کمبود نیرو باعث افزایش اجاره در بازارهای عمده مرکز داده ایالات متحده می شود: CBRE

CBRE می گوید که ارائه دهندگان ابر عمومی و شرکت های هوش مصنوعی تقاضای قوی برای مراکز داده در آمریکای شمالی را افزایش می دهند. هر چهار بازار اصلی مورد مطالعه در این گزارش – ویرجینیای شمالی، شیکاگو، دالاس-فورث و سیلیکون ولی – افزایش “عمده” جذب خالص سال به سال داشتند که در راس آنها شمال ویرجینیا بود که شاهد جذب خالص بود.

با افزایش جذب، در دسترس بودن مرکز داده آمریکای شمالی همچنان محدودتر می شود. بر اساس این گزارش، با وجود افزایش قابل توجه عرضه از سه ماهه اول سال 2023 تا سه ماهه اول 2024، موجودی جدید به سرعت پر شد و بازار لیزینگ را سفت کرد. ویرجینیای شمالی با کاهش 16.2 مگاواتی، بیشترین کاهش را در لیزینگ تجربه کرد، پس از آن شیکاگو با کاهش 10.6 مگاواتی و دالاس با 1.5 مگاوات کاهش یافت. سیلیکون ولی تنها بازار بزرگی بود که شاهد افزایش بود، با افزایش دسترسی به 19 مگاوات در آن بازه زمانی.

با توجه به تقاضای بالا در آمریکای شمالی، قیمت گذاری مراکز داده به سرعت در حال افزایش است. CBRE می‌گوید میانگین نرخ‌های درخواستی برای نیاز معمولی ۲۵۰ تا ۵۰۰ کیلووات، سالانه ۲۰ درصد در هر چهار بازار عمده ایالات متحده افزایش یافته است.

به خواندن این مقاله در Facilities Dive ادامه دهید.


Source link