گوگل اولین کابل زیر دریا را می سازد که آفریقا را به استرالیا متصل می کند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت آلفابت گوگل در حال ساخت اولین کابل فیبر نوری زیردریایی است که مستقیماً آفریقا را به استرالیا متصل می کند و به تقویت دسترسی به اینترنت در یکی از کم اتصال ترین نقاط جهان کمک می کند.

این کابل که Umoja نام دارد، به دنبال ساخت کابل Equiano گوگل است که آفریقا را به اروپا متصل می کند. این شرکت روز پنجشنبه در یک پست وبلاگی اعلام کرد که خط جدید از کنیا آغاز خواهد شد و از طریق زمینی از طریق اوگاندا، رواندا، کنگو، زامبیا، زیمبابوه و آفریقای جنوبی پیش از عبور از اقیانوس به استرالیا خواهد رفت.

زیرساخت های جدید پوشش این قاره را که امسال از کابل های آسیب دیده آسیب دیده است، بهبود می بخشد. اتصالات زیردریایی نسبتا کمی به آفریقا و زیرساخت های زمینی محدود وجود دارد که تغییر مسیر ترافیک را دشوارتر می کند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده و ویلیام روتو، رئیس‌جمهور کنیا، این هفته در یک سفر دولتی با هدف تعمیق روابط ایالات متحده با آفریقا در واشنگتن دیدار می‌کنند. این قاره به عنوان عرصه جدیدی از رقابت جهانی برای نفوذ در زمینه فناوری و اتصال در حال ظهور است. شرکت مایکروسافت همچنین این هفته اعلام کرد که قصد دارد یک مرکز داده با انرژی زمین گرمایی به ارزش ۱ میلیارد دلار در کنیا بسازد، بخشی از یک برنامه چند ساله برای افزایش چشمگیر ظرفیت رایانش ابری در شرق آفریقا.

مگ ویتمن، سفیر ایالات متحده در کنیا و مدیر اجرایی سابق شرکت e-Bay گفت: «دسترسی به آخرین فناوری، با پشتیبانی زیرساخت دیجیتال قابل اعتماد و انعطاف‌پذیر، برای رشد فرصت‌های اقتصادی حیاتی است. “این لحظه ای معنادار برای سفر تحول دیجیتال کنیا است.”

گوگل گفت که مسیر زمینی Umoja با همکاری Liquid Technologies ساخته شد تا یک مسیر بسیار مقیاس پذیر از طریق آفریقا، از جمله نقاط دسترسی که به سایر کشورها امکان می دهد از مزایای شبکه استفاده کنند، تشکیل دهد.

Source link