گوگل علیه کلاهبرداران هوش مصنوعی و کلاهبرداری از حق نشر اقدام قانونی می کند

گوگل اعلام کرد که در حال پیگیری شکایت علیه دو گروهی است که به دنبال سوء استفاده از خدمات و کاربران این شرکت هستند.

شکایت کلاهبردارانی را هدف قرار می دهد که از تبلیغات در اطراف هوش مصنوعی سوء استفاده می کنند

اولین شکایت کلاهبردارانی را هدف قرار می دهد که کاربران رسانه های اجتماعی را در مورد چت ربات جدید هوش مصنوعی گوگل بارد گمراه کردند.

حلیمه دلاین پرادو، مشاور عمومی گوگل می گوید: «از آنجایی که هیجان عمومی در ابزارهای جدید هوش مصنوعی افزایش یافته است، کلاهبرداران به طور فزاینده ای از کاربران بی خبر سوء استفاده می کنند.

کلاهبرداران صفحات رسانه های اجتماعی و تبلیغات آنلاین ایجاد کردند که مردم را تشویق می کرد تا Bard را دانلود کنند، یک ربات چت رایگان هوش مصنوعی که نیازی به دانلود ندارد.

در عوض، پیوندها قربانیان را به بدافزاری سوق داد که حساب‌های رسانه‌های اجتماعی آنها را به خطر انداخت. گوگل از آوریل حدود 300 حذف مربوط به این گروه را ثبت کرده است.

این شکایت به دنبال جلوگیری از ادامه راه اندازی دامنه برای انتشار بدافزار توسط کلاهبرداران است. این پرونده می تواند سابقه مهمی برای مبارزه با سوء استفاده از اخلاق هوش مصنوعی ایجاد کند.

گوگل اشاره می کند که روزانه بیش از 100 میلیون تلاش فیشینگ را مسدود می کند و میلیاردها برنامه را برای بدافزار اسکن می کند.

هدف کلاهبرداری انبوه حق چاپ و آسیب رساندن به مشاغل کوچک

شکایت دوم شامل بازیگران بدی است که برای حذف وب‌سایت‌های رقیب، ادعاهای کپی‌رایت جعلی ارائه می‌کنند.

مطالب پیشنهادی  Nothing Phone 1 چه زمانی اندروید 13 را دریافت می کند؟

فرآیند حذف DMCA توسط Google به دارندگان حق نسخه‌برداری اجازه می‌دهد تا اعلامیه‌های نقض را ارسال کنند، که Google باید با حذف محتوای پرچم‌گذاری شده به آنها پاسخ دهد.

با این حال، کلاهبرداران از این فرآیند با استفاده از چندین حساب Google برای حذف بیش از 100000 وب سایت کسب و کار سوء استفاده کردند.

دیلین پرادو گفت: «این ادعاهای جعلی منجر به حذف بیش از 100000 وب سایت کسب و کار شد که میلیون ها دلار و هزاران ساعت از دست دادن زمان کارمندان را به همراه داشت.

صاحبان مشاغل آسیب دیده این تأثیرات را ویرانگر توصیف کردند که برخی از شرکت ها ویران شدند و مشاغل از دست رفت. گروه های حقوق دیجیتال هشدار داده اند که سوء استفاده از DMCA همچنان یک تهدید رو به رشد است.

گوگل به دنبال ایجاد سابقه و جلوگیری از سوء استفاده در آینده است

گوگل امیدوار است که این شکایت ها دیگران را از کلاهبرداری های هوش مصنوعی و سوء استفاده از حق چاپ باز دارد.

دیلین پرادو گفت: «همانطور که کلاهبرداران هوش مصنوعی و کلاهبرداران حق چاپ امیدوارند زیر رادار پرواز کنند – ما معتقدیم که اقدامات قانونی مناسب و همکاری با مقامات دولتی، کلاهبرداران را کاملاً در تیررس عدالت قرار می‌دهد و اینترنت امن‌تری را برای همه تبلیغ می‌کند.»

در گام‌های بعدی، پرونده‌ها در دادگاه پیش می‌روند، زیرا گوگل به دنبال پاسخگویی متهمان است.


تصویر ویژه: TSViPhoto/Shutterstock

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور