گوگل برای فهرست موبایل اول تاریخ تعیین نمی کند

گوگل اعلام کرد که مهلت تغییر به یک فهرست کاملاً موبایل اول لغو شده است و در حال حاضر تاریخی برای تغییر نهایی وجود ندارد. به تعویق انداختن سوئیچ نهایی به فهرست اول موبایل برای جا دادن وب‌سایت‌های باقی‌مانده که هنوز به نسخه سازگار با موبایل به‌روزرسانی نشده‌اند، انجام شد.

Google Mobile-First Index

ایندکس mobile-first نمایه ای از صفحات وب است که برای موبایل مناسب هستند تا برای اهداف رتبه بندی و برای ویژگی های مرتبط با جستجو مانند قطعات مورد استفاده قرار گیرد.

دلیل انتقال به فهرست اول موبایل، ارائه خدمات بهتر به اکثر کاربران جستجوی گوگل بود که عمدتاً از دستگاه های تلفن همراه برای دسترسی به گوگل استفاده می کردند.

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

مشکلی که گوگل حل می‌کرد، نشان دادن نتایج جستجو از وب‌سایت‌هایی بود که نسخه دسک‌تاپ آن‌ها فهرست‌بندی شده بود، به طور قابل‌توجهی از نسخه‌های موبایلی که به جستجوگران در دستگاه‌های تلفن همراه نشان داده می‌شد، متفاوت بود.

گوگل در سال 2016 اشاره کرد:

سیستم های رتبه بندی ما هنوز معمولاً به نسخه دسکتاپ محتوای یک صفحه نگاه می کنند تا ارتباط آن را با کاربر ارزیابی کنند.

زمانی که صفحه موبایل محتوای کمتری نسبت به صفحه دسکتاپ داشته باشد، این می تواند مشکلاتی ایجاد کند، زیرا الگوریتم های ما صفحه واقعی را که توسط یک جستجوگر تلفن همراه دیده می شود ارزیابی نمی کنند.

ایده اولیه این بود که نمایه سازی وب سایت و رتبه بندی صفحات وب به طور کامل به اسناد 100% سازگار با موبایل منتقل شود و از محتوای نسخه های دسکتاپ برای رتبه بندی و نمایه سازی استفاده نشود.

با این حال، این هدف در حال حاضر کنار گذاشته شده است و طبق گفته گوگل، جدول زمانی باز مانده است.

تاریخ تغییر به یک شاخص کاملاً تلفن همراه اول، مارس 2021 بود. اما این تاریخ آمد و رفت.

Google تاریخ تعویض تلفن همراه اول را لغو کرد

یک پست وبلاگ جدید از Google (نوشته شده توسط جان مولر) اعلام کرد که تاریخ نهایی برای تغییر به یک فهرست جستجوی 100% موبایل اول کنار گذاشته شده است و اساساً تاریخ هدف راه اندازی برای جابجایی لغو می شود.

در این اطلاعیه آمده بود:

«..پس از تجزیه و تحلیل سایت‌هایی که هنوز در موبایل ایندکس نشده‌اند، به این نتیجه رسیده‌ایم که برخی از این سایت‌ها به دلیل چالش‌های مختلف و غیرمنتظره‌ای که با آن مواجه هستند، هنوز آماده جابه‌جایی نیستند.

به دلیل این مشکلات، ما تصمیم گرفته‌ایم تا جدول زمانی را برای آخرین مراحل نمایه‌سازی موبایل اول باز بگذاریم.

ما فکر می‌کردیم که می‌توانیم تا مارس 2021 حرکت به سمت نمایه‌سازی موبایل اول را تکمیل کنیم. با این حال، متوجه شدیم که برخی از سایت‌ها با چالش‌های غیرمنتظره‌ای دشوار روبرو هستند و می‌خواهیم جدول زمانی آنها را رعایت کنیم.

ما در حال حاضر تاریخ نهایی مشخصی برای حرکت به سمت نمایه سازی تلفن همراه اول نداریم و می خواهیم در مورد گام های بزرگتر باقی مانده در این مسیر فکر کنیم.

نمایه سازی سایت گوگل تغییراتی دارد؟

نمایه سازی گوگل اخیراً در اخبار بوده و موضوع نگرانی و بحث در رسانه های اجتماعی است، با این تصور که نمایه سازی گوگل تغییر کرده است.

مطالب پیشنهادی  Adobe Creative Cloud Express رایگان را اعلام کرد

جامعه بازاریابی جستجو در ماه گذشته نگران فهرست‌بندی جستجو بوده است، با اشتراک‌گذاری‌های بسیاری مبنی بر اینکه فهرست‌بندی محتوا توسط گوگل به طور فزاینده‌ای دشوار شده است و بازاریابان جستجو از سراسر جهان داده‌هایی را به اشتراک می‌گذارند که ظاهراً ثابت می‌کند گوگل محتوای کمتری را فهرست‌بندی می‌کند.

بینگ پروتکل خزنده جدیدی به نام IndexNow را معرفی کرد که نوید تغییرات اساسی در نحوه کشف و نمایه سازی صفحات وب را می دهد. گوگل متعاقباً اعلام کرد که بررسی خواهد کرد که آیا استفاده از پروتکل جدید خزیدن و نمایه سازی IndexNow مزایایی دارد یا خیر.

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

فهرست جستجوی موبایل اول به تعویق افتاد

به نظر می رسد که در حال حاضر گوگل در حال حاضر برنامه های محکمی برای جابجایی به یک فهرست جستجوی کاملاً موبایل اول ندارد. گوگل آماری را درباره تعداد سایت‌هایی که نتوانسته‌اند یک حضور وب سازگار با موبایل ایجاد کنند به اشتراک نمی‌گذارد، اما برای گوگل باید عدد قابل‌توجهی باشد تا بتواند آن وب‌سایت‌ها را در حرکت به سمت فهرست اول تلفن همراه پشت سر بگذارد.

استناد

گوگل فهرست اول موبایل را به تعویق انداخت

به روز رسانی در سال 2021 در مورد نمایه سازی تلفن همراه

برنامه‌های Google 2016 برای Mobile-First Index را بخوانید

نمایه سازی موبایل اول

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور