گوگل به نحوه راه اندازی یک فهرست مجدد کامل پاسخ می دهد

گوگل ویدئویی را منتشر کرد که در مورد کارهایی که باید انجام دهد گوگل را وادار کند تا به طور خودکار کل وب سایت را دوباره فهرست کند. در پاسخ به این سوال فرض بر این بود که زمینه یک تغییر عمده در کل یک وب‌سایت است که نیاز به خزیدن کامل برای تسریع در به‌روزرسانی فهرست Google دارد.

شخصی که این سوال را می‌پرسد می‌خواست بداند آیا راهی برای شروع مجدد خزیدن کل سایت وجود دارد یا خیر.

جان مولر از گوگل این سوال را بیان کرد:

سوال امروز این است که آیا مکانیزمی برای درخواست فهرست‌بندی مجدد کل وب‌سایت در یک زمان وجود دارد؟

مولر پاسخ داد:

“متاسفانه نه. در حال حاضر هیچ راهی برای شروع خزیدن مجدد و پردازش مجدد کل یک وب سایت به یکباره وجود ندارد.

وقتی تغییرات عمده ای در یک وب سایت ایجاد می کنید، موتورهای جستجو معمولاً به مرور زمان آن ها را به طور خودکار به روز می کنند. هیچ کار اضافی دیگری وجود ندارد که باید انجام دهید.»

مولر در ادامه به موارد دیگری اشاره کرد که فردی که نیاز به فهرست بندی مجدد دارد باید انجام دهد.

مهمترین نکاتی که وی به آنها پرداخته است عبارتند از:

1. از کدهای پاسخ 301 استفاده کنید تا به موتورهای جستجو هشدار دهید که یک صفحه وب جابجا شده است تا صفحات جدید کشف شوند.

2. از کدهای پاسخ سرور 404 استفاده کنید تا به موتورهای جستجو بگویید که صفحه ای دیگر وجود ندارد.

3. گوگل تمایل زیادی به خزیدن صفحات مهم یک وب سایت مانند صفحه اصلی دارد، به این معنی که پیوند دادن صفحات کلیدی از صفحات مهم استراتژی خوبی است.

4. تغییرات مهمی مانند شماره تلفن های جدید (و احتمالاً آدرس های خیابان) به طور ایده آل باید در مهمترین صفحات یک وب سایت ذکر شوند.

301 کدهای پاسخ سرور

البته افزودن تغییر مسیر 301 هنگامی که URL صفحه وب تغییر می کند ضروری است. پاسخ سرور به موتورهای جستجو اطلاع می دهد که یک صفحه به طور دائم به یک URL جدید منتقل شده است که سپس موتور جستجو را تشویق می کند تا صفحه وب جدید را برای نمایه سازی جستجو کند.

اگر صفحه وب کاملاً یکسان است و فقط URL تغییر کرده است، این نباید هیچ تأثیری بر رتبه بندی داشته باشد به جز چند روز انتقال، زیرا ایندکس URL قدیمی را با URL جدید جایگزین می کند.

اما اگر محتوای صفحات وب نیز تغییر کرده باشد، این احتمال وجود دارد که باعث ارزیابی مجدد کیفیت سایت شود، فرآیندی که ممکن است بیشتر از زمانی که فرد احساس راحتی کند، طول بکشد.

جان مولر در ویدیوی دیگری از سال 2021 در مورد آنچه پس از تغییر یک وب سایت بزرگ اتفاق می افتد، اظهار نظر کرد:

زمانی که باید در مورد نحوه عملکرد سایت تجدید نظر کنیم این است که سایت یک بازسازی جدی در وب سایت خود انجام دهد که در آن تعداد زیادی از URL ها را تغییر دهد و همه پیوندهای داخلی تغییر کند، جایی که شاید شما از یک CMS حرکت کنید. به یک CMS دیگر و همه چیز تغییر می کند و متفاوت به نظر می رسد.

سپس از نقطه نظر کیفیت یا از نقطه نظر فنی، ما نمی توانیم فقط درک قدیمی از سایت، از صفحات را حفظ کنیم، زیرا همه چیز اکنون متفاوت است.

بنابراین ما باید به نوعی در همه اینها تجدید نظر کنیم.

اما این نیز چیزی نیست که توسط چیز خاصی ایجاد شود، بلکه فقط چیزهای زیادی در سایت تغییر کرده است و حتی برای اینکه به طور تدریجی ادامه دهیم، باید تغییرات تدریجی زیادی را برای ارزیابی مجدد آن انجام دهیم.”

ویدیوی #AskGooglebot را با جان مولر گوگل تماشا کنید:

آیا می توان کل سایت من را به درخواست من دوباره ایندکس کرد؟

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Vectorium

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور