گوگل دلایل Crawled نشدن ایندکس را توضیح می دهد

در ماه مه، گری ایلیز گوگل در کنفرانس SERP Conf 2024 در بلغارستان برای مصاحبه شرکت کرد و به سؤالی در مورد علل خزیدن اما فهرست نشدن پاسخ داد و دلایل متعددی را ارائه کرد که برای اشکال زدایی و رفع این خطا مفید هستند.

اگرچه این مصاحبه در ماه مه اتفاق افتاد، ویدیوی مصاحبه کمتر گزارش شد و افراد زیادی آن را تماشا نکرده اند. من فقط در مورد آن شنیدم زیرا Olesia Korobka (@Giridja) همیشه فوق العاده اخیراً در یک پست فیس بوک توجه را به این مصاحبه جلب کرد.

بنابراین با وجود اینکه مصاحبه در ماه می انجام شد، اطلاعات هنوز به موقع و مفید است.

دلیل خزیدن – در حال حاضر ایندکس نشده است

Crawled Currently Not Indexed اشاره ای به گزارش خطا در گزارش نمایه سازی صفحه کنسول جستجوی گوگل است که هشدار می دهد صفحه ای توسط Google خزیده شده است اما ایندکس نشده است.

در طول یک مصاحبه زنده شخصی سؤالی را ارسال کرد و از او پرسید:

«آیا خزیده شده اما نمایه نشده می تواند نتیجه شباهت بیش از حد یک صفحه به سایر مواردی باشد که قبلاً ایندکس شده اند؟

بنابراین آیا گوگل پیشنهاد می‌کند که موارد دیگر به اندازه کافی وجود دارد و چیزهای شما به اندازه کافی منحصربه‌فرد نیستند؟»

اسناد کنسول جستجوی گوگل پاسخی به این موضوع نمی دهد که چرا ممکن است گوگل یک صفحه را بخزد و آن را فهرست نکند، بنابراین این یک سوال قانونی است.

گری ایلیس پاسخ داد که بله، یکی از دلایل می تواند این باشد که قبلاً محتوای دیگری مشابه وجود دارد. اما او همچنین می گوید که دلایل دیگری نیز وجود دارد.

او جواب داد:

“بله، این می تواند یک چیزی باشد که می تواند معنی داشته باشد. خزیده شده اما نمایه نشده است، در حالت ایده آل ما آن دسته را به تکه های دانه بندی بیشتر تقسیم می کنیم، اما به دلیل نحوه وجود داده ها در داخل، بسیار سخت است.

این می تواند یک سری چیزها باشد، حذف فریب یکی از آن چیزهایی است که در آن صفحه را می خزیم و سپس تصمیم می گیریم آن را ایندکس نکنیم زیرا قبلاً نسخه ای از آن یا نسخه بسیار مشابه آن محتوا در فهرست ما موجود است و آن سیگنال های بهتری دارد

اما بله، اما این می تواند چندین چیز باشد.”

کیفیت عمومی سایت می تواند بر نمایه سازی تأثیر بگذارد

گری سپس توجه خود را به دلیل دیگری جلب کرد که چرا گوگل ممکن است بخزد اما تصمیم بگیرد یک سایت را ایندکس نکند و گفت که این ممکن است یک مشکل کیفیت سایت باشد.

ایلیز سپس پاسخ خود را ادامه داد:

«و کیفیت کلی سایت، می‌تواند بسیار مهم باشد که چه تعداد از این موارد خزیده شده اما فهرست نشده در کنسول جستجو می‌بینید. اگر تعداد این URL ها بسیار زیاد باشد، می تواند به مشکلات کلی کیفیت اشاره کند.

و من این را از فوریه بسیار دیده‌ام، جایی که ناگهان به این نتیجه رسیدیم که تعداد زیادی URL را در یک سایت نمایه می‌کنیم فقط به این دلیل که … درک ما از سایت تغییر کرده است.

دلایل دیگر برای Crawled Index نشده

گری در ادامه دلایل دیگری را برای اینکه چرا URL ها ممکن است خزیده شوند اما ایندکس نمی شوند ارائه کرد و گفت که ممکن است تصور گوگل از سایت تغییر کرده باشد اما ممکن است یک مشکل فنی باشد.

گری توضیح داد:

«…و یک احتمال این است که وقتی می‌بینید که این تعداد افزایش می‌یابد، درک… تصور Google از سایت تغییر کرده است، این می‌تواند یک چیز باشد.

اما پس از آن ممکن است خطایی وجود داشته باشد، برای مثال در سایت و سپس همان صفحه دقیقاً به هر URL در سایت ارائه شود. این نیز می تواند یکی از دلایلی باشد که شما آن عدد را بالا می بینید.

بنابراین بله، ممکن است چیزهای زیادی وجود داشته باشد.»

غذای آماده

گری پاسخ هایی ارائه کرد که باید به رفع اشکال کمک کند که چرا یک صفحه وب ممکن است خزیده شود اما توسط گوگل ایندکس نشود.

  • محتوا مشابه محتوایی است که قبلاً در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بندی شده است.
  • دقیقاً همان محتوا در سایت دیگری وجود دارد که سیگنال های بهتری دارد
  • مشکلات کلی کیفیت سایت
  • مسائل فنی

اگرچه ایلیز منظورش را درباره سایت دیگری با سیگنال های بهتر توضیح نداد، اما مطمئن هستم که او در حال توصیف سناریویی است که یک سایت محتوای خود را به سایت دیگری منتقل می کند و Google تصمیم می گیرد سایت دیگر را برای محتوا رتبه بندی کند و نه ناشر اصلی

پاسخ گری به این سوال را در 9 دقیقه مصاحبه ضبط شده تماشا کنید:

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Roman Samborskyi

Source link