کیفیت خدمات در شبکه های کامپیوتری: افزایش عملکرد

کیفیت خدمات (QoS) که توسط اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) در سال 1994 تعریف شد، در سی‌امین سالگرد تولد خود در سال جاری در شبکه‌های سازمانی و ارائه‌دهنده خدمات زنده و فعال است.

QoS دلیلی برای جشن است زیرا به تیم های فناوری اطلاعات اجازه می دهد تا عملکرد رایانه را بهبود بخشند شبکه از آنجایی که استفاده روزافزون از صدا، داده، و ویدئو و برنامه های کاربردی خون حیات نیاز به سطوح انعطاف پذیری از خدمات برای کاربران دارد.

خلاصه کردن موارد ضروری

ابزارهای کیفیت خدمات از مکانیسم‌ها یا فناوری‌هایی استفاده می‌کنند که روی یک شبکه کار می‌کنند تا ترافیک را کنترل کنند و از عملکرد برنامه‌های کاربردی حیاتی با ظرفیت محدود شبکه اطمینان حاصل کنند. به‌جای استفاده از متعادل‌کننده‌های بار پیچیده، سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا ترافیک کلی شبکه خود را با اولویت‌بندی برنامه‌های خاص با کارایی بالا تنظیم کنند.

در اصل، کیفیت خدمات در شبکه های کامپیوتری شامل مدیریت پهنای باند و اولویت بندی ترافیک است. شما می توانید مدیریت پهنای باند و ترافیک را با هم یا جداگانه برای هر نوع ترافیکی به کار ببرید.

با استفاده از QoS در شبکه، سازمان‌ها می‌توانند عملکرد چند برنامه کاربردی را در شبکه خود بهینه کنند و نرخ بیت، تاخیر، جیتر و نرخ بسته شبکه را مشاهده کنند. آن‌ها می‌توانند ترافیک شبکه خود را مهندسی کنند و روش مسیریابی بسته‌ها به اینترنت یا شبکه‌های دیگر را تغییر دهند تا از تأخیر ارسال فلج‌کننده جلوگیری کنند. این همچنین تضمین می کند که سازمان به کیفیت خدمات مورد انتظار برای برنامه ها دست می یابد و تجربیات مورد انتظار کاربر را ارائه می دهد.

مربوط:درک نقش شیرهای شبکه در مشاهده پذیری مرکز داده

تکنیک‌های QoS شامل طبقه‌بندی ترافیک، پلیس ترافیک، شکل‌دهی ترافیک، محدود کردن نرخ، مدیریت ازدحام و اجتناب از ازدحام است. آنها مشکلاتی را که در مکان های مختلف شبکه به وجود می آیند را برطرف می کنند.

ادامه این مقاله را در محاسبات شبکه بخوانید.


Source link