گوگل اکنون فایل های EPUB را نمایه می کند

گوگل اعلام کرد که اکنون اسناد .epub را فهرست‌بندی می‌کند، قالبی که معمولاً برای چاپ کتاب برای کتاب‌خوان‌های الکترونیکی استفاده می‌شود. گوگل در حال حاضر کتاب های EPUB را در فهرست جستجو نشان می دهد.

فرمت فایل EPUB

EPUB یک قالب انتشار کتاب الکترونیکی مبتنی بر XML بر اساس استانداردی است که توسط انجمن بین المللی انتشارات دیجیتال ایجاد شده است، که متعاقباً در سال 2016 با کنسرسیوم جهانی وب (W3C) ادغام شد. هدف از ادغام این بود که انتشار کتاب الکترونیکی را با اینترنت یکپارچه کند تا متقابلاً یکدیگر را غنی کنند.

Google Indexing EBUB Content

قصد ادغام انتشارات الکترونیکی با اینترنت با تصمیم گوگل برای فهرست بندی (و احتمالاً در برخی مواقع رتبه بندی) محتوای EPUB همسو است. تنها شگفتی باید این باشد که هشت سال طول کشید تا این کار انجام شود. تغییرات یادداشت می کند که فرمت فایل EPUB به اسناد Google در مورد انواع فایل های قابل نمایه سازی اضافه شده است و جزئیات دیگری ارائه نمی دهد.

تغییرات رسمی گوگل یک نماد واقعی را ارائه می دهد:

“افزودن epub به انواع فایل های قابل نمایه سازی

چه: EPUB به لیست انواع فایل های قابل نمایه سازی اضافه شد.

چرا: جستجوی Google اکنون از epub پشتیبانی می کند.

آیا گوگل به محتوای EPUB رتبه بندی می کند؟

من یک سایت:جستجوی محتوای EPUB انجام دادم، عنوان یک تحقیق علمی در مورد خوردن ماهی های آلوده در دریاچه انتاریو (“مصرف ماهی آلوده دریاچه و تولید مثل”) که در دامنه journals.lww.com میزبانی شده بود را ذکر کردم.

من بعداً آن سند را در جستجوی معمولی با استفاده از عبارت کلیدواژه تطبیق دقیق و تغییری از عبارت کلیدی (“مصرف ماهی آلوده در دریاچه انتاریو”) جستجو کردم و گوگل سند EPUB را نشان نداد اما صفحه وب را نشان داد که شامل دانلود به سند EPUB بود.

اسکرین شات صفحه دانلود EPUB

اسناد رسمی نوع فایل فهرست‌شونده Google فقط به این نکته اشاره می‌کند که انواع فایل‌های فهرست‌شده قابل فهرست‌سازی هستند. در حال حاضر منصفانه است که بگوییم گوگل اسناد EPUB را رتبه بندی نمی کند، اما گوگل آنها را با جستجوی filetype:epub نشان می دهد.

اسناد رسمی گوگل را بخوانید:

انواع فایل های قابل نمایه سازی توسط گوگل

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Simple Line

Source link