گوگل بی سر و صدا نام سایت ها را در نتایج جستجو ثابت کرد

گوگل مشکل نام سایت را که از سپتامبر 2023 ادامه داشت و مانع از نمایش صحیح نام سایت در هنگام رتبه بندی یک صفحه داخلی در نتایج جستجو می شد، حل کرد.

نام سایت ها در نتایج جستجو

نام سایت دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد، نام وب سایتی که در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) نمایش داده می شود. این قابلیتی است که به کاربران امکان می دهد نام سایتی را که در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) قرار دارد، شناسایی کنند.

اگر نام سایت شما Acme Anvil Company است و این شرکت به این صورت شناخته می شود، گوگل می خواهد شرکت Acme Anvil را در نتایج جستجو نمایش دهد. اگر شرکت Acme Anvil بیشتر با نام AAC شناخته می شود و این همان چیزی است که شرکت می خواهد در SERP ها نشان دهد، پس این همان چیزی است که گوگل می خواهد نشان دهد.

گوگل به صاحبان سایت اجازه می دهد تا از داده های ساختاری “وب سایت” در صفحه اصلی استفاده کنند تا نام سایتی را که گوگل باید درست استفاده کند را مشخص کنند.

مشکل در انتشار نام سایت ها

در 7 سپتامبر 2023، گوگل اخطاری را در اسناد نام سایت خود منتشر کرد که اذعان داشت وقتی آن صفحات داخلی در SERP ها نشان داده می شد، در انتشار نام سایت به صفحات داخلی سایت با مشکل مواجه بودند.

این هشداری است که منتشر شده است:

“مشکل شناخته شده: نام سایت برای صفحات داخلی ظاهر نمی شود
در برخی موارد، نام سایت نشان داده شده برای یک صفحه اصلی ممکن است برای نمایش در سایر صفحات آن سایت منتشر نشده باشد. برای مثال، example.com ممکن است نام سایتی را نشان دهد که با example.com/internal-page.html متفاوت است.

ما فعالانه برای رسیدگی به این موضوع کار می کنیم. وقتی این مشکل برطرف شد، این صفحه راهنما را به روز خواهیم کرد. در همین حال، اگر صفحه اصلی شما نام سایتی را که ترجیح می دهید نشان می دهد، بدانید که در نهایت باید برای صفحات داخلی شما نیز ظاهر شود.”

گوگل مشکل نام سایت را برطرف می کند

اسناد مربوط به مشکل نام سایت اخیراً حذف شده است. یک لاگ تغییرات برای اسناد Google به این نکته اشاره کرد:

حل مشکل نام سایت و صفحات داخلی
What: اخطار در مورد مشکلی که از انتشار نام سایت های جدید به صفحات داخلی جلوگیری می کرد حذف شد.

چرا: مشکل حل شده است. به خاطر داشته باشید که Google برای خزیدن مجدد و پردازش اطلاعات جدید، از جمله بازیابی صفحات داخلی شما، زمان می برد.

هیچ صحبتی در مورد علت مشکل انتشار نام سایت وجود ندارد، اما جالب است که بالاخره پس از این مدت زمان برطرف شد زیرا باید فکر کرد که آیا این مشکل طولانی شده است زیرا اولویت پایینی داشت یا اینکه چیزی در سیستم های پشتیبان Google تغییر کرده است. به آنها اجازه داد تا در نهایت مشکل را برطرف کنند.

اسناد نام سایت های به روز شده گوگل را بخوانید:

نام سایت را در جستجوی گوگل قرار دهید

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Cast Of Thousands

Source link