گوگل فیلتر جدید «وب» را برای نتایج جستجو ارائه می کند

گوگل در حال معرفی فیلتری است که به شما امکان می دهد فقط صفحات وب مبتنی بر متن را در نتایج جستجو مشاهده کنید.

فیلتر «وب» که طی دو روز آینده در سطح جهانی عرضه می‌شود، به تقاضای جستجوگرانی می‌پردازد که یک نمای ساده و ساده از نتایج جستجو را ترجیح می‌دهند.

دنی سالیوان، رابط جستجوی گوگل، در اطلاعیه ای می گوید:

ما این را پس از شنیدن برخی از موارد اضافه کردیم که مواقعی وجود دارد که ترجیح می‌دهند فقط پیوندهای صفحات وب را در نتایج جستجوی خود ببینند، مثلاً اگر به دنبال اسناد متنی با فرم طولانی‌تر هستند، با استفاده از دستگاهی با محدود. دسترسی به اینترنت، یا کسانی که فقط نتایج مبتنی بر متن را ترجیح می‌دهند که جدا از ویژگی‌های جستجو نشان داده شوند.”

عملکرد جدید بازگشتی به زمانی است که نتایج جستجو ساده تر بودند. اکنون، آنها اغلب رسانه های غنی مانند تصاویر، ویدئوها و تبلیغات خرید را در کنار لیست سنتی پیوندهای وب ترکیب می کنند.

چگونه کار می کند

در دستگاه‌های تلفن همراه، فیلتر «وب» در کنار سایر گزینه‌های فیلتر مانند «تصاویر» و «اخبار» نمایش داده می‌شود.

تصویر از: twitter.com/GoogleSearchLiaison، می 2024.

اگر سیستم‌های Google به‌طور خودکار آن را بر اساس عبارت جستجو نشان نمی‌دهند، کاربران دسک‌تاپ ممکن است برای دسترسی به آن نیاز به انتخاب «بیشتر» داشته باشند.

تصویر از: twitter.com/GoogleSearchLiaison، می 2024.

اطلاعات بیشتر درباره فیلترهای جستجوی Google

فیلترهای جستجوی گوگل به شما امکان می دهد نتایج را بر اساس نوع محدود کنید. گزینه های نمایش داده شده به صورت پویا بر اساس عبارت جستجوی شما و آنچه که سیستم های Google تعیین می کنند می تواند مرتبط ترین باشد ایجاد می شود.

گزینه “همه فیلترها” امکان دسترسی به فیلترهایی را فراهم می کند که به طور خودکار نشان داده نمی شوند.

در کنار فیلترها، Google همچنین «موضوعات» را نمایش می‌دهد – اصطلاحات مرتبط پیشنهادی که می‌توانند درخواست اصلی کاربر را در حوزه‌های جدید کاوش بیشتر اصلاح یا گسترش دهند.

برای اطلاعات بیشتر درباره فیلترهای جستجوی گوگل، به صفحه راهنمای رسمی آن مراجعه کنید.


تصویر ویژه: egaranugrah/Shutterstock

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور