ممکن است زمانی مفید باشد که مسائل ریاضی در متن زبان طبیعی تعبیه شده باشد.
  • استنتاج منطقی بهبود یافته: قابلیت‌های استنتاج منطقی PalM می‌تواند توانایی استدلال بارد را از طریق مسائل ریاضی شامل استدلال منطقی یا مراحل قیاسی افزایش دهد.

به طور خلاصه

ادغام قابلیت‌های ریاضی و استدلال پیشرفته PalM در Bard، یک چت ربات هوش مصنوعی قوی‌تر ایجاد می‌کند که می‌تواند طیف گسترده‌تری از وظایف مرتبط با ریاضی را انجام دهد و راه‌حل‌های دقیق‌تر و مناسب‌تری ارائه دهد.

این توسعه، Bard را به ابزاری مفیدتر برای حل مشکلات پیچیده و ساده‌سازی گردش کار تبدیل می‌کند.

با تلاش‌های مداوم Google برای بهبود کارایی و قابلیت‌های Bard، به زودی انتظار پیشرفت‌های بیشتری را داشته باشید.

تصویر ویژه: rarrarorro/Shutterstock

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور