گوگل در مورد عجیب بودن در برخی از پیاده سازی های Hreflang هشدار می دهد

Google اسناد hreflang خود را به روز کرد تا به یک نکته عجیب در نحوه استفاده برخی وب سایت ها از آن اشاره کند که (احتمالاً) می تواند منجر به پیامدهای ناخواسته در نحوه پردازش Google شود.

ویژگی های برچسب پیوند hreflang

یک ویژگی HTML است که می تواند برای انتقال داده ها به مرورگر و موتورهای جستجو در مورد منابع مرتبط مرتبط با صفحه وب استفاده شود. انواع مختلفی از داده ها وجود دارد که می توان به آنها پیوند داد مانند CSS، JS، فاویکون ها و داده های hreflang.

در مورد ویژگی hreflang (ویژگی عنصر پیوند)، هدف تعیین زبان‌ها است. همه عناصر پیوند متعلق به

بخش سند

Quirk در hreflang

گوگل متوجه شد که رفتار ناخواسته‌ای وجود دارد که زمانی اتفاق می‌افتد که ناشران چندین ویژگی را در یک عنصر پیوند ترکیب می‌کنند، بنابراین اسناد hreflang را به‌روزرسانی کردند تا این موضوع را به طور گسترده‌تر شناخته شود.

تغییرات ثبت شده توضیح می دهد:

شفاف سازی ویژگی های برچسب پیوند
چه: در مستندات hreflang ما روشن شد که برچسب های پیوند برای نشان دادن نسخه های جایگزین یک صفحه نباید در یک برچسب پیوند ترکیب شوند.

چرا: در حین اشکال‌زدایی گزارش صاحب سایت، متوجه شدیم که این عجایب مستند نشده است.»

آنچه در مستندات تغییر کرد

یک تغییر در مستندات وجود دارد که به ناشران و سئوکاران هشدار می دهد که مراقب این موضوع باشند. کسانی که وب سایت ها را بررسی می کنند باید به این موضوع توجه کنند.

این نسخه قدیمی اسناد است:

«خودت را بگذار برچسب ها نزدیک به بالای

عنصر حداقل، برچسب ها باید در داخل یک بخش خوش فرم یا قبل از هر آیتمی که ممکن است باعث بسته شدن زودهنگام شود، مانند

یا یک پیکسل ردیابی اگر شک دارید، کد را از صفحه رندر شده خود در یک اعتبارسنجی HTML قرار دهید تا مطمئن شوید که پیوندها در داخل صفحه هستند.

عنصر.”

این نسخه جدید به روز شده است:

برچسب ها باید در داخل یک به خوبی شکل گرفته باشد

بخش HTML اگر شک دارید، کد را از صفحه رندر شده خود در یک اعتبارسنجی HTML قرار دهید تا مطمئن شوید که پیوندها در داخل عنصر هستند. علاوه بر این، برچسب های پیوند را برای نمایش های متناوب سند ترکیب نکنید. به عنوان مثال حاشیه نویسی hreflang را با سایر ویژگی ها مانند رسانه در یک واحد ترکیب نکنید برچسب.»

اسناد گوگل نگفتند که عواقب این کار چیست، اما اگر گوگل آن را اشکال زدایی می کرد، به این معنی است که باعث ایجاد نوعی مشکل شده است. این یک چیز به ظاهر جزئی است که می تواند تأثیر زیادی داشته باشد.

اسناد جدید به روز شده را اینجا بخوانید:

به گوگل در مورد نسخه های بومی سازی شده صفحه خود بگویید

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Mix and Match Studio

Source link