گوگل با توسعه مرکز داده جدید به ردپای اوماها می‌افزاید | دانش مرکز داده

گوگل، از طریق یکی از نمایندگان محلی خود، درخواست منطقه بندی مجدد برای سایت مرکز داده آینده در 187 هکتار زمین کشاورزی در اوماها، نب کرد.

درخواست منطقه‌بندی مجدد CSP تنها چند ماه پس از مخالفت شدید کولوس‌های QTS و Compass با جاه‌طلبی‌های منطقه‌بندی مجدد آنها برای زمین در نزدیکی پارک ملی میدان نبرد Manassas در شهرستان پرنس ویلیام، ویرجینیا، انجام شد. به دنبال پایان دادن به توسعه یکی از مراکز داده، همچنین در شهرستان پرنس ویلیام بود.

با حسن نیت از Google Maps / طرح شده توسط Omdiaسایت ردپای فعلی Google برای پردیس مرکز داده Papillon.

سایت ردپای فعلی Google برای پردیس مرکز داده Papillon.

بر اساس گزارش Nebraska Examiner، گوگل خشم ساکنان را برانگیخته است که به دلیل تخریب یک منطقه دست نخورده به وسعت 5 جریب زمین دشتی است. این حرکت CSP یکی از درگیری‌های بین توسعه‌دهندگان مرکز داده و افرادی است که در نزدیکی ساختارهایی که تقریباً همه جنبه‌های زندگی ما را تقویت می‌کنند، زندگی و کار می‌کنند.

برای کاهش اثرات زیست‌محیطی پاک‌سازی دشت‌زار، گوگل قول اهدای 100000 دلاری به منطقه منابع طبیعی رودخانه پاپیو میسوری می‌دهد. این بودجه برای حفظ دشت جدید از طریق حفاظت‌گاه گلاسیر کریک تخصیص داده می‌شود.

با این حال، برای قرار دادن این سرمایه‌ها در سه ماهه سوم سال 2022، پلتفرم ابری گوگل (GCP) 6.9 میلیارد دلار درآمد کسب کرد که کمی بیشتر از آنچه در آن دوره پیش‌بینی شده بود، درآمد داشت.

AWS همچنین در تلاش است تا با جوامعی که مراکز داده خود را در آنجا قرار می دهند، ارتباط برقرار کند. این شرکت به تازگی یک برنامه کمک مالی 300000 دلاری در ویرجینیای شمالی برای ارتقای تلاش‌های پایداری در این منطقه اعلام کرده است. این روند بزرگ‌تری را دنبال می‌کند که اپراتورهای مرکز داده با جوامع محلی تلاش می‌کنند تا ساکنان محلی و NIMBYism را کاهش دهند.

به نوبه خود، AWS در سه ماهه سوم سال گذشته 20.5 میلیارد دلار برای آمازون به ارمغان آورد که کمی کمتر از پروژه های درآمدی بود، اما همچنان در گزارش درآمد تیره و تار آمازون برجسته بود.

آینده توسعه Omaha گوگل چیست؟

گوگل همچنان به رویکرد محافظه کارانه برای ارتباطات خود پیرامون توسعه مرکز داده ادامه می دهد.

یکی از سخنگویان گوگل به Data Center Knowledge گفت: «ما در مراحل اولیه کاوش در زمینه گسترش بالقوه پردیس مرکز داده اوماها هستیم. “در حالی که ما یک جدول زمانی تایید شده برای توسعه این سرزمین نداریم، می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که در صورت تقاضای کسب و کارمان، گزینه رشد بیشتر را داریم.”

ماه گذشته، این شرکت توسعه یک مرکز داده را در مینه‌سوتا «موقع» کرد، بدون اینکه اطلاعاتی در مورد زمان و یا اینکه توسعه دوباره شروع شود. همچنین با افزودن به روند اخیر توسعه مرکز داده، hyperscaler Meta، شرکت مادر فیس بوک، توسعه مرکز داده در دانمارک را متوقف کرد و پیشرفت های آینده را برای بازسازی رویکرد خود در مورد هوش مصنوعی، تنها چند هفته پیش متوقف کرد.

آلن هوارد و دومینیکا کونسویچ، تحلیلگران Omdia تخمین می زنند که توسعه در یک قطعه زمین مجاور در نزدیکی پردیس مرکز داده Papillon خواهد بود. ردیاب مرکز داده Omdia پیش بینی کرده بود که توسعه Papillon 3 در سال جاری آغاز خواهد شد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور