گفت‌وگوهای مرکز داده چین GDS با GLP روی ارزش متوقف می‌شود

(بلومبرگ) — به گفته افراد آشنا با این موضوع، مذاکرات برای ترکیب تجارت GDS Holdings Ltd. با مراکز داده GLP Pte در چین بر سر ارزش گذاری متوقف شده است.

مردم گفتند که رکود تقریبا 60 درصدی سهام در 12 ماه گذشته، تامین مالی یک معامله نقدی و سهام را برای GDS مستقر در شانگهای دشوار کرده است و از آنها خواستند نامشان فاش نشود زیرا اطلاعات خصوصی است. مردم گفتند که مذاکرات همچنان می تواند بعداً از سر گرفته شود.

نمایندگان GDS و GLP بلافاصله به تماس‌ها و ایمیل‌هایی که به دنبال نظر بودند پاسخ ندادند.

بلومبرگ نیوز در ماه می گزارش داد که GDS، توسعه‌دهنده و اپراتور مراکز داده در فهرست ایالات متحده و هنگ‌کنگ، مذاکرات اولیه‌ای با GLP درباره معامله احتمالی داشته است که در آن مدیر سرمایه‌گذاری مستقر در سنگاپور سهامدار GDS می‌شد. . افراد آشنا در آن زمان گفتند که دارایی ها می توانست 8 تا 10 میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

دارایی‌های زیرساخت دیجیتال مانند مراکز داده در طول همه‌گیری به دارایی‌های داغ تبدیل شده‌اند، زیرا پلتفرم‌هایی که همه چیز را از پخش ویدیو گرفته تا بازی‌های آنلاین پشتیبانی می‌کنند، محبوبیت پیدا کردند. این منجر به افزایش علاقه سرمایه گذاران مالی و بازیگران صنعت شده است که به دنبال افزایش مقیاس از طریق ادغام هستند.

GDS که 1.7 میلیارد دلار در فهرست ثانویه هنگ کنگ در سال 2020 جمع آوری کرد، در آن زمان اعلام کرد که قصد دارد از درآمد حاصله برای سرمایه گذاری در مراکز داده در مرکز مالی آسیا، چین و آسیای جنوب شرقی، از جمله از طریق ادغام و تملک، استفاده کند. این شرکت در ماه نوامبر اعلام کرد که برخی از هاب ها در سراسر چین و همچنین زمینی در اندونزی برای ساخت دو تأسیسات جدید برای کمک به تقویت سهم بازار خود خریداری کرده است، حتی با وجود اینکه هزینه های انرژی بالاتر بر درآمد تأثیر می گذارد.

GLP که در سال 2009 تأسیس شد، بر اساس وب سایت خود، یک مدیر سرمایه گذاری جهانی در زمینه لجستیک، زیرساخت های دیجیتال و فناوری های مرتبط است. این شرکت در 17 کشور حضور دارد و حدود 120 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد.