گوگل سایت هایی را که بعد از 5 ژوئیه روی دستگاه های تلفن همراه کار نمی کنند ایندکس نمی کند

ابتکار نمایه سازی موبایل اول گوگل تنها هفت سال و نیم آغاز شد، در حالی که ما فکر می کردیم در اکتبر گذشته تکمیل شد، اکنون واقعاً پس از 5 جولای به طور کامل انجام می شود. جان مولر از گوگل در وبلاگ گوگل نوشت: «مجموعه کوچکی از سایت‌هایی که ما هنوز با Googlebot دسک‌تاپ در حال خزیدن بوده‌ایم، بعد از 5 ژوئیه 2024 با Googlebot تلفن همراه خزیده می‌شوند.

مولر توضیح داد: “بزرگترین بخش وب در حال حاضر به این شکل خزیده می شود و هیچ تغییری در خزیدن برای این سایت ها وجود ندارد.” با این حال، «پس از 5 ژوئیه 2024، ما این سایت‌ها را فقط با گوشی هوشمند Googlebot می‌خزیم و فهرست می‌کنیم».

بنابراین اگر سایت شما با استفاده از دستگاه تلفن همراه قابل دسترسی نیست، گوگل دیگر آن را ایندکس نمی کند و در نتیجه رتبه بندی می کند.

دسترسی به تلفن همراه برای نمایه سازی Google مورد نیاز است. جان مولر از گوگل نوشت: “درست متوجه شدید، “اگر محتوای سایت شما به هیچ وجه با دستگاه تلفن همراه قابل دسترسی نباشد، دیگر قابل فهرست بندی نخواهد بود.”

این زمان طولانی است و گوگل در نهایت برای سایت هایی که به سادگی روی دسکتاپ رندر نمی شوند، خطی در شن کشیده است.

این بدان معنا نیست که اگر سایت شما برای موبایل مناسب نباشد، گوگل آن را ایندکس نمی کند. این چیزی نیست که گوگل می گوید. گوگل می گوید، اگر سایت شما به سادگی در دستگاه های تلفن همراه رندر یا بارگذاری نشود، گوگل آن را ایندکس نمی کند. اگر فقط یک قالب دسکتاپ دارید، با فرض بارگیری نسخه دسکتاپ در دستگاه تلفن همراه، خوب است.

برخی از دسکتاپ خزیدن برای ادامه. گوگل گفت که گوگل هنوز هم گاهی اوقات از خزنده Googlebot Desktop برای لیست محصولات و برای Google for Jobs استفاده می کند. این بدان معناست که ممکن است همچنان Googlebot Desktop را در گزارش‌های سرور و ابزارهای گزارش‌دهی خود مشاهده کنید.

چرا ما اهمیت می دهیم. برای بسیاری از شما، این احتمالاً مشکلی نیست. اما اگر شخصی شما را برای انجام برخی سئو در سایت خود استخدام کند و سایت او در تلفن اندروید یا آیفون شما بارگذاری نشود، ممکن است پس از 5 جولای توسط Google خزیده و ایندکس نشود. هدف شما اطمینان از دسترسی به سایت در دستگاه های تلفن همراه و آزمایش آن با استفاده از ابزار بازرسی URL کنسول جستجوی Google برای اطمینان از ارائه آن خواهد بود.

Source link