گوگل از هوش مصنوعی برای به روز رسانی خودکار برخی از اطلاعات کسب و کار استفاده می کند

گوگل اعلام کرد که از هوش مصنوعی (AI) و مدل یادگیری ماشینی (ML) برای به روز رسانی خودکار ساعات کاری و اطلاعات جاده های دنیای واقعی استفاده خواهد کرد.

هدف از این طرح ها ارائه اطلاعات به روزتر در مورد تغییرات محله به کاربران است.

استفاده از قدرت هوش مصنوعی برای اطلاعات دقیق تر

اگرچه تحقیقات در مورد هوش مصنوعی در دهه 1950 آغاز شد، اما تا همین اواخر شروع به پیشرفت های یادگیری عمیق نکرد. این تا حد زیادی به این دلیل است که یادگیری ماشین پس از سال 2010 پیشرفت قابل توجهی داشته است.

«از تجربه‌ام، دیدم که الگوریتم‌های ML دیگر گلوگاه نیستند. ادو لیبرتی، رئیس سابق آزمایشگاه هوش مصنوعی آمازون و مدیر عامل فعلی Pinecone، پایگاه داده برداری برای جستجوی شباهت در مصاحبه 22 فوریه با Search Engine Journal گفت.

مطابق با افزایش داده های بزرگ، این پیشرفت ها به هوش مصنوعی اجازه می دهد تا با سرعت باورنکردنی پیشرفت کند.

گوگل از هوش مصنوعی برای به روز رسانی ساعات کاری استفاده می کند

کووید-۱۹ شیوه کار بسیاری از کسب‌وکارها، از جمله ساعات باز بودن خرده‌فروشان و رستوران‌ها را تغییر داد. برای رسیدگی به این تغییرات و کاربران موتورهای جستجو بهتر، گوگل یک مدل یادگیری ماشینی ایجاد کرد که به طور خودکار تشخیص می دهد که آیا ساعات کاری ممکن است اشتباه باشد.

به محض شناسایی ساعات کاری نادرست، گوگل فورا نمایه تجاری شرکت را با پیش بینی های تولید شده توسط هوش مصنوعی به روز می کند.

برای مثال، ممکن است یک کسب‌وکار نمایه‌ای داشته باشد که نشان می‌دهد دوشنبه‌ها تعطیل است، اما بیش از یک سال است که به‌روزرسانی نشده است.

اگر گوگل مشخص کند شلوغ ترین ساعات کاری خود معمولاً عصر دوشنبه است، متوجه می شود که ساعت ها احتمالا قدیمی هستند و به طور خودکار آنها را به روز می کند.

همچنین از تصاویر نمای خیابان از ویترین فروشگاه برای شناسایی علائم ساعات کار استفاده می کند، در حالی که از راهنمایان محلی و صاحبان مشاغل برای تأیید پیش بینی ها کمک می گیرد.

با صاحبان مشاغل با استفاده از Google Duplex، یک سیستم هوش مصنوعی که به افراد امکان می دهد مکالمات طبیعی داشته باشند و کارهای دنیای واقعی را با رایانه از طریق تلفن انجام دهند، تماس گرفته می شود.

گوگل پیش بینی می کند که این فناوری به آن کمک می کند تا ساعات کاری بیش از 20 میلیون کسب و کار در سراسر جهان را ظرف شش ماه آینده به روز کند.

ML شرایط جاده های دنیای واقعی را به روز می کند

گوگل همچنین اعلام کرد که در حال آزمایش راه های دیگری است که می تواند از تصاویر برای هوش مصنوعی و ML استفاده کند. با شروع در ایالات متحده، یک آزمایش تصویری شخص ثالث راه اندازی می کند که به روزترین اطلاعات محدودیت سرعت را ارائه می دهد.

هدف این فناوری بهبود ایمنی راننده و افزودن جزئیاتی است که می تواند رانندگی را کارآمدتر کند. گوگل امیدوار است در نهایت اطلاعاتی در مورد چاله ها، مناطق مدرسه و ساخت و ساز اضافه کند.

تاکید بر حفظ حریم خصوصی همچنان بالاست

این پایلوت با حفظ حریم خصوصی به عنوان یک جزء کلیدی طراحی شده است. تصاویر مرجع فقط از جاده های عمومی می آیند. شرکا همچنین باید اطلاعات شناسایی، از جمله چهره ها و پلاک ها را محو کنند.

هنگامی که گوگل تصویری را دریافت می کند، دوباره عکس را محو می کند و پس از به روز رسانی نقشه ها حذف می شود.


منبع: گوگل

تصویر ویژه: اسکرین شات از blog.google/products/maps/، آوریل 2022.