کیوساکی با Kinesis می نشیند تا درباره «تکامل پول» بحث کند.

لندن، بریتانیا، 13 مه 2024/Chainwire/–رابرت کیوساکی، تاجر مشهور و نویسنده پرفروش مجموعه آموزشی «پدر پولدار پدر فقیر»، در قسمت این هفته Live from the Vault به اندرو مگوایر می‌پیوندد. این هفته، یک نمایش تفسیری فلزات گرانبها که توسط افشاگر مشهور لندن برگزار می‌شود، بینندگان را از چشم‌انداز اقتصادی کنونی می‌برد و توضیح می‌دهد که چگونه همه می‌توانند برای حفظ ثروت خود قدم بردارند.

\
https://www.youtube.com/embed/DnS5hZGqQjA

\ «من طلا و نقره را پس انداز می کنم. من دلار پس انداز نمی کنم.» کیوساکی در مورد این صحبت می کند که چگونه مردم عادی به خرج کردن و پس انداز در واحد پول فیات متمرکز و صادر شده توسط بانک عادت دارند که معمولاً به آن «پول کاغذی» می گویند.

کیوساکی می‌گوید: «مامان و پدرم هیچ اطلاعی نداشتند. افراد روزمره لزوما نمی توانند تفاوت بین “پول واقعی و پول جعلی” را ببینند.

\ او ادامه می دهد، “… آنها دوباره به کاغذ آویزان شدند، مدارک دانشگاهی خود را… مردم مشروط و برنامه ریزی شده اند تا به جای چیزهای واقعی، کاغذ بگیرند، که قانون گرشام را نقض می کند.”

قانون گرشام بیان می‌کند که وقتی «پول بد» وارد یک سیستم می‌شود، افراد «پول خوب» را نگه می‌دارند که دارایی‌های ارزشمندی مانند طلا و نقره را می‌بیند که از سیستم خارج می‌شوند.

کیوساکی توضیح می دهد که دارایی های کاغذی، مانند دلار، پوند یا ین چگونه هستند…