گوگل در حال ایجاد یک معیار سنجش حیاتی وب اصلی است

در مقاله اخیر HTTPA Archive Almanac درباره استفاده از CMS در سرتاسر جهان، نویسنده اشاره کرد که همه پلتفرم‌ها در اولین تاخیر ورودی (FID)، معیاری Core Web Vitals امتیاز عالی کسب می‌کنند و گوگل در حال کار بر روی یک معیار جدید است، که ممکن است تصور شود ممکن است جایگزین First شود. تاخیر ورودی (FID).

هر ساله HTTPAArchive چندین مقاله در مورد وضعیت وب منتشر می کند. فصل 16 در مورد سیستم های مدیریت محتوا (CMS) است. این مقاله توسط یک مدیر گروه Backend و رئیس مهندس Wix Web Performance نوشته شده است و توسط Googler های مختلف و دیگران بررسی و تجزیه و تحلیل شده است.

این مقاله به نکته جالبی در مورد اینکه چگونه معیار تاخیر ورودی اول معنی خود را از دست داده است، اشاره کرد و اشاره کرد که چگونه گوگل در حال توسعه یک معیار جدید است.

تاخیر ورودی اول

Core Web Vitals گروهی از معیارهای تجربه کاربر هستند که برای ارائه تصویری فوری از عملکرد صفحات وب برای کاربران طراحی شده‌اند و تاخیر ورودی اول (FID) یکی از این معیارها است.

FID سرعتی را که یک مرورگر می‌تواند به تعامل کاربر با یک وب‌سایت پاسخ دهد، اندازه‌گیری می‌کند، مثلاً زمانی که کاربر روی دکمه‌ای روی یک وب‌سایت کلیک می‌کند، چه مدت طول می‌کشد تا پاسخ داده شود.

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

نکته ای که در مورد FID وجود دارد این است که تمام سیستم های مدیریت محتوای اصلی مانند وردپرس، ویکس، دروپال و سایرین همگی دارای امتیازات سریع FID هستند.

همه برنده جایزه FID می شوند

مقاله ابتدا اشاره می کند که اکثر CMS ها امتیاز فوق العاده خوبی برای FID دارند. و پلتفرم‌هایی که امتیاز کمتری می‌گیرند، هنوز امتیازات نسبتاً بالایی دارند که تنها 5 درصد عقب‌تر هستند.

نویسنده نوشته است:

“FID برای اکثر CMS های روی دسکتاپ بسیار خوب است، با تمام پلتفرم ها 100٪ کامل. اکثر CMS ها FID تلفن همراه خوبی را بیش از 90٪ ارائه می دهند، به جز Bitrix و Joomla که تنها 83٪ و 85٪ از مبداها دارای FID خوب هستند.

اتفاقی که برای FID افتاده این است که اساساً معیاری است که در آن همه یک تروفی دریافت می کنند. اگر تقریباً همه سایت‌ها امتیاز فوق‌العاده‌ای کسب کنند، اگر همه یک جایزه دریافت کنند، این بدان معناست که واقعاً دلیل زیادی برای وجود این معیار وجود ندارد، زیرا هدف رفع این بخش از تجربه کاربر محقق شده است.

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

سپس این مقاله به این موضوع اشاره می‌کند که چگونه گوگل (تیم کروم) در حال حاضر معیار جدیدی برای اندازه‌گیری پاسخگویی و تأخیر پاسخ ایجاد می‌کند.

مقاله ادامه داد:

این واقعیت که تقریباً همه پلتفرم‌ها موفق به ارائه یک FID خوب می‌شوند، اخیراً سؤالاتی را در مورد سخت‌گیری این معیار ایجاد کرده است.

تیم کروم اخیراً مقاله‌ای منتشر کرده است که در آن افکار مربوط به داشتن معیار پاسخ‌گویی بهتر در آینده را شرح می‌دهد.

تاخیر پاسخ ورودی در مقابل مدت زمان کامل رویداد

مقاله مرتبط با مقاله اخیر گوگل منتشر شده در Web.dev با عنوان، بازخورد مورد نظر: معیار سنجش پاسخگویی آزمایشی.

آنچه در مورد این مقاله مهم است این است که نشان می دهد گوگل در حال کار بر روی یک معیار تاخیر ورودی جدید است. دانستن در مورد این معیار می تواند مقدمه ای برای آماده شدن برای آنچه در آینده است ایجاد کند.

نکته اصلی در مورد این معیار جدید این است که فقط تعاملات منفرد را اندازه گیری نمی کند. این اندازه گیری گروه هایی از تعاملات فردی است که بخشی از یک کنش کاربر است.

در حالی که مقاله ذکر شده در HTTPAArchive به مقاله ای در نوامبر 2021 استناد می کند که بازخورد ناشر را می خواهد، این معیار جدید مدتی است که در حال توسعه است.

مقاله ای در ژوئن 2021 Web.dev این اهداف را برای اندازه گیری جدید تشریح کرد:

پاسخگویی همه ورودی های کاربر (نه فقط ورودی اول) را در نظر بگیرید

مدت زمان کامل هر رویداد (نه فقط تأخیر) را ضبط کنید.

رویدادهایی را که به عنوان بخشی از همان تعامل منطقی کاربر رخ می دهد با هم گروه بندی کنید و تأخیر آن تعامل را به عنوان حداکثر مدت زمان همه رویدادهای آن تعریف می کند.

برای تمام تعاملاتی که در یک صفحه در طول چرخه عمر کامل آن رخ می دهد، یک امتیاز کلی ایجاد کنید.

مقاله Web.dev بیان می‌کند که هدف طراحی معیار بهتری است که شامل اندازه‌گیری معنادارتری از تجربه کاربر باشد.

ما می‌خواهیم معیاری طراحی کنیم که تأخیر سرتاسر رویدادهای فردی را بهتر نشان دهد و تصویری جامع‌تر از پاسخ‌دهی کلی یک صفحه در طول عمر آن ارائه دهد.

… با این معیار جدید، ما قصد داریم آن را گسترش دهیم تا مدت زمان رویداد را کامل، از ورودی اولیه کاربر تا زمانی که فریم بعدی پس از اجرای همه کنترل‌کننده‌های رویداد نقاشی شود، ثبت کنیم.

ما همچنین قصد داریم به جای رویدادهای فردی، تعاملات را اندازه گیری کنیم. فعل و انفعالات گروهی از رویدادها هستند که به عنوان بخشی از یک حرکت منطقی کاربر ارسال می شوند (به عنوان مثال: اشاره گر، کلیک، اشاره گر).

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

همچنین اینگونه توضیح داده شده است:

«مدت رویداد به معنای زمانی است که از مهر زمانی سخت‌افزار رویداد تا زمانی که رنگ بعدی پس از رسیدگی به رویداد انجام می‌شود.

اما اگر رویداد هیچ به‌روزرسانی ایجاد نکند، مدت زمان از مهر زمانی سخت‌افزار رویداد تا زمانی است که مطمئن باشیم هیچ به‌روزرسانی ایجاد نخواهد کرد.»

دو رویکرد به متریک تأخیر تعامل

Web.dev توضیح می دهد که مهندسان کروم در حال بررسی دو رویکرد برای اندازه گیری تأخیر تعامل هستند:

  1. حداکثر مدت زمان رویداد
  2. کل مدت زمان رویداد

حداکثر مدت زمان رویداد

یک تعامل متشکل از رویدادهای متعدد با مدت زمان های مختلف است. این اندازه گیری بر اساس بزرگترین مدت زمان خارج از یک گروه است.

کل مدت زمان رویداد

این مجموع تمام مدت زمان رویداد است.

FID احتمالاً از بین می رود؟

این امکان وجود دارد که FID بتواند به عنوان بخشی از Core Web Vitals باقی بماند، اما اگر سایت امتیاز 100٪ در آن کسب کند، چه فایده ای دارد؟

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

به همین دلیل، غیرمنطقی نیست که فرض کنیم FID در آینده ای نسبتا نزدیک از بین می رود.

تیم Chrome در حال درخواست بازخورد در مورد رویکردهای مختلف برای اندازه‌گیری تأخیر تعامل است. حالا زمان حرف زدنه.

استناد

HTTPARArchive Web Almanac: CMS

بازخورد مورد نیاز: یک معیار سنجش پاسخگویی آزمایشی

به سمت یک معیار پاسخگویی بهتر