گزارش شده است که G7 در مورد کد رفتاری هوش مصنوعی به توافق رسیده است

گروه هفت (G7)، گروهی از اقتصادهای پیشرفته جهان، با یک کد رفتار برای شرکت‌هایی که در توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند، موافقت کرد.

در حالی که منشور رفتار داوطلبانه است، به‌عنوان راهنمایی برای شرکت‌هایی که در حال توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی هستند، عمل می‌کند، تا زمانی که مقررات رسمی وضع شود.

توافق چیست؟

کد رفتار یک توافقنامه 11 ماده ای است که به منظور ترویج شیوه های ایمن و مسئولانه است.

بر اساس این گزارش، این سند شامل عبارت زیر است:

هدف از این کار ترویج هوش مصنوعی ایمن، ایمن و قابل اعتماد در سراسر جهان است و راهنمایی داوطلبانه برای اقدامات سازمان‌هایی که پیشرفته‌ترین سیستم‌های هوش مصنوعی را توسعه می‌دهند، از جمله پیشرفته‌ترین مدل‌های پایه و سیستم‌های هوش مصنوعی مولد ارائه می‌کند.

بسیاری از شرکت‌های پیشرو هوش مصنوعی در حال حاضر دستورالعمل‌های داوطلبانه خود و همچنین سازمان‌هایی را برای مطالعه ایمنی توسعه هوش مصنوعی تهیه کرده‌اند.

آنتروپیک، گوگل، مایکروسافت و OpenAI یک انجمن ایمنی را برای مطالعه مضرات احتمالی ناشی از هوش مصنوعی اعلام کردند و اخیراً متعهد شدند 10 میلیون دلار برای تأمین مالی این سازمان اختصاص دهند.

همان سازمان‌ها، به علاوه IBM، Meta، Nvidia و Palantir نیز با تعهد ایمنی و امنیت در توسعه هوش مصنوعی موافقت کرده‌اند.

توافق G7 در امتداد همین خطوط دنبال می شود.

با این وجود، این توافقنامه مهم است زیرا بر اهمیت ارزیابی ریسک های احتمالی تاکید می کند و از شرکت ها می خواهد تا قبل از اعمال مقررات رسمی گام های محکمی بردارند.

گروه هفت (G7)

گروه هفت از هفت کشور به اضافه یک منطقه (اتحادیه اروپا) تشکیل شده است.

کشورهای عضو عبارتند از:

  1. کانادا
  2. فرانسه
  3. آلمان
  4. ایتالیا
  5. ژاپن
  6. انگلستان
  7. ایالات متحده

فرمان اجرایی ریاست جمهوری ایالات متحده

گزارش شده است که پرزیدنت بایدن یک فرمان اجرایی برای آژانس های فدرال تهیه کرده است تا استانداردهایی را تعیین کنند و بر شرکت هایی که فناوری های هوش مصنوعی را توسعه می دهند برای پایبندی به شیوه های ایمن و ایمن تأثیر بگذارند.

گزارش شده است که کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده به طور خاص مسئول بررسی دقیق شرکت های هوش مصنوعی است.

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Lano4ka