گوگل آپدیت کروم مجهز به هوش مصنوعی را راه اندازی کرد

گوگل به روز رسانی جدیدی را برای مرورگر کروم خود ارائه کرده است که هوش مصنوعی پیشرفته و یادگیری ماشینی را برای نرم‌تر و ایمن‌تر کردن مرورگر به ارمغان می‌آورد.

مرور شخصی با کروم M121

آخرین به‌روزرسانی Google Chrome، نسخه M121، شامل ویژگی‌های آزمایشی هوش مصنوعی برای سفارشی‌سازی و ساده‌سازی مرور وب است.

این ویژگی‌های جدید که برای Chrome در رایانه‌های شخصی و مک در ایالات متحده عرضه می‌شوند، می‌توانند با ورود به Chrome، رفتن به تنظیمات، و پیمایش به هوش مصنوعی تجربی صفحه

گوگل می‌گوید اینها آزمایش‌های عمومی اولیه ویژگی‌های هوش مصنوعی هستند تا در این مرحله اولیه برای حساب‌های تجاری و مدرسه خاموش شوند.

مدیریت تب هوشمند

یک ویژگی کلیدی جدید در به روز رسانی ابزار Tab Organizer است. هدف از این کار کاهش نیاز به گروه بندی دستی برگه های مرتبط مرورگر است.

می‌توانید روی یک برگه کلیک راست کرده و «Organize Similar Tabs» را انتخاب کنید یا روی فلش کشویی کنار برگه‌ها کلیک کنید.

سپس کروم به‌طور خودکار برگه‌هایی را با محتوای مرتبط شناسایی می‌کند و ایجاد گروه‌های برگه را برای آنها پیشنهاد می‌کند. حتی نام و شکلک‌هایی را برای این گروه‌ها پیشنهاد می‌کند تا بعداً دوباره آنها را پیدا کنید.

تم های مرورگر سفارشی با هوش مصنوعی

نسخه جدید کروم به شما امکان می دهد تم های شخصی ایجاد کنید. این بر اساس معرفی قبلی گوگل از تصاویر پس زمینه تولید شده با هوش مصنوعی برای دستگاه های Android و Pixel است.

می‌توانید Chrome را با انتخاب گزینه‌های موضوع، حالت، سبک بصری و پالت رنگ سفارشی کنید. سپس، هوش مصنوعی یک موضوع منحصر به فرد را ایجاد می کند که با آن انتخاب ها مطابقت دارد.

به عنوان مثال، شخصی که به شفق شمالی علاقه دارد و می خواهد یک تم آرام و متحرک داشته باشد، می تواند «شفق قطبی»، «متحرک» و «آرام» را وارد کند.

Google تم های از پیش ساخته شده در گالری کروم برای جرقه زدن ایده ها دارد تا بتوانید قبل از طراحی ظاهر منحصر به فرد خود، احتمالات را درک کنید.

کمک به نوشتن پیشرفته

با نگاهی به آینده، گوگل در حال آماده شدن برای ارائه یکی دیگر از ویژگی های مبتنی بر هوش مصنوعی برای کمک به کاربران در نوشتن بهتر است.

در به‌روزرسانی بعدی، کروم گزینه «Help me write» را شامل می‌شود که می‌تواند با کلیک راست در هر فیلد متنی یا کادر در یک وب‌سایت فعال شود. وقتی انتخاب شد، پیشنهادهایی برای بهبود آنچه می‌خواهید بنویسید، اعم از بررسی رستوران، پاسخ به پاسخ یا پیام رسمی مانند درخواست اجاره، ارائه می‌دهد. هوش مصنوعی به منظور افزایش کیفیت متن کمک نوشتن را ارائه می دهد.

با نگاه به آینده

گوگل با ادغام فناوری جدید هوش مصنوعی در محصولات خود به نوآوری ادامه می دهد. این شرکت قصد دارد تا اواخر سال جاری مدل هوش مصنوعی Gemini خود را به مرورگر کروم اضافه کند و تجربه مرور را با ساده‌سازی و تسریع کارهای رایج افزایش دهد.

افزودن قابلیت‌های هوش مصنوعی به کروم نشان‌دهنده تعهد گوگل به استفاده از فناوری برای بهبود نحوه تعامل مردم با اینترنت است. همانطور که ابزارهای هوش مصنوعی مانند Gemini پیشرفت می کنند، می توانند اساساً نحوه تعامل ما با وب را تغییر دهند. فعالیت‌های آنلاین روزانه احتمالاً شهودی‌تر و متناسب با تک تک کاربران خواهند شد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور