گوگل ابزار محدود کننده نرخ خزیدن را از کنسول جستجو حذف می کند

گوگل اعلام کرد که ابزار محدودکننده سرعت خزیدن کنسول جستجو را که قرار است در 8 ژانویه 2024 حذف شود، با استناد به بهبودهایی در خزیدن که اساساً آن را غیرضروری کرده است، اعلام کرد.

ابزار محدود کننده سرعت خزیدن کنسول جستجو

ابزار محدود کننده سرعت خزیدن پانزده سال پیش در سال 2008 به کنسول جستجو معرفی شد. هدف این ابزار ارائه راهی برای ناشران برای کنترل خزیدن ربات Google بود تا سرور را تحت تأثیر قرار ندهد.

زمانی بود که برخی از ناشران خزیدن بیش از حد را تجربه کردند، که می‌تواند منجر به ناتوانی سرور در سرور صفحات وب برای کاربران شود.

تعداد زیادی از مردم شکایت داشتند که گوگل در نهایت این ابزار را در کنسول جستجو منتشر کرد.

تأثیر این ابزار این بود که داده ها را به گوگل ارائه دهد. به گفته گوگل، درخواست‌ها برای محدود کردن خزیدن معمولاً حدود یک روز طول می‌کشد تا اعمال شود و به مدت 90 روز به قوت خود باقی بماند.

چرا گوگل ابزار محدود کننده نرخ را حذف می کند؟

در این اطلاعیه آمده است که الگوریتم‌های خزیدن به حالتی رسیده‌اند که Googlebot می‌تواند به طور خودکار تشخیص دهد که سرور در حال رسیدن به ظرفیت است و اقدامات فوری برای کاهش سرعت خزیدن انجام دهد.

علاوه بر این، گوگل اعلام کرد که این ابزار به ندرت مورد استفاده قرار می‌گرفت و زمانی که از آن استفاده می‌شد، نرخ خزیدن معمولاً روی پایین‌ترین تنظیم تنظیم می‌شد.

با حرکت رو به جلو، حداقل نرخ خزیدن به طور پیش‌فرض روی نرخ پایین‌تری مشابه آنچه ناشران تمایل به درخواست داشتند تنظیم می‌شود.

بر اساس اعلامیه:

با منسوخ شدن ابزار محدودکننده خزیدن، ما همچنین حداقل سرعت خزیدن را روی نرخ پایین‌تری تنظیم می‌کنیم که با محدودیت‌های سرعت خزیدن قدیمی قابل مقایسه است.

این بدان معناست که اگر علاقه جستجو کم باشد و خزنده‌های ما پهنای باند سایت را هدر ندهند، به طور موثر تنظیماتی را که برخی از صاحبان سایت در گذشته تنظیم کرده‌اند، رعایت می‌کنیم.

پیچیدگی کمتر کنسول جستجو

حذف این ابزار، استفاده از کنسول جستجو را آسان‌تر می‌کند، زیرا با ابزارهایی که به ندرت استفاده می‌شوند، شلوغ است.

این به نوبه خود باید تجربه کاربر را برای کنسول جستجو بهبود بخشد.

ناشرانی که همچنان با نرخ خزیدن Googlebot مشکل دارند، همچنان می‌توانند از فرم گزارش Googlebot برای ارسال بازخورد به Google استفاده کنند.

اطلاعیه رسمی گوگل را بخوانید:

منسوخ شدن آتی ابزار محدودکننده نرخ خزیدن در کنسول جستجو

تصویر ویژه توسط Shutterstock/salarko

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور