کاوش صحنه گوگل دنیای اطراف شما را جستجو می کند

گوگل در کنفرانس سالانه I/O خود که امروز برگزار شد، ارتقاء به جستجوی چندگانه را اعلام کرد که به طور همزمان در مورد اشیاء اطراف شما پرس و جو می کند.

با ویژگی جدیدی به نام کاوش صحنه، گوگل تلاش می‌کند تا با ترکیب درک خود از انواع اطلاعات – متن، صدا، تصاویر و غیره، جستجو را حتی طبیعی‌تر کند.

این مبتنی بر جستجوی چندگانه در Google Lens است که ماه گذشته معرفی شد و جستجوی کل «صحنه‌ها» را در یک زمان ممکن می‌سازد.

گوگل کاوش صحنه را با نمونه‌ای از قفسه فروشگاه‌های مواد غذایی نشان داد که نشان می‌دهد چگونه می‌تواند فورا اقلامی را شناسایی کند که دارای مجموعه‌ای از معیارهای خاص هستند.

کاوش صحنه چگونه کار می کند؟

هنگامی که به صورت بصری با Google با استفاده از جستجوی چندگانه جستجو می‌کنید، در حال حاضر می‌توانید اشیاء را در یک فریم تشخیص دهد.

با کاوش در صحنه، که در آینده ای در حال گسترش است، می توانید از جستجوی چندگانه برای حرکت دوربین خود و به دست آوردن بینش در مورد چندین شی در یک صحنه وسیع تر استفاده کنید.

گوگل در یک پست وبلاگ می گوید:

«تصور کنید که می‌خواهید برای دوستتان که کمی شکلات‌شناس است، یک شیرینی کامل انتخاب کنید. می دانید که آنها عاشق شکلات تلخ هستند اما از آجیل خوششان نمی آید و می خواهید چیزی با کیفیت از آنها تهیه کنید.

با کاوش صحنه، می‌توانید کل قفسه را با دوربین تلفن خود اسکن کنید و اطلاعات بینش مفیدی را که در مقابل شما قرار گرفته‌اند مشاهده کنید.

کاوش صحنه یک پیشرفت قدرتمند در توانایی دستگاه‌های ما برای درک جهان به روشی است که ما انجام می‌دهیم – بنابراین می‌توانید به راحتی آنچه را که به دنبالش هستید پیدا کنید – و ما مشتاقانه منتظر هستیم که آن را در آینده به چندجستجوی بیاوریم.

کاوش صحنه گوگل دنیای اطراف شما را جستجو می کنداعتبار تصویر: اسکرین شات از blog.google/products/search/search-io22/، مه ۲۰۲۲.

در طول سخنرانی Google I/O بیان شد که کاوش صحنه از دید رایانه ای برای اتصال فوری چندین فریم که یک صحنه را تشکیل می دهند و همه اشیاء درون آن را شناسایی می کند، استفاده می کند.

همانطور که کاوشگر صحنه اشیا را شناسایی می کند، به طور همزمان به نمودار دانش Google ضربه می زند تا مفیدترین نتایج را نشان دهد.


منبع: گوگل

تصویر ویژه: Poetra.RH/Shutterstock